Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (202) ... STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

BUna dimineata!!!

 

Cris ,reteta este de pe culinar,nu stiu daca pot da link....daca da o s-o pup. Se face f repede....dar a iesit cam amaruie ,decat eu mananc din ea.

 

Uite ,o copiez aici:

BROWNIES (cu ciocolata si nuci) 


Tava 28x23 cu hartie de copt si la cuptor 25-30 minute

Cantitati : 
100 gr. unt
100 gr. ciocolata (73%)
100 gr. fructoza dar e cam dulce (eu am pus ~ 3 linguri fructoza)
2 linguri rom / o fiola de vanilie dr. oetker
50 gr. cacao 
100 gr. nuci (rasnite si cateva ceva mai maricele)
1 praf de copt
4 oua

Glazura 
7 lg.lapte dulce Dorna (pt. frisca)
50 gr. ciocolata

Prepararea :
* Pe foc untul si ciocolata rupta in bucatele pana se topeste.
* Se ia de pe foc si se adauga , amestecand mereu, fructoza, ouale pe rand apoi (cacao+nuci +praf de copt) si romul. 

Eu am folosit mixerul la viteza mica. Iese un aluat mai taricel (vreau sa spun ca nu e lichid) care se intinde in tava tapetata cu hartie de copt. 
La cuptor 25-30 minute

 Am respectat intocmai.....

 

Ieri dupa pranz numai abateri am avut,nu le mai insir .Azi sper la o zi conforma 100%. Deocamdata sunt la cafea.Am un iaurt mare 0,1% poate il mananc cu tarate ,dar tare mi-e ca nu-mi tine de foame.

 

Andanii,multumin pt capitol nou!

 

Child,la multi ani!!!!!!!!! [flo2]  [flo2]  [flo2]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 674
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Neata!

Mucenici nu fac, cred ca cel mai bine ar fi sa folosesti fructoza in loc de zahar si in rest reteta clasica. Incerci sa te limitezi la o portie si consideri ca ai avut o abatere sau nu mai faci deloc si in loc sa bucataresti mergi la plimbare.

Meniul meu de ieri:

Md. 2 mere.

P. Varza cu carnati.

G. 2 bucatele pipt de pui cu salata de varza.

C. Prajitura conforma cu zmeura.

La prajitura am adaptat reteta de briose : am folosit faina monti, fructoza si lapte monti si am copt- o in tava . Foarte buna.

O zi buna si conforma!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Madachan multumesc pentru reteta. Ramane de executat sambata. Cred ca a fost amara de la cacao. Poate e prea multa.

Revin. Cred ca ar fi bine sa pui reteta si la topicul cu retete incercate. Eu mai repede incerc o reteta facuta de voi decat sa caut aiurea.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineataaaaaa 

 

Carmen felicitariiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii .... esti absolut teribila , cum te-ai mobilizat si ti-ai atins targhetul .... bravooooo .... super super super .... 

 

Va multumesc de urari  [flo2]  [flo2]  [flo2]  child, cge, 

 

Mada suna bine prajiturelele tale  [pk]  [pk]  [pk]

Caress eu sunt aici si culmea ca-s si cuminte .... offf ca am uitat sa ma cantaresc azi ca sa vad daca s-a dus ceva din pizza de luni  [ups]

 

Child si tu cu party ..... la multi aniiii ... ti-am spus si pe fb  [flo2]

 

criss am inteles acuma despre ce pastile vorbesti ... offf, si eu sunt constipata si e tare aiurea , stiu  [batcap]

Marietuta sa slabim cat mai mult capitolul asta , daaaaaaa  [alcool]

eu nu as pune faina la acel chec  [fri]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Madachan multumesc pentru reteta. Ramane de executat sambata. Cred ca a fost amara de la cacao. Poate e prea multa.

Revin. Cred ca ar fi bine sa pui reteta si la topicul cu retete incercate. Eu mai repede incerc o reteta facuta de voi decat sa caut aiurea.

Eu am pus vreo 70 gr de cioco si bine am facut. Poate o lingura in plus de fructoaza trebuia sa mai pun. 

 

O sa pun reteta si acolo.

 

 

Carmen ,felicitari pr targetul atins!!!!  [flo2]  [flo2]  [flo2]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ciao, fetelor!

Eu sunt cam zombie, obosita si racita in plus, fara kilograme lipsa :( de, nesomnul, sfertul ala de redbull...si aseara mi-am facut de cap cu bors de peste si apoi peste prajit mai mult fript, cu mujdei de usturoi, am mancat pe la 10 seara

 

Meniul de azi:

o para

MD 2 rondele si 1/2 wasa cu pasta de avocado, masline, usturoi si chimen

G -

P ciuperci in drycooker cu salata verde

G alune?

C iahnie de fasole

 

Va pup, sa aveti o zi frumoasa si cuminte!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele!

 

Ma bucur mult ca v-am gasit! Sunt noua pe forumul acesta dar si in noul stil de viata Montignac.

Am inceput de pe 12 Ianuarie aceasta "dieta" sa ii spun, desi nu este o dieta. Am scapat de aproape 5 kg deja si ma simt foarte bine. Mananc regulat, divers si am scapat de senzatia de vinovatie pe care mi-o dadeau alte diete.

 

E adevarat ca acum 2 saptamani am gafat cu o felie de tort pe care nu am putut sa-l refuz si de atunci s-a cam incetinit scaderea in sensul ca o saptamana la cantar am stagnat. Sper sa imi revin si sa vad iar progres.

 

Am uitat sa spun, am 1.53m si acum 64 kg.

 

Ieri am avut la

MD- doua bucatele dintr-o prajitura delicioasa facuta de mine cu mar copt,fructoza,scortisoara si faina de migdale

P- Omleta cu branza telemea si rosii

C- o bucatica de piept de pui cu cascaval si un ceai + alte doua bucatele din prajiturica cu mere

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cum spuneam, aseara am fost foarte cumintica.Am completat cu o chifla mica si putin sirop de agave cina, dar fata de ce mancam inainte a fost foarte putin.Azi 57.9 (ieri dimineata aveam 59.1, de aia ma apucase panica...). Ma bucur sa constat ca functioneaza in continuare.

 

Meniul de azi:

MD iaurt cu tarate, chia, coacaze

P mamaliga de tarate cu branza de burduf si doua oua fierte

G un grappefruit sau cateva fructe deshidratate.

C- 2 ore de sala si sper dupa aia doar o salata.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...