Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (202) ... STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

Buna dimineata dragelor  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  si va multumesc pentru urari 

Ce a fost greu a trecut ... acuma incepem recuperarea ... operatie de fractura de femur la sold ... proteza , dureri .... greu tare ...

Si daaaa puisorule , e tare greu in sistemul nostru medical .... a cam trebuit sa fiu acolo cat mai mult cu ea de marti pana ieri ( cu mama mea ca de ea este vorba) .... acuma am inceput sa vin la lucru si merge tatal meu la ea in cursul dimineatii si eu merg de azi doar seara .... 

Cuminte sunt ... nici mie nu-mi vine sa cred la cat de stresata eram ... nu m-am atins de absolut nimic nepermis ....

V-am citit acuma .... vad ca ati fost cumintele , ca slabiti .... nu am timp sa va iau pe rand .... s-au adunat mult prea multe cat am lipsit de la lucru ....  

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 674
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Neata!

 

Eu am mancat cateva saratele nepermise, 1 clatita samabata si imediat s-a cunoscut. Azi 61.3 kg. Am pus poze in contul comun. Mai am de dat jos la pulpe dar nu foarte mult. Trebuie sa merg la sala musai, la una din ele e un aparat care lucreaza fix zona mea cu probleme. Sper sa fiu cuminte saptamana aceasta.

 

Deocamdata:

- lapte de soia cu vanilie

- o para

- ceai negru cu putin lapte de soia cu vanilie

- fulgi de ovaz cu afine si lapte de soia

Mai departe nu stiu.

 

Andanii, recuperare usoara mamei tale. Ai grija si de tine ca presimt eu ca tu esti de baza acum.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va pup, fetelor!

 

Am avut un weekend frumos, conform pana ieri seara cand am mancat o felie de tort (a fost ziua soacrei, de! ). Tortul era totusi cat de cat aproape de monti, avand blatul facut mai mult din nuca decat din faina, insa mai avea si crema de vanilie, frisca... bucati de zahar caramelizat. Dar l-am mancat cu placere, a meritat abaterea, m-as fi putut abtine dar am vrut sa vad cum e tortul, vreau sa ii comand si fetitei mele de ziua ei.

 

In rest... cuminte, cuminte!

Am facut drobul pe care l-am vazut la voi, am facut crema de ciocolata din avocado......Multumesc pt inspiratie tuturor!!!

 

Si dimineata la cantar aveam sub 67 din nou, yupiiiii...

 

Meniul pe azi:

 

MD: iaurt degresat cu seminte de dovleac, floarea soarelui si in, biscuiti burger cu dulceata de capsune si o lingura de "nutella" vegetala, ceai de soc .

G-

P: drob si salata de leurda cu lamaie

G o briosa, poate, din faina de migdale, ou, lapte de soia, fructoza si fructe uscate,

C: conserva de ton cu ceapa , lamaie si leurda

 

Sunt cuminte, nu??? [:)]  Dar daca vedeti ceva neconform, va rog muuult sa ma anuntati!!! [flo2]

O saptamana faina !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am facut in WE papanasii fierti montingnacesti cu tarate de ovaz, si in loc de pesmet am folosit faina de migdale. N-am apucat sa mananc prea multi, ca ao fost rasi din farfurie de catre membrii familiei... Absolut bestiali. Cu dulceata fara zahar de cirese sau zmeura.

 

azi dim: turta de tarate de ovaz cu feta.

la pranz:ciorba minestrone (v-am ascultat si am pus quinoa in loc de orez complet)

diseara: inca nu stiu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andanii, bine ca a trecut operatia si zile cat mai usoare pana la recuperare! [flo2]

 

Olo, nu inteleg de ce ai folosit in locul pesmetului (nici in reteta initiala cu gris nu foloseam vreodata pesmet?!), faina de migdale... i-ai tavalit sau cum?  nu era nevoie, e de ajuns tarata din interior! [:)]

 

Macule, bun tortul, ai?! [:-)))] peste vreo 3 zile vezi stagnarea... [il]

 

Oti, fug sa te vaz! [:)] Edit: wow, arati foarte bine; si nu mai zic ca esti si mamica de 3 fete cucuiete, bravo! [flo2]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună,

 

A propos de subiectul zilei, papanasii :) se pot face cu brânză de vaci cremoasa? Am luat de la lidl şi mare mi-a fost surpriza când am desfăcut cutia sa vad ca e cremoasa, nu ca branza de vaci obişnuita, mi-e teamă sa nu se dezintegreze la fiert.

 

Despre greutate şi abateri nu va mai spun ca stric media grupului...

 

Otilia, felicitări pentru silueta!

 

Se pare ca sunt cam singura care are prânzul compus din 2 feluri şi salata? In general mănânc supa / ciorbă, fel 2 cu carne şi salata / murături şi brânză ca desert (o includ tot la felul 2!).

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[flor] Hello!

 

Desi starea mea e mai mult asa [|)]  Weekendul l-am petrecut cu o gasca de prieteni la munte, cu tot cu copii si a fost minunat, sambata am avut o vreme de vis, am facut aproape toti insolatie [clo]  asa soare si frumos a fost. Vineri  dimineata m-am trezit si cu o durere in gat si tot mucaresc de trei zile de nu mai termin. Chiar ma bucuram ca aproape a venit primavara si am scapat fara nicio bolesnita, e uite ca n-a fost timpul pierdut. Nu va povestesc ce am mancat, am incercat sa nu calc prea rau stramb. Deocamdata nu pot sa evaluez proportiile dezastrului pentru ca sunt la inceputul ciclului si mai mult ca sigur ca am si ceva apa pe ici pe colo prin partile esentiale. De maine imi iau picioarele la spinare si ma infiintez la sala dis de dimineata sa am o zi frumoasa si sa termin mai repede cu raceala asta.

Pe diseara ar trebui sa gatesc ceva, dar sunt in pana de idei asa ca o sa fac ceva simplu cu eternul piept de pui de care m-am cam saturat. Oricum eu ar trebui sa nu mai mananc diseara deci nu e nici o paguba [smulgpar]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'neata fetele,

 

Andanii, sanatate mamei tale!

Ani-Puisor, e bine sa te citesc!!

 

Brandusa, tin pumnii sa scapi de perioada asta stresanta.

 

Eu am gatit la greu in weekend, ar trebui in restul sapt., numai sa incalzim.

Pe aici, ieri a fost frig, asa e si sapt. asta. Inca e iarna.

 

Am facut tarta cu ciocolata de pe site-ul Alinei, a iesit o nebunie. Fara pic de faina, e f. buna, mai ales ca imi place cioco mult.

 

Ieri am avut peste cu mamaliga de ovaz la pranz. Azi la pranz am ciorba de rosii (ultima portie), diseara o sa avem boeuf bourguinon cu fasole verde.

 

O sapt. buna si conforma,

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...