Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

USL s-a rupt


Recommended Posts

Cine a zis ca stau pt salariu...  [:)] 

Stau pt benefici... pt ca sa pot sta cu copiii mei acasa cand sunt bolnavi fara ca nimeni sa nu ma intrebe de ce iar imi iau medical, pt programul ala de 8 ore cu wk-uri libere, pt ..toate cele pe care chiar tu le-ai enumerat mai devreme. 

Sa fim seriosi. In viata asta fiecare alege. Si traieste cu alegerile sale. 

Stiu cum e si la privat. Am avut o firma si am tras ani multi ca acum sa pot sta intr-un birou si sa nu ma gandesc la ziua de maine.

Faza cu benzina nu o sa spun ca o stiu din auzite, nu o sa ma prefac ca mie nu mi s-a intamplat niciodata. 

Insa gandeste-te cati oameni intr-o astfel de situatie scot bani din buzunarul propriu?... si daca nu din al lor? ... 

Sistemul asta nu o sa se schimbe niciodata daca nu se va hotara asta de undeva de sus. Pt ca cel de jos si mititel face exact ce ii spui. 

A lucra la stat nu inseamna sa faci ce vrei. Ci ce ti se spune. 

 

Ela, apreciez foarte mult sinceritatea ta, inteleg foarte bine ce spui. Nu as indrazni sa-ti tin lectii de morala.

Totusi, sper ca esti constienta ca atitudinea asta va dauna copiilor tai. Sau ai mei, ai altora.

Pana la urma...nu despre urmasi e vorba?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 142
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Bani nu, sa-ti placa job-ul nu pare ba mai pui si bani din buzunar sa aiba mojicul benzina doar ca sa stai wk acasa si cand e copilul bolnav? Nu mai bine stai acasa pur si simplu fara stresul ce partid e la putere si ce frustrat imi mai vine pe cap?

Chiar nu puteti reclama nicaieri asemenea specimene?

Nu imi place sa stau acasa... stau de 5 ani si deja ma urc pe pereti. Noroc ca mai avem alte proiecte si ma mai tine in priza. Si in plus de ce sa platesc asigurarie de sanatate si pensie din buzunar... sunt si alea 2000-3000 lei. 

Asa mai socializez, ma mai enervez, castig putini bani dar imi acopera cheltuielile si imi da o siguranta care imi este necesara. 

Imi lasa timp sa ma ocup de copii, de casa, de mine. Exact ce am vrut, asta am. Bine exceptie face sistemul asta romanesc de tot kkt. Hey dar niciodata nu poti sa ai chiar tot ce iti doresti...nu? 

 

Nu ai unde reclama nimic. In mod normal se face la seful ierarhic superior. Adica exact la cel care l-a pus acolo. In functie. [:)]

In general daca nu sunt abuzuri nasoale nimeni nu face nimic. Oricum nu are rost. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ela, apreciez foarte mult sinceritatea ta, inteleg foarte bine ce spui. Nu as indrazni sa-ti tin lectii de morala.

Totusi, sper ca esti constienta ca atitudinea asta va dauna copiilor tai. Sau ai mei, ai altora.

Pana la urma...nu despre urmasi e vorba?

 

Ohooo si crezi ca eu nu sunt constienta? 

De ce crezi ca ma seaca chestia asta?

Cand vom scapa oare de umbrele trecutului? Cand vom zice,gata?!

Se va curata vreodata clasa asta politica? 

Sau vom continua sa votam pe X ca cel putin nu e la fel ca Y? Pana cand?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ela, apreciez foarte mult sinceritatea ta, inteleg foarte bine ce spui. Nu as indrazni sa-ti tin lectii de morala.

Totusi, sper ca esti constienta ca atitudinea asta va dauna copiilor tai. Sau ai mei, ai altora.

Pana la urma...nu despre urmasi e vorba?

Depinde cum privesti lucrurile.

Intr-o societate corupta trebuie sa stie sa faca mici compromisuri ca sa-si vada interesul.

Asa functioneaza societatea romanesca, si daca pregatesti copii pentru societatea romaneasa atunci nu-i nimic gresit.

 

Nu se vad perspective ca in Romania sa se schimbe mentalitatile si practicile.

Este un cerc vicios. Ii pregatesti sa se descurce in viata si se perpetueaza stare de fapt.

 

Intr-o societate morala ar trebuie sa se revolte pentru nedreptati.

 

Acum depinde pentru ce-i educi, pentru societate romaneasca sau pentru una occidentala.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine ma uimeste mesajele Lui Mada. Si ale mele, de ce nu?

Oare suntem pregatiti sa recunostem gunoiul de sub pres? Sau a ajuns atat de mare incat a depasit presul?

Asta nu imi dau seama pt ca stau de prea mult timp acasa.

Eu sper la o recunostere a lui...

Oricum ar fi nu ar trebui sa aruncam cu rosii in cei care recunosc. Ei trebuie incurajati.  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Depinde cum privesti lucrurile.

Intr-o societate corupta trebuie sa stie sa faca mici compromisuri ca sa-si vada interesul.

Asa functioneaza societatea romanesca, si daca pregatesti copii pentru societatea romaneasa atunci nu-i nimic gresit.

 

 

well my friend, am ajuns sa o vad si pe asta.

Am spus deja ca admir sinceritatea ela-ei. Dar sa aprob atitudinea asta...no way!

Copilul se pregateste. Punct.

Nu pentru societatea X sau Y.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca Deceneus vorbea de ceva de genul... ii educi copilul sa fie sincer, drept, corect, demn, moral etc. si ajunge intr-o buna zi angajat al lui stat total imoral...

Si atunci ...pt ce ne-am pregatit copiii? Nimic din ce noi ne-am chinuit sa-i invatam nu se aplica.

Se poate aplica in germania, in alta tara... 

in romania... se pare ca nu.

 

Dar nici nu poti sa-l educi altfel. Decat frumos... si sa speri ca macar el, copilul tau, generatia sa, sa fie una corecta si morala.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

well my friend, am ajuns sa o vad si pe asta.

Am spus deja ca admir sinceritatea ela-ei. Dar sa aprob atitudinea asta...no way!

Copilul se pregateste. Punct.

Nu pentru societatea X sau Y.

Nu poti pune punct dupa "se pregateste" ca ramane ideea nefinalizata.

Se pregateste pentru ce?  

Se pregateste sa se integreze si sa se descurce intr-o societate.

Ce fel de societate? Ce valori are societatea respectiva?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...