Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (202) ... STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

  • Răspunsuri 674
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Andanii, asta e reteta de tarta:

http://alinaretetedietetice.blogspot.ca/2010/02/tarta-de-ciocolata.html

 

Eu am pus decat 3 galbenusri si 3 albusuri.

Si am facut-o in tava dreptunghiulara, ca sa pot sa o tai in patrate mai "normale".

In blat, am pus cacao in loc de ciocolata. Am avut decat o cioco neagra, si am pastrat-o ptr crema.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Claudia [pup]... adevarul e ca a fost o nebunie tortul, ce sa zic... Hai ca merita o stagnare, o data pe an e ziua soacrei care mi-a pus faina in ciorba de fasole si mi-a spus ca e fara!  [:-)))]

Andanii [pup] [flo]

 

Apropo de ciocolata: am vazut undeva o reteta cu unt de cacao si masa de cacao, nicicum nu o mai gasesc! [bang] Nu stiti nimic de ea? Nu mai retin daca aici am vazut-o sau nu, in orice caz era f interesanta.

(Cand am timp mai copiez retetele intr-un fisier, dar nu apuc mereu si mai pierd din ele. [batcap] apoi imi pare rau...)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana, multa sanatate mamei tale. Neaparat sa faca recuperare dupa operatie. Taica-meu nu a prea facut si nu chiar ok cu proteza :(

 

Claudia, cred ca 250 de gr.

 

Meniu ieri:

MD: mozzarela light

G: un iaurt degresat

P: teriyaki cu pui

C: ciorba de fasole boabe

 

Azi:

MD: telemea, ridichi

P: chec aperitiv cu leurda

C: mancare de linte cu chiftele

 

O zi usoara [pup] [pup] [pup]
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata dragelor.Scuze pentru absenta, am avut un we plin si agitat, dar f frumos si nu prea am avut timp sa intru.Am gatit sambata seara, vinete alla parmigiana, chiftelute de soia cu ton, supa cu galuste , si am facut tortul meu, cu lune de padure de data asta, cu un strat intercalat de crema de branza si fructe de padure la mijloc,Absolut delicios.

 

De mancat am mancat relativ conform, cu mici abateri aproape zilnice-putina mamaliga, o jumatate de felie de paine neconforma prajita, o banana, doua feliute de pizza quattro formaggi, asta incepand de joi incoace.Sala in fiecare zi, mai putin duminica, si sunt in continuare la mentinere perfecta la 58.5.M am resemnat... [soricel] [soricel]

Andanii, poti sa ti faci ciocolata de casa din 100 g smantana lichida,50 g unt, o ciocolata neagra,0 lingura de cacao, o lingura de fructoza, alune, migdale, nuci, fructe deshidratate, daca vrei si putina esenta de rom.Ca gust e f buna, consistenta e un pic cleioasa, cam ca a caramelului, dar daca o mananci rece de la frigider e foarte, foarte buna.O pui pe folie, in strat subtirel-cam 1 cm-si o tii la congelator.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 Va pup pe toate!

Meniul meu pe azi: 

MD 2 pere

G?

P drob cu salata de leurda

briosa cu crema "nutella"

G?

C peste din conserva cu ceva langa, sau peste prajit.

 

Ma enerveaza astia de la Kaufland ca nu mai aduc tarate de ovaz [bang] ...As fi vrut sa incerc o coliva sau o budinca, pe langa mamaliga care ar merge de minune cu urzicile, pestele... etc . [pofticios]

 

Pe maine am meniu vegetarian. Sper sa reusesc sa tin macar ultima saptamana din post cum trebuie....complet vegetarian.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...