Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (78)


Recommended Posts

Sunshine ma bucur ca bebeii sunt bine, stai linistita ca eu la morfologia de 12 saptamani tot asa repede a scapat de mine :-)) Acum cand am fost in schimb s-a purtat foarte atent. Au si ei toane si toane...ce sa le faci, de ei depindem. Sotul meu pune presiune pe mine sa fac ala...a zis ca decat sa ii tin la incubator prematuri, mai bine sa ii nasc la termen si bine. Eu am luat doar 2,5 kg...nimeni nu ma crede ca am 16 saptamani si gemeni :-)) si culmea copii au exact 16 saptamani, data trecuta aveau cu o saptamana mai putin (dupa masuratori bineinteles). Cand ai urmatorul control sunshine? Eu sunt programata la morfologie pe 10 decembrie la Filantropia...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,4k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Georgia ca in orice spital exista avantaje si dezavantaje. Sa incepem cu avantajele: asistentele se poarta frumos, cele de la nou nascuti sunt mai pe fuga caci sunt putine in raport cu cati bebelusi sunt, cele pt lauze sunt dragute si au grija de tine, iti raspund frumos. Spitalul este curat, lenjeriile sunt curate si ti le schimba oricand ai nevoie. Lucreaza cu o firma de catering si iti aduc mancarea la pat ( inafara de cina unde te duci la masa), mancarea este buna. Moasele sunt foarte dragute, anestezistul...eu l-am prins pe domnul Soare care de cate ori ziceam ca incep sa simt contractiile, era langa mine sa imi faca inca o doza de anestezic. Mi-au carat geamantanul dupa mine asistentele pe unde m-au dus si nu mi-a lipsit absolut nimic din el, nici cand plecam din salon la tratament. Ai prize deasupra capului sa iti poti baga telu la incarcat si sa il si butonezi cat vrei :-)) au program de vizita de la ora 15 pana la ora 20, bebelusul va sta cu tine in camera. dezavantaje: paturile sunt incomode si inalte, incepand de la portar trebuie sa dai bani in stanga si in dreapta si asta nu suport, salile de nastere nu sunt cine stie ce echipate, dar am auzit ca sunt pe locul 2 dupa polizu la dotarile care le au pentru prematuri. La 2 saloane (de 2 persoane fiecare salon) este o baie si un frigider ( daca ai norocul sa stai in salonul cu frigiderul bine, daca nu o sa tot faci ture). Eu nu m-am putut odihni deloc, am nimerit intr-un salon langa cel al nou nascutilor si faceau piticii un concert noaptea :-))) in plus la 5 dimineata e trezirea, vin asistentele sa iti ia temperatura. Nu mai au magazinul in curte, dar este unul in apropiere de spital. Daca mai ai intrebari, sunt aici :-) p.s. Fina mea a nascut la polizu si am fost la ea in vizita, paturile sunt mai groaznice ca in filantropia si stati si mai multe in camera
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună dimineața :)

 

Fetele sunt bine , au recuperat în greutate , acum la momentul asta nu ar mai fi nicio problemă . Optăm în continuare pt Rmn . Una are un pic mai putin lichid , se pare că din cauza contractiilor :((( care sunt ft dese seara , asa ca mult pat .

 

Eu am nascut la polizu si am fost ft multumita . Fara prea multă spaga . Etajul 3 este nou si ft bine dotat . Etj 2 .... cam jalnic :(

 

Pupici !!!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...