Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fluturasi minunati de martie-apriie 2011(57)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 202
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna dimineata, picturi la cafeluta!!!!!

 

Yasmi bine ai revenit. O îmbrătisare călduroasă.

 

Ca mi multa sanatate.

 

Cris, inseamna ca e ok atmosfera la gradi daca a fost încântată pitica.. Sa se faca bine gâtul lui Roxi.

 

Eu sunt la posta la coada de 45 min. Mi am citi si mailurile, răspuns tot, de a cu urmeaza sa ma plictisesc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata dragele mele!!

eu tot pe graba...ieri m-\mlogat si am uitat sa bifez casuta aia...azi iar am uitat...maine iar ma enervez:)))

dar am reusit sa citesc din urma [:)]  si va multumesc pentru urari!!!!

va doresc sanatate si voua si la puiuti !!! 

ce sa zic circula si pe la noi o viroza nebuna rau de tot....Anna iar avea muci curgaciosi azi dimi....nici nu mai stiu ce sa i mai fac...o sa i bag iar 2 seri de aerosoli cu gentamicina..poate le mai dam in cap...si sa nu uit azi sa intreb la farmacie de ceva picaturi cu tzas ca la bixtonim...ca is punea ea singura ...dar parca bixtonim tot am pus si sa nu dam dependenta...

a, ca ziceati voi de siropele de tuse....noi ne am vindecat odata de o tuse tare urata cu un sirop (chimicala cei drept) care costa 6 lei...si scrie pe el sirop de tuse biofarm...mi la recomandat farmacista ca nu mai stiam ce sa-imai dau .....si culmea ca dupa 2-3 administrari ne a curata ff bine si parca i-am dat vreo 5 zile....are gustukl siropului de tuse decat eram eu mica [il]

 

 

va pupic ..eu iar pe graba..sa strng prin casa si apoi sa plec la finaciar sa vad ce impozite avem de plata....sa scap si de astra...si de facturi...si de taxa la gradi....si de toti banii din casa [batcap] :))))))) [pk]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetele si de la noi

 

noi virusate rau de tot

antonia ceva mai bine ... azi doar cu un singur episod de tremurat si de febra in rest cu dureri de burtica .... care banuim ca e cistita

petra in schimb mi-a facut si ea aseara

se pare ca e mai rau decat antonia a racit si cu muci

si nu poate respira

i-am facut aerosoli si cu fluimucil si cu dexa

ei ii dau inca la 4 ore antitermice

antoniei e doar la 8 ore

iar eu praf nedormita absolut deloc

azi in picioare si cu masca pe fata si cu dureri de cap a 3 a zi de viroza

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ce faceti, fetelor?

 

am venit sa beau cafeluta cu voi...greu mai reusesc sa intru [batcap]

 

Cami, multa sanatate. cum ati reusit sa va virusati asa. sa va faceti bine repede , mai ales buburuzele, dragutele [pup]

 

BByasmi super ca ti-ai recuperat contul [pk]  n-am nici o idee de mancare cu pulpe, ceva mai special si bun....cauta retete pe net, cred ca gasesti ceva.

 

sau...mi-am amintit de ceva....[:D] ce a iesit bun....poti face o mancarica in care pui ceapa la inabusita in putina apa cu ulei, lasi pana scade apa apoi pui pulpele , le lasi un pic sa se caleasca si ele apoi pui legume ce vrei tu(eu pun de toate...morcov, ardei, patrunjel radacina, dovlecel...) apoi torni apa cat sa le cuprinda si le lasi sa fiarba. faci un dressing/sos din suc de rosii cu diferite mirodenii, usturoi, o lingura de bulion,  fiert bine si cand sunt gata pulpele torni sosul asta peste ele, mai lasi un pic si gata. poti face cartofi natur, piure....ca si garnitura. plus salata/muraturi, este super. eu mai fac cateodata asa.... fara faina sau alte chestii, nu trebuie sa iasa musai gros.

 

Deea ce nazbatii mai face Anna ta [:-)))] dar sa stii ca si a mea a inceput cu prostioare, nu asculta...nu esti singura [:-)))] pulpe de pui afumate? cum sunt alea? le-ai luat direct asa?

 

Cris2ioana ma bucur ca i-a placut Ioanei la gradi [pk] conteaza mult sa mai vrea sa mearga si a doua zi [:-)))] n-ai mai dus-o de anul trecut, asa-i? multa sanatate , sa nu ia nimic chiar acum cand ai inceput s-o duci.

 

Somleac un [pup] si pentru voi.

 

merg sa vad ce-ati mai sdris ca nu mai stiu [alcool]

 

va [pup] pe toate, mamici, si pe toti fluturasii.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pai roxy eu merg la scoala, antonia la gradi mereu si am luat v iroza asta nasoala care bantuie in toata tara cu frisoane, dureri de cap permanente si pulseuri de febra

si una peste alta si o tuse care e din piept spre bronsita

e urata rau de tot

stai ca vezi tu cum e la anul când mergeti la gradi

nu stiu daca am adus-o eu sau ea da cert e ca am facut-o in acelasi timp si ca imediat .... ca niciodata ... doar la cateva ore a luat-o petra care e f rezistenta ....

pai anul trecut când era mai mica antonia era luna de luna cu cate ceva si nu a luat petra mereu da acu a fost odios

e nasoala rau asa ca aveti grija

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si antoniei azi i-a fost mai rau decat in prima zi

brrrrrrrrrrr

acu pe seara e ceva mai bine

sper sa scapam ca m-am saturat

nu au mai fost bolnave din octombrie si ma obisnuisem asa)))

evident ca eu sunt in medical saptamana asta ca am bolit cot la cot cu ele

am avut niste dureri de cap si tusesc inca nasol rau

offfffffff

vreau calduraaaaaaaaaaa

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...