Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (202) ... STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

Sz, eu am facut la inceputuri si varianta alba, gen savarine, cu frisca si gem de afine...o nebunie...insiropate, bineinteles.Retetele sunt de pe culinar, de acolo le a luat si Alina.

 

Floare de mac, nu mai manca fasole seara, in F1 nu prea e recomandata.In rest meniurile tale sunt ok, si ritmul de slabire deasemeni.Oricum tu nu ai mult de dat jos si nu are rost sa stai lesinata de foame tot timpul..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 674
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Neata!

Floare de mac felicitari ai slabit foarte bine.

Ieri am mancat cam asa:

Md.-

G.-

P. O bucata de carne ramasa de seara. Putin" tort"cu nuci asa de control ca sa cad cum a iesit.

G. "Tort" cu nuci.

C. "Tort" cu nuci.

Nu am avut pofta de mancare gatita. Am bucatarit si probabil a fost suficient mirosul.

Eu sunt la serviciu de la 8-21 si azi si maine si promit sa fiu cuminte. Am doar mancare conforma la mine si nu am tentatii prin jur. Voi sa va plimbati si pentru mine.

Wd frumos!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cris, spor la lucru la tine  [flo2]

 

Eu sunt in sortari si curatenie prin dulapuri.

Apoi iesim pe la piata si parc.

 

Pana acum am baut ness cu lapte si am mancat o felie de para.

La pranz imi voi face mamaliga de tarate cu di tuoate  [soricel]  

Apoi drept gustare probabil voi degusta tot un ness, iar la cina inca nu stiu.

Momentan decongelam carnita de porc si apoi vedem ce facem ... vazuse taica mio ceva pe paprika ce implica ciuperci si cascaval ... deci sunt curioasa.

 

Aaaa, voi face spanac, iar ... cu lapte zero ... 

Si as incerca o tarta cu mere, nu mai stiu cine facuse acu cateva pagini, dar sa vad cum ma impart cu timpul.

 

Weekend frumos tuturor  [flor]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello girls!

Claudia traiesc... (cred)...insa is foarte foarte busy lucru 14h/zi, 7 zile din din 7 deci nu am timp nici sa citesc nici sa scriu...

acu is in pat mi-am luat micul dejun (crakersi de hrisca cu mozarela la micro...e F2)...

mananc multe nepermise dar rontai si seminte, alune, fulgi de cocos ashea ca  am trecut sub 72 insa  is pe la 71.5 de vreo 3 saptamani (mancare dezordonata [batcap]  e de vina si cu nepermisele multe...ma bucur insa ca nu se pune la kg ca le goneste stresu [:-)))] )

 

Voi sa fiti cuminti si sa tine-ti subiectul activ...cand oi termina si eu cu balamucu asta (peste cateva luni) sa am de unde lua retete [alcool]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am facut si eu aseara tortul Claudiei, ala cu crema Mascarpone si caise. Mi-a iesit foarte bun. In loc de caise, eu am amestecat in crema Mascarpone un borcan de gem de capsuni cu indulcitor ...Trebuia totusi sa tai blatul ala in 3 si nu in 2, asa cum arata poza Claudiei, ca una din parti a iesit cam groasa.

 

Barbatul a zis ca e ok dar blatul ala e ciudat ...asta inseamna ca nu mai mananca. Data viitoare trebuie sa pun ceva fructe uscate prin el.

Copiii au zis "not bad" ...

 

acum am pe foc vita cu lamaie a Roxanei. Rox, nu am pus-o in ceaun ci in craticioara normala pe foc. Sper sa iasa ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu pana la urma am facut o ciorba cu praz, ardei capia, pastarnac, telina, morcov, cartofi si zeama de la muraturi (varza mai mult a fost in borcan). Mie mi-a placut la nebunie, am bagat si acum pe seara o portie rece. Fetele mari au facut mofturi dar au mancat pana la urma (cea mijlocie cu smantana), cea mica a mancat cu pofta. Si sotul a bagat o portie. Dupa ciorba familionul a mancat sandwichuri, eu ma saturasem [:I] .

 

Dupa aceea am plecat la cumparaturi. Am luat 3 rhododendroni si 2 braduti sa plantam. Am zis ca-s satui da de unde. Au vrut MacDonalds si a fost bine dispus taicasu asa ca rasfat pe ele. Urmatoarea data cand mai pupa cred ca la vara in Ro. Si eu le-am facut clatite de dimineata (fac foarte rar, mi-am dat seama ca e prima data cand fac aici si ne-am mutat de aproape un an). S-au scos fetele mele azi.

 

Buflea, si a mea cea mare face figuri cand trebuie sa plecam la cumparaturi. Dar nu are de ales de cele mai multe ori ca acasa singura nu o las inca.

Brandusika, [flo2]  bine ca macar in we esti mai libera.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

oti nu sunt libera....ca merg la munca si in vichend dar nu stau 14 ore...de fapt depinde ...cateodata stau si in vichend atat...dar dimineata mai lenevesc

 

azi am gatit si io ceva.Din lipsa de timp..mi-am luat un voucher si timp de 3 saptamani primesc cate o cutie cu legume organice. sapt asta am primit asa: pastarnac, morcov, rosii cherry, rucola o punga, cartofi, si 2 buchete de brocoli.

 

@Din morcov si pastarnac...le-am dat prin razatoare si intr-o zi am facut salata cu ulei de masline ,otet de mere , juma de ceapa si ton; 

intr-o zi le-am dat prin razatoare..si le-am pus o lingura de maioneaza si suc de lamaie (am o reteta de facut maioneaza dintr-un ou cu blenderu vertical...si se face intr-un minut!! perfect pentru mine care nu am timp!)

 

azi din brocoli am facut o budincutza cu buchetele de brocoli, mozzarela si niste parmezat, bucatele de bacon si rosii cherry

arata cam ashea

post-87792-0-30344800-1394925484_thumb.jpg

post-87792-0-97371700-1394925498_thumb.jpg

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

a si sa va mai spun si ultima noutate.. am renuntat de tot la cofeina!! [flo2]  [flo2]

 

nu ma intrebati cum mai traiesc dupa atata stat la munca fara cofeina..dar faptul ca sunt foarte stresata si cu ganduri pe cap mi-o dat cea mai urata perioada de nesomn noaptea...

am avut ceva pastile de dormit din romania de la docu de familie da s-au terminat...si am fost aici la docu de familie si mi-o dat 7 pastile (ca cik ei mai mult nu dau)...ca sa incerc cu yoga...(cand eu si de la 2 pastile de somn ma trezeam noaptea cu grijile in cap, deprimata...irascibila ziua...ORIBIL)...

am cumparat pastilele alea...da cand am vazut cat costa si m-am gandit eu ca trebe sa fac ceva ca nu pot sa ma duc la aia din 2 in 2 sapt..ca cik se iau o zi da o zi nu (ca si cum o zi dormi una nu [batcap] ) . am spus sa tre imi impun sa dorm intr-un fel sau altul...(am pastilele pe noptira nu am luat nici una)

primu pas..renuntat la ceaiul negru cu lapte (ca beam 2 cani pe zi..desi ff slab)..si cateodata mai faceam si cate o cafea dar rar...

 

deja is de 4 zile fara pic de cofeina...nu dorm mult...dar am un somn profund acum...cat m-o tine si asta! [fri] [fri]  [fri]

acu nush daca am eu parte de efecte secundare la cofeina...dar combinatia cu stres si cofeina pe mine pur si simplu m-o distrus psihic 3luni [alcool]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...