Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (202) ... STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

Am implinit 1 luna de montignac. Rezultat: - 3,5 kg.

As fi vrut mai mult..., nu stiu ce gresesc, se pare ca totusi nu am schimbat prea multe fata de perioada anterioara, adica si atunci mancam multa verdeata, carne slaba... lactate prea putin.... 

 

Meniul pe ieri:

MD 1 ou batut cu spanac, branza si sunca slaba

P carne din tocanita cu ceapa, salata de padure cu ceapa verde, lamaie si un strop de ulei

C 1 conserva de peste cu fasole frecata si aceeasi salata de la pranz, plus boabe de fasole fiarta

 

Azi:

MD lapte de migdale cu 2 biscuiti burger secara cu dulceata monti

P urzici cu 2 linguri de mamaliga

C fasole frecata, ciuperci la cuptor si multa salata cu boabe de fasole.

 

Ce gresesc? [bang]

Sa renunt la cine? Cinele nu contin carne, doar peste, uneori branza ca desert. Heeelp...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 674
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Pai e foarte bine FLOAREDEMAC.

Daca as slabi si eu in ritmul asta, la vara as fi miss litoral!

 

De ce vrei sa slabesti mai mult? Asa e cel mai sanatos, max.1 kg pe saptamana. Altfel exista riscul, dupa ce incetezi sa mai fii stricta cu alimentatia, sa pui rapid inapoi tot ce te-ai trudit sa dai jos.

 

Meniul meu de ieri:

- mamaliga din tarate de ovaz, iaurt, smantana, cafea

- carnaciori uscati, ardei, falafel (cam mult)

- mancare de leurda, cioco neagra.

Meniul de astazi:

- mamaliga din tarate de ovaz, iaurt, smantana, cafea

- mancare de leurda, ochiuri, telemea

- daca imi este foame seara, o sa manac legume: gulie, ardei.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Floaredemac, e foarte bun ritmul tau de slabire, aproape un kilogram pe saptamana. In felul acesta si pentru piele e bine. Nu scoate mese, ideea e sa slabesti sanatos, incet si bine, nu sa te infometezi sau sa sari peste mese.

 

Ooh, se vede ca a venit primavara in Ro. Pai citesc de leurda, urzici [pk] . Buna papica, eu ma dau in vant dupa "ierburi".

 

Va pup!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ooo... multumesc de incurajari!!! [flo2]  [pk] Aveam impresia ca minim 5 kg  ar fi la inceput, apoi mai putin. Nu vreau nici eu sa slabesc mult brusc, daca vroiam asta tineam dukan  [:-)))] si-apoi trageam cu problemele medicale...

Sincer, nu imi permit sa mananc mai putin, fiindca am de alergat dupa copii, serviciul de zi, apoi daca ma tin bateriile mai bag si noaptea cateva ore... si daca nu mananc sunt tot timpul cu gandul la mancare, nici nu ma pot concentra, si intru intr-o stare de somnolenta, apoi nici pofta de mancare nu mai am. 

Ieri mi-am facut o hemoleucograma, a iesit la limita, adica alea bune un pic peste minim, iar alea "rele" un pic sub maxim, in schimb glicemia si colesterolul sunt f bune.

Cred ca ar tb sa mai bag niste fier, o sa iau niste maltofer. Ma deranjeaza ca mi se usuca f tare buzele si apoi imi apare cate un herpes, nu reusesc sa le hidratez cu nimic. In general cand imi apare herpes am analizele proaste, si acum cred ca  niste fier m-ar mai revigora. Se simte ca verdeturile sunt de sera, de!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc, Szivarvany! [flo2]

Otiliav, multumesc [flo2] ! Acum, am alta intrebare... eu urzicile le fac muntenesti: oparite, tocate si frecate cu un pic de malai (acum tarate de ovaz), apoi scazute si la sfarsit usturoi zdrobit. Aici la mine se fac altfel, ca spanacul , intr-adevar, care se face cu faina si lapte, apoi usturoi. Sunt oribile, dupa gustul meu... (obisnuinta, de!) dar spanacul facut asa imi place. Prin Muntenia faceau altfel spanacul, mie nu imi placea. Asa ca... nu stiu la care metoda te referi [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, am revenit din delegatie, obosita si fara chef! [:)]

 

Caress, ma bucur ca au iesit papanashii - eu is dependenta de ei...nu e saptamana fara 1-2 portii. [flo2]

 

Criss, ce blat de tort ai facut de nu a iesit pe gustul tau?? [:)]

 

Macule, e foarte bine cum ai slabit, bravo! Max. 1 kg pe saptamana... ritmul e bun! Daca elimini mancarea dai in regimul hipocaloric si daca nu te tii de el, nu mai slabesti; corpul va intra in alerta si cum bagi putina mancare va stoca mai mult... deci ai  avea mentinere mai lunga... mai bine doar Monti, cu mancare conforma si cantiatte rezonabila, si slabesti incet dar sigur! [:)]

 

Oti, esti bine? a trecut raceala?

 

Andanii, sunteti ok?

 

Brandu, Carmen...????

 

Ieri la drum:

d: putina omleta

g: cioco 85

p: cascaval, caju, caise uscate, nuci

c: limba cu usturoi si guacamole

 

Pentru week ce aveti in plan??? Eu fac niste bame, o ciorba si o panna cotta de ness (e tare buna). [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...