Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

  • Răspunsuri 28
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

  • 2 weeks later...
Oare ce a facut autoarea topicului in legatura cu soacra? Oricum, inca de la inceput trebuia pus piciorul in prag. Cand m-am mutat cu sotul meu, socrii stateau destul de aproape de noi si soacra mea se oferise sa ma ajute la curatenie, la spalat mai ales ca in aceea perioada nu aveam masina de spalat. Frumos gestul din partea ei numai ca eu i-am multumit ptr intentie dar i-am spus ca vreau sa le fac eu in ritmul meu si i-am mai spus ca o perioada o sa-i placa sa faca asta dar va fi obositor sa muncesti la doua case si nu vroiam sa apara apoi discutiile si asa in prima luna a mai venit socrul pe la noi cand eram plecati la munca, sincer nu mai stiu cu ce ocazie, si eu abia ma mutasem la sotul meu, despachetam si eu cum puteam, cu serviciu, aveam un singur dulap si ne inghesuiam amandoi hainele, ca la inceput de drum si socrul incepuse sa-mi lase biletele ca de ce nu am despachetat, ca de ce am inca geanta de voiaj langa dulap, noi aveam si spatiu mic, stateam intr-o garsoniera. Sotul meu pleca ft devreme la munca si aveam o canapea care imi era imposibil sa o strang, nu avea arc, imi rupeam spatele si de aceea nu puteam sa i strang, socrul s-a luat si de chestia asta si pana la urma i-am spus sa nu mai vina, eu am serviciu si le fac in ritmul meu. Lucrurile acestea trebuie oprite din fasa.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Siminaf asa sunt eu...ma scuz din orice (glumesc). Sincera sa fiu nu am vrut sa sune ca o scuza, am vrut sa punctez ca fiecare are nevoie de intimitate si interventia familiei (in cazul acesta socrii/soacra) nu duce la nimic bun chiar daca intentiile sunt de laudat. O floare ptr tine, dar din pacate nu gasesc emoticonul potrivit ptr ca tastez de pe telefon.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 months later...
  • 1 month later...

Buna seara! Ii recomand Aurei si tuturor celor care au probleme cu soacra/socrul/socrii sa citeasca cartea "Socrii toxici" (se gaseste la elefant.ro si e ieftina). Este foarte usor de citit, prezinta situatii concrete si masuri la fel de concrete. Lucrurile pot fi mai complexe decat vedem noi la suprafata. Succes!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...