Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fluturasi minunati de martie-apriie 2011(57)


Recommended Posts

Buna seara!

Cami sanatate multa!!! Ce rau cu virozele astea, in martie-aprilie isi mai fac de cap ca apoi scapam ... Pana la toamna. Su Ruxi a facut o forma fff usoara de viroza. Cu Ioana credeam ca am scapat, dar vad ca parca incepe sa faca si ea...

Incerc( prin cearta:))) sa culc fata si nimic...

Va pup !!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 202
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

hello

greu v-am mai ajuns din urma

..si am pierdut si discutiile despre Bucuresti [:)] , dar nu ma pot abtine sa spun ca fiecare om conteaza. Daca tu vei zambi cuiva pe strada, vei amabil, poate acel cineva va zambi si el cuiva si tot asa. Eu mereu zambesc [:)] , si pe strada, si cand ajung la birou si cand plec, le zambesc tuturor copiilor, vanzatoarelor, vecinilor. De ce nu as face-o? doar ma bucur sa-i vad/intalnesc.

Caldura de azi mi-a dat asa aripi....dupa o per cam gri..Cata a avut pana la urma viroza..febra..stat acasa...dar am scapat fara antibiotic. Am dat doar antinermice /siropuri de tuse si am facut aerosoli. Acum doar mai tuseste putin. Am dus-o acum la gradi.

Nasol e ca am luat si eu de la ea [batcap] , luni am plecat de la serv ca nu mai eram in stare de nimic, marti a fost mai bine , mi-a dat dr-ita medical pana la sf sapt asa ca stau acasa [pk] [pk]   Ce bine e acasa!!

Chestia e ca luni in drum spre casa la metrou, am vazut in tonomatul cu carti una cu feng-shui [:)]  care mi-a atras atentia, am luat-o, am citit-o repede si de atunci toooot citesc despre asta pe net
....barbata-miu zice c-am luat-o razna [alcool]

 

si daca tot sunt acasa, m-am apucat de curatenie..ca deh era cam prafuita zona cu faima si cea de menntori / calatorii [:-)))]

Maine vreau sa trag o fuga in Jumbo sa-mi schimb farfuriile..ca ne-am saturat de astea...au deja 5 ani ..si nu reusim sa la spargem

 

cami, sper ca si voi sunteti mai bine.

yasmi, ma bucur ca ti-ai reactivat contul si ca te citesc mereu aici. Sa sti ca aproape toata iarna m-am gandit la tine....la noi zapezi si frig, in vest vreme calda, de primavara...ziceam uite, asta e vreme pt sufletul lui yasmi [:)] [pup]

 

 

nici nu mai stiu ce vroiam sa spun fiecareia...dar va pup pe toate[pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete bb_yasmi

:))) buna dimi

 

Daaaa mada!!! a fost o iarna pt sufletul meu!!! am avut zapada doar o singura data si aia asa putin :) si temperaturi frumoase :)

sa stii ca si eu de cate ori ma gandesc la concediu, vacanta, mare, nisip ma duce un gand la tine! unde mergeti in concediu??

chiar fetele unde va petreceti concediu de vara??

roxy, am facut o ciorbica de cartofi cu pulpe si multt iaurt, smantana!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata!

 

azi sunt din nou bagata in priza, daca ma lenevesc simt ca trece timpul degeaba pe langa mine...seara sunt rupta [:)]

 

yasmi, noi vrem sa mergem in Thassos cu prietenii nostrii..pb este ca ne tot sucim si nu rezervam odata...Vrem sa inchiriem o vila sa stam cu totii, seara sa culcam copii si noi sa ramanem pe terasa.

Voi? v-ati facut planuri?

 

...ah, si am uitat sa va spun ca voi fi matusica [pk] , e cumnata gravi in 10-11 sapt [:)] [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete bb_yasmi

mada noi vrem peste tot.....:))))

anul trecut am fost in grecia si a fost minunat!!!!! anul acesta ne gandim la o sicilia, o antalya , o bulgaria sau marea neagra :)) asa in ordinea asta financiara :)) eu ma gandeam sa mergem acum in aprilie , de paste in Sicilia si la vara in bulgaria sau la noi la mare :p sa vedem, este un efort financiar....

felicitari cumnatei tale!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ce faceti, mamici?

 

la noi este o zi superba...soare, senin si chiar a inceput sa se si incalzeasca. frig a mai fost, a nins pe munte si de aceea.

 

Cami da asa-i, nici nu vreau sa ma gandesc ca va veni cu virusi de la gradi [batcap]  eu sper sa fie numai copii sanatosi si fara virusi acolo [soricel] [:D]

 

Madutza ce-ti pasa, esti acasa...... [pk]  tare bine cred ca este, asa dor imi este de stat acasa....imi amintesc cand eram cu Anastasia acasa, ieseam la plimbare de dimineata, dormeam cat vroiam , aveam un program super...mi-e dor de stat acasa. [il]

imi place cum gandesti, asa trebuie sa fim, zambareti si veseli.....asa sunt si eu, zambesc mereu si glumesc si rad cu toata lumea.

cum este cu feng-shui-ul asta? n-am citit despre el...

 

Deea v-ati trezit? deja ai moatele puse de Anna? [:-)))]  asa scumpa este , are o mutrita nevinovata, chiar ma uitam si pe fb [olala] si cand ne povestesti ce face.... [biz]

 

Yvy ce fac puiutii? Larisa mai ales, cum se mai poarta cu Bogdanel? [pup]

 

Cris2ioana la ora aia nu dormeati? noi dormeam de rupeam patul [:D] noi la 21-21.30 suntem deja in pat ca pana bem lapticul cu toti maimutoii, pana zicem toate cantecelele si poeziile....pana povestim, mai facem diafilme....dureaza [:D] 

 

sambata mergem la urzici, daca se mai incalzi va fi super. sa stam si un pic la soare pe sezlong [il]  abia astept sa mananc o portie de urzici proaspete [pofticios]

 

[pup] [pup] [pup] [pup] [pup] toate mamicile si fluturasii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Poftiti la cafea, cam tarziu dar...

 

Eu sunt pana in gat la munci, abia mai arunc cate un ochi aici si pe fb. In rest ma lupt si acasa cu curtea si gradina, dar nu prea am spor, alerg cu pruncii la activitati, mai bag si aerobic de 2 ori pe saptamann si incerc sa ajung cat mai des la biserica.

 

Yasmi tu cum esti cu curtea, ati terminat de amenajat? Noi nici acum nu avem poarta, nici n-am reusit sa dam culoare pe casa. Pur si simplu nu ne mai ajungem cu banii, de unde sa mai fac si economii.

 

In concediu vom merge doar in Croatia cu Matia cand are mondialele si atat. Poate mai ciupim mici excursii prin tara.

 

Mada te invidiez pentru curatenie, dar nu si pentru boala. Spor la cumparaturi.

 

Roxi si la noi e rece dimineatza, ingheata in ficare dimineata, dar mai la voi. Imi pare rau de caisi ca sunt infloriti, sper sa nu-i atace temperaturile astea mivci de peste noapte.

 

Restul fetelor cum sunteti?

 

Mary ce mai faceti? Cum e viata in 4?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut, am intrat doar sa va salut si sa urez la Multi ani puiutilor care in aceste zile au implinit 3 anisori! (sper ca sunt :d) ..

 

Ca multe dintre voi, nici eu nu ma simt prea bine si am o stare ....in fine...

 

Un wkd placut sa aveti si sa va bucurati de soare si vreme calda..ca ..a venit primavara!

 

Sanatate multa!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...