Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fluturasi minunati de martie-apriie 2011(57)


Recommended Posts

Buna!

 Somleac cum sa fie ca la inceput, ne acomodam, mai greu acum  dar o sa vina si vremuri mai usoare.

Luca sta mai toata ziua la titi si cand nu suntem pe afara, profitam de vremea frumoasa.

Am o nebuneala prin casa dar nu-i bai mai important e sa fiu cu ei si sa ma odihnesc si eu.

Vad ca vorbiti de vacante, eu o sa merg in iulie la londra pt o saptamana la nunta surori mele, o sa profitam un pic si sa vizitam orasul si cam atat pe anul acesta! [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 202
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

hello

nu a mai dat nimeni pe aici de vineri??

wow...

 

si noi am tot stat pe afara, nasol ca bate vantul , daca nu ar batea ar fi si mai bine, dar macar e mai cald.

sunt f mandra ca a invatat cata sa dea la pedale [pk] [pk]

am uracat-o pe vechea bicicleta a lui cristi , la inceput nu reusea sa dea inainte si tot frana, apoi s-a prins si baga viteza [pk] ..cu roti ajutatoare, bineinteles. Acum putem merge toti 4 la plimbare [:)] [:)]

 

maine iar la munca..ce bine a fost acasa...mai vreau....

nu ca e rau la munca..dar mai bine e acasa [:)]

 

va pup, saptamana usoara sa aveti  [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata, va ofer eu o cafeluta in dimineata asta..ce frumos e afara, soarele asta de dimineata te umple de drag de viata [:)]

 

noi suntem bine, copii sanatosi, am muncit pe branci in weekend la smotru prin casa/afara, am plantat ceva floricele si vita de vie..copii s-au zbenguit..am o febra musculara de abia ma misc si nu va ganditi ca se vede prea tare ce-am facut..ar mai trebui vreo saptamana asa..

 

sper ca n-am ratat sarbatoriti..

 

madutza, v-am admirat pe biciclete, f f frumosi [:)]

mary, felicitari, pari relaxata in relatari  si asta e mai mult decat bine..pupici la amandoi..

 

va doresc o zi frumoasa [flo2] [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna!

MIKY ai dreptate sunt foarte relaxata in comparatie cum eram cand am nascut-o pe Anda, e mult mai bine asa, ma bucur mai mult de copii nu mai sunt stresata, ca oare ce o sa fie sau ca nu pot face anumite lucruri ca nu ma lasa copii si culmea reusesc sa fac totusi multe. [:)]

 

Mada am vazut poze pe fb super, a mea nu stie inca sa pedaleze dar sper ca anul asta sa nu mai stau eu sa ii fac avant. [alcool]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ce faceti, fetelor?

 

Mary este superb Luca [olala] am vazut poza si pe fb. ma bucur ca esti relaxata, asa si trebuie. cand esti linistit si relaxat, toate ies bine. [pup]

 

Madutza am vazut si eu poza pe biciclete [il]  ce scumpi sunt, pe biciclete, mai ales Cata [olala]

 

a primit si Anastasia bicicleta cu 3 roti de ziua ei, este cam grea pentru ea, prima zi cu ea afara abia a mers, nu sti sa pedaleze....apoi am lasat-o cu ea prin casa vreo 3 saptamani si cand am iesit zilele trecute cu ea afara a zburat cu ea, da la pedale si prinde o viteza...[olala]

eu vreau sa-i iau si o trotineta ca este innebunita dupa ele.

 

Somleac asa-i, ce timp sa mai ai cand mereu sunteti la diferite activitati. dar lasa, ca este frumos asa, copiii sunt prioritari. apoi gradina si restul [:D]

 

eu nu mai sunt asa obsedata ca inainte [alcool] [:D] cu curatenie, cu vase, cu nu stiu ce....acum in primul rand ne ocupam de buburuza si petrecem cat mai mult timp cu ea, ne jucam, facem diferite activitati si iesim la plimbari si parcuri si apoi facem restul....vasele sa mai astepte, si alte chestii [;D] nu mai vreau sa fiu setata pe lucruri mai putin importante .

