Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

sumetrolim in sarcina


Recommended Posts

Este sigura administrarea de sumetrolim in sarcina? 

Concret banuiesc ca sunt insarcinata, dar este prea devreme pt a face testul. Intre timp m-am pricopsit cu o viroza urata, iar MF mi-a recomandat Sumetrolim.L-am cumparat, dar nu l-am luat inca  de teama sa nu fac vreo prostie.

Ma puteti da un sfat pana ajung la medic?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

in prospect scrie clar ca nu se ia in sarcina, in primul trimestru si cu cateva saptamani inainte de nastere.

ca sa fii sigura ca esti insarcinata, fa-ti testul din sange (BHCG).

la o adica, poti face si testul cu urina, cine stie, poate iti iese pozitiv din prima si poti cere medicului sa-ti prescrie altceva. de ce spui ca e prea devreme sa faci testul ? cat timp ti-a intarziat CM ? la mine a iesit pozitiv la cateva zile de intarziere, oricum banuiam ca sunt, aveam si alte simptome, ne doream bb si "prestasem" corespunzator in perioada fertila.

pana nu stii sigur ca esti insarcinata, nu lua medicamente fara sfatul medicului sau fara citirea atenta a prospectului.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am citit si eu prospectul, dar stiam ca Sumetrolimul este de fapt biseptol si ca acesta este permis.

Mi-a intarziat doar 2 zile, dar la mine se intampla frecvent sa-mi intarzie, de aceea spun ca acum s-ar putea ca testul sa fie fals negativ.

Asa ca o sa continui cu lecuri bebesti pana ma lamuresc ce si cum.

MUltumesc . [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...