Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (202) ... STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

Am facut o in stil clasic: ceapa calita, apoi am pus usturoi, am pus un pic de apa cu un fir de boia sa dea culoare, apoi am pus ciupercile feliate si mult patrunjel verde. Data viitoare o sa pun smantana, acum a trebuit sa evit asta.

 

Am mancat la mic dejun mere coapte in mw.

Maine probabil o sa fac o tocanita de pui, tot pe langa mamaliga, sa pot manca si eu cu usurinta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 674
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Neata, m-am trezit si eu dupa dilaila de aseara  cu fetele de la servici [alcool] ....

La noi e nor mult, a mai stat putin ploaia, dar dupa 2 zile de ploaie non stop!

Ieri am calcat cu 2 prajituri...insa de azi am revenit... am compensat, in schimb, cu dansul!

 

Sz, galustele pentru supa sunt simple tare... bat un ou, pun sare si o lingura de ulei si tarate de ovaz (din pacate pun din ochi), nu trebuie sa iasa aluatul asta tare, il lasi mai molicel si vreo 30 minute sa stea la umflat (asa am constatat ca e mai bine si ies pufoase), apoi le iei cu lingurita si le pui in supa pe foc... mai fierbi putin pana se umfla si gata! Nu ai cum sa dai gres, taratele se umfla si in apa calduta! [:)]

 

Pentru week mai am supa de rosii cu galuste, poate fac niste bame de la congelator si piftele pentru maine, ccu sos sau fara... [:-@]

 

Zi frumoasa si La multi ani! [flo2]  [flo2]  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata si La Multi Ani  [flo2]

 

Eu azi fac supa de pui cu galuste, tarta cu spanac si cascaval a cerulinei si pizza neconforma pt baieti.

 

M-ati inebunit zilele astea cu cheesecake urile voastre... Azi noapte am visat numai cheesecake  [fri] Tre sa fac si eu una cat de curand dar mi-e pofta de un cheesecake cu branza de vaci nu cu philadelphia sau mascarpone. Ma gandeam sa combin niste quark cu ricotta, stiu ca ricotta nu-i tocmai monti dar nu prea am alternative aici. Si cu lamaie, ador combinatia branza/ lamaie. Mihaela poti sa mai pui o data linkul ala cu lemon curd?

 

La noi vine primavara  [il] ieri au fost 17 grade, un cer senin si albastru, pasarelele canta, au inflorit copacii si florile. Asa mai da  [il]

 

un weekend frumos si cat mai conform  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani [flo]  [floare3]  [flo2] !

 

Ce frumos se serbeaza in Ro. Aici nimic. Mi-am adus aminte ca o aveam un video cu cea mare spunand o poezie pentru mama si ne-am uitat toate la ea cum recita. Ce amintiri frumoase.

 

Fetele mele m-au vazut citind retetele de cheesecake si vor si ele. Trebuie sa cumpar lapte dulce si sa fac branza marunta in casa ca nu se mai poate.

 

Mada, nu sari peste mic-dejun. Macar un fruct, ceva nuci.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna! La multi ani tuturor femeilor care scriu pe forum si nu numai! Din pacate ieri nu am avut timp pentru internet. Joi am am fost cuminte. Ieri am avut o mica abatere mancat cam un sfert dintr-o bagheta multicereale de la Lidl. Wd o sa-l petrecem la tara unde deja am calcat stramb. Mai este si 8 martie am tot primit bomboane, ciocolată. Off.. De luni promit sa fiu cuminte. Ne mai auzim:).
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna! La multi ani tuturor femeilor care scriu pe forum si nu numai! Din pacate ieri nu am avut timp pentru internet. Joi am am fost cuminte. Ieri am avut o mica abatere mancat cam un sfert dintr-o bagheta multicereale de la Lidl. Wd o sa-l petrecem la tara unde deja am calcat stramb. Mai este si 8 martie am tot primit bomboane, ciocolată. Off.. De luni promit sa fiu cuminte. Ne mai auzim:).
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...