Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

USL s-a rupt


Recommended Posts

  • Răspunsuri 142
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Legat de ceea ce spune Mada, dar fara nici o legatura cu ea: asta este politica pe care o inteleg politicienii si cei ce profita de pe urmalor.

Infrigurati, speriati ca le scapa postul, intelegeti deci ca oamenii astia nu au nici o consideratie pentru concetatenii lor, ci doar pentru interesul personal. Sustin ca-s oameni si au familii, le trebuie bani, viata-i dura. Nu muncesc nimic, adica nu produc nimic pentru ca nu au posturi in economia directa. Dar au firme cu contracte pe care ei le inlesnesc din pposturile lor, firme ale rudelor in varsta de 80 de ani. Sunt niste paraziti, ca viermii de tot felul care-ti intra in corp si care prospera pe seama organismului gazda, distrugandu-l fara sa stie si fara sa le pese. Nici "organismul" nu stie ca i se apropie sfarsitul, simte doar ceva in neregula, incearca ceva solutii care sunt frectii la picior de lemn. Si inevitabilul se produce.

Gresim ca ne uitam doar la varf, la politicienii de care ne-am saturat si pe care i-am catalogat deja. Jos, in iarba, parazitii colcaie si sub umbrela stapanilor isi vad linistiti de treaba. Linistiti...dar intr-o viteza ametitoare. Pentru ca spre deosebire de alti paraziti fara creier, ei stiu ca au o limita de timp complet necunoscuta, in care trebuie sa prospere si sa-si asigure rezerve pentru perioade (ciclice) in care sunt trasi pe dreapta, sa faca loc altora ca ei.

Sincer nici nu stiu care-s mai periculosi si de condamnat...cred totusi ca-s pe aceeasi scara "valorica". Au multe in comun...dar cel mai vizibil este ca n-au coloana vertebrala.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu au coloana vertebrala, dar au ambitie si tupeu.

Ambitia o folosesc in atingerea scopurilor de imbogatire pe spinarea celor care fac greseala sa ii voteze si tupeul sa le spuna verde in fata acestora ca voturile lor sunt cecuri in alb facute cadou "politicianului".

Ca viata e grea cand traiesti ametit de atâtea "învârteli".

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

,Mai,faza e ca,se spune deocamdata pe la colturi ca PSD-ul nu mai vrea ungurii la guvernare,si ca atare,lasa in functii pnl-istii ca sa nu se mai urce in caruta vesnica c....a.De aia Tariceanu s-a opus.Ungurii au obtinut foarte multe si ,venind din nou la guvernare ar cere automat autonomia.De aia nu mai sunt doriti.

Tariceanu si-a facut partid...sa stiti ca are destui sustinatori.Miscarea a fost mai degraba sa se scape de Crin,pe care multi chiar din pnl nu-l suporta.Crin nu mai e dorit,o sa se ofileasca.Si hai,ziceti voi,intre Crin si Tariceanu pe care l-ati elege?

Iar ultimul can can cica pesedeu` il curteaza pe Arafat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eumada in prostia mea intreb dar de munca cinstita chiar nu se mai gandeste nimeni sa se apuce? Ce atuuri pentru numele lui dumnezeu ai in maneca, mai reduci un profit impozabil, mai scutesti omul de un control doua, dar pana la urma toate astea sunt parte din problemele de baza ale societatii....de asta iti dau toti clientii faliment , ca nici unul nu are cap de business ci doar de bisnitareala si de invarteli politice.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Unii privesc cu superioritate si cu dispret la politicieni si traiesc din ce le ofera politicienii direct sau indirect, prin firmele capusa sau la stat.
Injura cu naduf, dar considera ca nu merita sa acorde vietii politice nici cea mai mica consideratie.

Politicienii privest cu dispret la cei care muncesc sa castige cat sa supravietuiasca, considerandu-i niste "viermi" care se lasa umiliti.

Cine o fi avand dreptate?
Lucrurile nu se vor schimba atata timp cat nici o parte nu-si schimba atitudinea.
Politicienii nu au nici un interes sa o faca!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu numai ai meiMarina,inchid multi.....si culmea inchid cei care muncesc.Lumea nu mai are bani,nu se mai fac proiecte de constructii nu mai merge...nu mai cumpara produse informatice,marile hypermarketuri au dat in cap micilor magazine...pana si un jmecher de asfalt a facut infarct de suparare...eu pot sa cad oricand in picioare si sa am de toate,numa ca eu m-am saturat sa muncesc pe branci de dimineata pana seara,am migrene cumplite,...si altii sa aiba fara munca.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...