Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (202) ... STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

Buna dimineata!

 

Dana, sanatate si nervi de otel sa razbiti in sistemul nostru medical [flo2]

 

Diana, da, am dat jos deja kg ala dar tot mai sunt 2 kg care nu se dau duse nicicum [fri]

 

Floare de mac. ai slabit ca la carte, relax [flo2]

 

Sz, felicitari si tie pt slabire si consecventa [flo2]

 

Ariel, incerc si eu sa revin la bunul obicei de a scrie zilnic. Asa aveam mult mai multa grija de ce mananc.

 

Androix, esti in vacanta?

 

Branduso, la naturisti nu gasesti ceva pt somn? Taica-meu ia ceva picaturi de valeriana si cica il ajuta [pup]

 

Carmencat, uimeste-ne cu cate kg mai ai [:D]  M-ai ajuns?

 

Saptamana asta la pranz am avut un fel de placinta cu dovlecei, branza de burduf si tarate de ovaz pe care am mancat-o cu salata de ridichi si salata pasareasca( sau salbatica cred). La cina am avut spanac cu ochiuri, spaghete integrale cu sos de rosii, legume cu crochete de peste sau cu snitele.

 

Ieri am fost la niste prieteni si am curatat 3 kg de midii, asa vreo doua ore [bang]  Dar la final a meritat efortul, au fost delicioase [pofticios]

 

Azi avem la MD vinete cu ceapa servite cu salata de ridichi, ceapa verde si salata pasareasca. Pt pranz am ciorba de fasole cu costita afumata iar la cina mai vedem.

 

Pt pachetul de saptamana viitoare as face o placinta cu leurda si branza dar inca nu am reteta. In rest vom avea mancare de urzici scazute, mancare de linte cu carnat afumat de casa, spaghete cu sos de rosii. Cam monoton dar sunt in pana de idei.

 

O duminica frumoasa sa aveti [pup] [pup] [pup]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 674
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

puisoaro am luat ceva pastile naturiste..ma calmeaza..da nu ma adorm...am luat si extraveral..care e half half...ca are si valeriana si fenobarbital...da nik...Aici nu exista (sau nu am gasit io) magazin naturist cum e a noi cu tot felul de tincturi/ceaiuri [batcap]

 

cat despre scris ce mancati..sora mea si-o dat jos o aplicatia pentru Mac ..e foarte incantata "calories 2"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua si de la mine.

Desi azi la mine e zi in butoi, asa ca pana la ora asta am baut un ness cu ceva lapte, nici n am citit pe cutie de care e, apoi la md cica branza dulce cu praf magic, apoi am baut pepsilight si ciocolata cu 75. Nu sunt tare mandra de mine, dar ma simt ca un butoi cu praf de dinamita. 

Pt pranz pregatim ceva rulada de carne de porc cu ciuperci, spanac, cascaval, reteta de pe paprika aleasa de taica mio. Mai avem pe foc gratarele si acum pregatesc o megasalata cu de toate. Fie'mea mai are pireu ... 

Azi mergem la zi de nastere asa ca eu personal voi abuza de colazero. La mancare nu ma bag daca nu e conforma, nu mai am nicio problema in a ma abtine. 

La cina nu stim ce vom avea, fie'mea vrea orez cu lapte ... si eu as vrea  [:-)))]

Poate imi pregatesc nejte tarate in laptele zero ... sa vedem ce iese  [pk]

 

O zi mai insorita va doresc, la noi ploua in draci. 

Pup trupa  [flor]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

Meniul meu de ieri:

Md. Piftie.

G. " tort" cu nuci

P. Ciorba radauteana cu iaurt..

G.alta bucatica de tort.

C. Piftie

Cam multa carne de luni merg la piata si trecem pe verzituri. Si promit ca nu mai fac tort pana wd viitor, mai bine la gustari mananc alune si cioco.

Ne mai citim diseata. Pupici

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Seara buna!

Am intrat repede repejor sa postez o reteta de prajitura cu mere, care iese absolut senzationala! Am facut-o si cu spanac si cu ciuperci, delicioasa!

 

Aluat: 3 oua, 7 linguri fructoza, 9 linguri ulei, 16 linguri de kefir sau iaurt, 1 praf de copt, faina monti (eu amestec integrala cu tarate de ovaz), pana se obtine un aluat gros ca o smantana.

In tava cu hartie de copt, se pune o strat de aluat, apoi un strat de mere rase, amestecate cu fructoza si scortisoara, apoi se acopera cu alt strat de aluat. Se tine in cuptorul preincalzit inainte, cam 15-20 minute, la foc mic.

E senzationala! Nu am timp acum, dar revin si cu poze. Enjoy!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata,

week foarte plin la noi... am inceput mersul la teren, am tuns trandafirii, am curatat de buruieni... azi am febra musculara si is cam obosita! [:)]

 

Ca mancare am avut: ciorba de zarzavaturi de primavara, crap pe pat de ceapa la cuptor, tarta de ciocolata (blat de nuca si migdale si deasupra crema panna cotta de ciocolata) - f. bunnn, guacamole si ieri o tarta de mere!

 

Saptamana asta am mazare cu marar si limba cu sos de rosii!

 

Brandu, nasol cu insomniile; care ar fi totusi cauza nesomnului, daca esti totusi obosita?! [fri]

Puisorule, ce cantitate de xillit ai luat la 19 lei?! [:)]

Cris, si eu ador primavara plina de legume verzi si salate multe... [:)]

 

Andanii, cum sunteti?! [fri]

 

O saptamana frumoasa! [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata fetelor,

 

eu in week-end am tot gatit: supa de rosii cu galuste din tarate ovaz, mancarica de naut cu ardei rosu si mult patrunjel, biscuiti aperitiv si fsole cu ciolan afumat( asta a facut-o cumnata mea si mi-a pus la pachet) [:)]

 

Deja kilogramele se topesc, sunt si conforma insa am facut si mai multa miscare.

 

Meniu de azi:

MD: biscuiti aperitiv( 5 buc)

G: 2 mere mici

P: supa de rosii cu galuste tarate ovaz

G: un ceai

C: mancare de naut cu muraturi.

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata. Eu sunt tare mohorata astazi, sunt in perioada sensibila a lunii, si nu am chef de nimic.

Acum sunt la serviciu sper sa pot sa rezist pana la 15.

Meniul de ieri:

Md tort cu nuci.

P ciorba radauteana.

G. Alune si cioco75%.

C. Omleta cu cascaval.

Cina a fost tarzie pe la 21.30 asa ca acum nu am pofta de nimic beau un nes cu lapte.

Astazi nu vreau sa aud de bucatarie mancam ce mai e prin frigider. Maine am in plan o ciorbica de legume cu dovlecei, o fasole, o salata verde cu de toate.. sper sa ajung la piata.

Nu m-am cantarit o las pe joi sau vineri cand pleaca musafirii.

Va pup si sa aveti o saptamana usoara si conforma!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...