 

Cami ce mai faceti? cum mai sunteti? [pup]

 

Ailed voi ce faceti? [pup]

 

Deea  .....[pup]

 

Miky prea tare te surmenezi cu serviciul. asa nebunie este mereu? ce fac copilasii? [pup]

 

[pup] [pup] [pup] [pup] [pup] toate mamicile si fluturasii.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!!

Dau eu cafea, ceai, lapte cu nesquick in dimineata asta ca pote mai veniti la povesti!!

Noi suntem bine. Ioana merge cumintica la gradi si chiar vine tare incantata si imi spune ca i-a placut mult. Ruxi face teme incontinuuuu:))) ca multe le mai da:))

Eu m-am apucat de scoala de soferi ca nu mai tinea... Tb o a doua masina/persoana care sa conduca. Sotul s-a apucat de cautat masina pt mine:))) si ce-i mai place activitatea asta:)))

O zi frumoasa cu mult soare va doresc!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete bb_yasmi

buna dimi

cris2ioana mult succes cu scoala de soferi!! intr-adevar daca stati la periferia orasului este obligatoriu a 2 a masina!! asa este si la noi. nu vroiam nici cum sa conduc,sa imi iau o masinuta dar dupa cateva luni in care am vazut cum sta treaba, cand sotul nu putea pleca de la lucru sa ne duca la dr de ex (cu copii) eu eram tot cu taxi , autobuze, etc si era tare greu. mai ales dupa ce incep copii scoala si trebuie dusi/adusi.

 

mary, este atat de scump si frumos Luca!!!!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata

 

crisioana, felicitari pt initiativa..eu am carnet, dar momentan doar visez la o masinuta [alcool]

roxy, da, asa e , recunosc..e stresul mare, presiunea la fel de mare, responsabilitatea si ma imare..dar am perioade si perioade, oricum acum sunt mult mult mai relaxata fata de cum eram inainte de copii..visez si eu sa-l schimb, insa ma conving uitandu-ma in jur ca sunt chiar norocoasa, se poate si mai rau..

 

somleac, ce mai faceti ? madutza ? cami ati trecut peste boli ?

noi nu mai avem nimic, nu stiu prin ce minune, la vlad la gradi au fost niste viroze cumplite, cu otite si complicatii pe sfera orl, si doamna lor a lipsit o saptamana..al meu in curand cred ca va face parte din veterani, avem vreo 6 sapt consecutive de gradi, noi care nu rezistam nici 4-5 zile..se mai intampla si minuni [pk]

bbyasmi, voi unde ati fost in grecia anul trecut ? aveti vreo recomandare de cazare, visez la o vila pe plaja sau ma rog, f aproape..dar si la o livada de maslini [il]

 

 

va pup [pup] [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor

 

eu am lipsit super motivat

am avut doua saptamani de cosmar

groaznice

au luat fetele pe rand viroza asta carte bantuie si e nenorocita rau

m-a luat intai pe mine cu frisoane si dureri de cap

apoi au luat antonia si apoi petra

antonia a dat-o apoi in stomatita si a trebuit sa bagam branula cu cefort

si petra dupa 5 zile de antbiotic oral a facut o zi intreaga 39 cu 6 ceea ce nu a avut in viata ei

si am plans o zi intreaga ca nu reuseam sa i-o scad cu absolut nimic

nici macar cu algolcamin

si murise o fata de 12 ani de ea

si eram speriati rau de tot

si uite asa acum mi-am facut macar rost de desitin daca mai face asa ii bag contra convulsiilor ca si de ele imi era frica

si uite asa am bagat si ei branula

si ne-am chinuit rau de tot

a fost f chinuitor

nu le-am avut atat de bolnave niciodata concomitent

si nu am dormit 2 saptamani aproape deloc

mi-am luat concediu o saptamana dar a doua a trebuit sa merg

si sunt terminata ca dupa atata tratament antonia inca mai muceste si tuseste

offfffffff

medicul zicea ca in seara in care i-a fost rau lui petra a internat 17 copilasi

cate doi in pat

greu de tot

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...