Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (202) ... STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

  • Răspunsuri 674
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

FLOAREDEMAC eu oparasc leurda, dupa ce o spal, frunza cu frunza (daca mi-ar spala=o cineva inainte, ar fi perfect). Apoi o bag in tocator, o pun in oala, adaug smantana lichida si sare dupa gust. Asa fac si spanacul, doar ca la ala adaug si usturoi, la leurda nu mai e cazul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Claudia, mersi de intrebare. Sunt putin mai bine. Am scapat de muci, inca tusesc si am voce ciudata, parca's o rata [:I] M-am trezit in schimb cu dureri la picioare. Iau doxacilina si se pare ca are afinitate la calciu.

Floaredemac, eu calesc o ceapa mica in ulei si pun verdeata si sare. Fara lactate si fara malai mai ales daca fac si mamaliga. Si merge cu ou ochi. Nu te stresa cu retete de tot felul, fa-o asa cum ti se pare tie ca e buna.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Macule, reteta de papanashi este la subiectul de retete, adica aici :

 

http://comunitate.desprecopii.com/forums/topic/148029-retete-montignac-1-stil-de-viata-nu-dieta/page-9

 

Pentru dulce cu mascarpone, ti-as recomanda tortul cu crema de mascarpone si gem caise (pe aceasi pagina mai sus). 

Mi-a venit ideea sa fac o tarta gen: 

http://alinaretetedietetice.blogspot.ro/2010/02/tarta-de-ciocolata.html , numai ca in loc de atatea oua, voi pune doar 3 oua, cacao putina apa si migdale macinate+faina soia (max 1 lingura), iar crema ceva gen smantana lichida 10%+1cioco 85+apa+putina gelatina pentru consistenta! 

Poate am timp in week sa o fac, ca avem planificat hei-rup la sat, la taiat trandafiri! [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'neata,

 

Si aici tot soare, tot 11 grade, dar cu minus.Primavara e ascunsa, inca e iarna.

 

Ptr sapt. viitoare, am in plan: supa de linte, quiche si tarta cu cioco de pe site-ul Alinei, boeuf bourgouin, peste, pulpe de pui la cuptor, salate (verde, de varza) si cornuri neMonti.

 

FloaredeMac, f. bine ai slabit, tine-o tot asa.

 

Andanii, Otilia sanatate!!

 

Child, si eu o sa mananc la greu mamaliga de ovaz, in special cu peste.

 

We placut si conform,

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

Si la noi e cald si frumos, cred ca la soare sunt 20 de grade.

Claudia am incercat blatul cu oua, fructoza si cacao. Ultima bucata ramasa o aveam la serviciu si am aruncat-o mai bine mananc doua patratele de cioco.

Azi am facut " tortul" cu nuci varianta mai usoara cu 50 ml ulei , o jumatate de cioco si fara glazura. Am pus si cateva nuci intregi si acum savurez o bucata.

Am facut astazi piftie de porc . Am lasat in zeama doar carne . Cred ca pot sa mananc si eu din ea, nu?

Revin diseara.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna de dimineata si de la mine,

 

SZ, cum se fac minichecurile alea la mw ?

 

http://alinaretetedietetice.blogspot.ro/2009/08/checulet-rapid-in-cana.html

 

simple asa fara nimic sunt seci , dar daca le pui ceva Monti, chiar si o dunga de gem ... sunt bune-bune !

am de gans sa fac cu crema ganache, cum a scris Caress [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...