Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (202) ... STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

  • Răspunsuri 674
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

- ciorba de legume ori cu rosii, ori acrita cu lamaie sau de salata verde/loboda

- humus cu ardei capia crud

- zacusca

- fasole batuta

- pateu vegetal (din soia dar parca am vazut si din seminte de floarea soarelui)

- gem cu wassa si ceai

- salata cu diverse legume (chiar si avocado chit ca-i controversat)

Otilia, multumesc! [:)]  Intr-adevar aici zacusca, fasolea batuta si hummusul se fac cu ulei. Dar mi-ai amintit a doua mea varianta aia pe care o uitasem anume gemul cu paine integrala si lapte.

 

Carres, multumesc si tie de idei. Uite, dau la schimb linkul de unde am gasit adidasii:

http://www.sportsdirect.com/adidas-kanadia-road-2-ladies-trail-running-shoes-214165?colcode=21416543

 

 

Deci in seara asta din lipsa de planificare probabil voi manca gem. Ia uite cum veneam eu ca o floare spre casa si uitasem complet dilema mea si faceam planuri sa comand o pizza, daca vreti am gasit o pizzerie care face blat cu faina integrala, super bun, clar nu e montignac dar macar e de F2, cred [:D]  Oricum bine ca nu m-a luat gura pe dinainte sa prezint optiunea mai departe ca nu mai scapam. Asa o sa mananc niste gem cu lapte si restul lumii ce se gaseste prin frigider!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cine glucidice cu foarte putin ulei( de genul o lingura in care calesti diverse):

- mancare de linte sau mazare

- fasole frecata( la noi nu se foloseste ulei) cu muratura

- mancarica de naut, rosii, ceapa si ciuperci

- ciuperci gatite in toate felurile

- dovlecei gatiti, umpluti cu diverse legume sau cus-cus integral

- orez basmati  sau quinoa cu scoici(asta e de faza 2 cica dar scoicile alea nu stiu cate grasimi au)

- paste integrale cu varza calita

 

Floare de mac, foarte tare faza [:)] Important e ca nu ai mai calcat stramb [flo2]

 

Otilia, eu nu am problema asta cu sanii pt ca oricum erau mici [:-)))] . Si nu s-au micsorat mai tare.

 

Dulce, doua saptamani de rasfat sunt de acord ca pot produce dezastrul din discutie [pup]

 

Maine mergem la pescuit si gratarit asa ca in sfarsit o sa fac frigaruile lui Sz alaturi de salata de ridichi, ceapa verde si salata salbatica.

 

Pupici [pup] [pup] [pup]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am fost la alergat si am intentia sa merg si mine. Azi a fost o zi superba,22 grade.

Am pus la umflat naut ,in premiera absoluta. Sper sa-mi iasa ceva!

MD-wasa cu zacusca

G-o minola

P-linte,niste ciuperci fierte cu usturoi

G-o para ,in mar,o minola

C-ciuperci cu o salata de varza rosie

g-seminte ,cioco amaruie

Puisor ,fir intins!

corinuka_g ,inaltimea nu e de neglijat.

Noapte buna!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara. Incep cu meniul de azi:

Md. Un sfert dintr-o bagheta multicereale de la Lidl.

G. Alune

P. Cioco 75%

C. Snitel cu tarte, dar prajit in putin ulei cu salata verde cu castavete , ridichii si ceapa verde.

Acum savurez o portie de budinca de tarate a la Carres . Bun bun ar fi fost mai buna cu ceva gem sau dulceata, dar merge si simpla.

Maine bucataresc.

Floarede mac am cam incurcat borcanele , mai citesc din urma.

Un wd conform!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata!

Aseara am mancat gem cu paine si un pahar de lapte, a fost delicios! In seara asta o sa fac o mancare de linte cu foarte putin ulei, poate fac si o supa rapid sa am serile urmatoare. Si la pranz planuiesc niste pulpe de pui la punga cu tocanita de ciuperci.

Se gaseste la noi cus cus integral? Si daca da, banuiesc ca are acelasi regim cu pastele si orezul in F1, adica poate fi consumat doar cu legume? Am un tajin si nu l-am folosit niciodata, as face o friptura de vita in el dar nu stiu ce sa pun langa ea, voiam cus cus ca sa fie chiar ca la mama lui, dar deh, ma voi multumi si cu legume daca e.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va pup pe toate si va doresc un weekend frumos si conform!

 

Meniul de ieri a fost asa, pana la urma:

suc de portocale

MD biscuti burger cu dulceata conforma de capsune

G alune, mar,fiindca am luat un fier

P urzici scazute cu mamaliga din tarate de ovaz

G un mar mic mic

C -

 

Intr-adevar, mamaliga din tarate de ovaz mi se pare muult mai satioasa decat cea din malai.

 

Meniul propus pe azi:

MD un ou batut cu branza si sunca slaba, salata verde

P pui in cuptor rotisat cu salata

C ciorba de loboda

 

In rest... apa... munca... si daca as gasi in casa un vin rosu sec, mai ca as bea dupa pranz un paharel! desi nu prea imi placea inainte, poate acum il voi aprecia altfel.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dup-amiaza!

 

caress merci de lamuriri! am vazut prin retetele monti ca se calesc legumele in ulei destul de des, intradevar in ulei putin...

 

dulcetica am 1,70...dar si 40 de ani batuti pe muche...eu cred ca se slabeste mai greu o data cu batranetea  [:D]

 

puisor fir intins! unde mergeti la pescuit! si noi gratarim maine, am luat si piept de pui, legume, dar sunt si o gramada de neconforme...sa vad cum fac cu berea  [soricel]

 

meniu azi:

MD jambon slab de pui, branza telemea, ridichi si ceapa verde

G niste seminte de dovleac

P piept de pui cu salata verde

C habar n-am

 

we frumos! v-am pupat!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...