Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (202) ... STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

Multumesc, Cris!

Nu stiu cat de light o fi fost [bang], de dimineata un ou fiert, o feliuta de sunca, branza, ridichi si ceapa verde. Pranz ciocanele la cuptor cu salata verde, gustarile si cina... panna cotta despre care vorbeam . [bang]. Asta este! Am reusit sa ii dau un paracetamol juniorului, ca nu mai putea de durere de cap... sper sa il fac sa si manance ceva si sa scapam fara vizite la doctor, ca sigur se lasa cu antibiotic aiurea. Avem programul de somn dat peste cap, surioara doarme, el acum s-a trezit, iar eu gust dintr-un red bull ca prevad o noapte alba si lungaaa....

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 674
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Cris, cum e juniorul? Atatia adulti si copii bolnavi ca si acum nu au fost toata iarna [:(]

 

Mihaela, scrie te rog reteta la briosele cu ton. Nu am nimic pregatit saptamana asta pt pachet la servici.

 

Ieri am calcat stramb toata ziua dar de azi sunt cuminte din nou. Mai scrieti ce planuri de gateala aveti pt saptamana asta pt ca nu stiu ce o sa mancam. Pt azi mai am sos de rosii cu dovlecei la congelator si o sa il servim cu spaghete integrale dar de maine incolo, D-zeu cu mila.

 

O saptamana usoara [pup] [pup] [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata,

eu am comis-o rau de tot sambata seara; am mers la ziua finutzului si am calcat cu o felie de chec aperitiv si o felie bunaaaaa de tort! [il]

Cantarul meu sta pe stagnare si saptamana asta... asta este... s-o debloca el candva! [:)]

 

In week am avut ciorba de zarzavat, salate , scrumbie la cuptor si icre de crap cu lipii de tarate, panna cotta de ness si crema de avocado cu cacao! [:)]

 

Saptamana asta mai este ciorba de legume cu ceapa verde si cred ca mai facem o tura de peste: crap la tigaie cu mujdei, poate mamaliga cu branza! [:)]

 

Si eu vreau reteta de briose cu ton!Asta este??: http://edithskitchen.ro/briose-cu-ton/

 

O saptamana frumoasa! [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatzaaaaa  [pl]  va pupppp 

Haideti la raport dragelor  [aerob]  [aerob]  [aerob]  [aerob]  [aerob]  [aerob]

Eu in dimineata asta sunt la fix 69.00... e totusi bine , am inceput sa scad sub 70 ... merge tarreeeee greu , cateva sute de grame pe saptamana .... din ianuarie pana acuma am scazut doar 4 kg ....  e ultima oara cand am deraiat si am lasat sa se mai adune kilogramele in halul ata ... pentru mine e clar, organismul oboseste de la atatea variantii sus - jos , varsta isi spune cuvantul si la un moment dat va spune stop si nu o sa mai pot slabi orice as face .... deci promit solemn ca daca reusesc sa ajung la 60 nu mai permit sa ma ingras orice ar fi  [zid]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[flor]  Neataaaaa!

 

Am venit de la sala unde am alergat 30 de minute!!! Sunt in extaz, nu credeam ca o sa reusesc vreodata! Vreau sa mentin performanta asta si pe urma incep usor sa cresc. Am facut si primul plank din viata mea, m-a tinut pana am numarat la 15 [bis]

 

Si ca sa ma rasplateasca pentru efortul depus cantarul meu a scazut azi iar dupa vreo doua saptamani de stagnare enervanta. Dar nu e numai sala ci si cina glucidica. Aseara am facut budinca de ovaz pe care a postat-o Caress. Genial de buna! A tinut loc de cina. Si a fost chiar satioasa. Alataieri am mancat fructe la cina in timp ce ai mei se delectau cu friptura. In seara asta sper sa ajung sa-mi fac ceva linte.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza! Poftiti la cafea...eu sunt deja la a doua!

 

ANDROIX tare frumosi adidasii! si chiar merita sa iei de pe site-ul ala, sunt preturi bune...si eu mai iau pentru baiat de acolo.

 

Lintea e glucidica? Adica nu se poate manca cu carne sau lactate? Asta chiar nu o stiam. Si eu gatesc des mancare de linte...e adevarat, de cele mai multe ori o mananc asa, simpla, dar cateodata mai am si alte pofte.

Tocmai ce am facut o supa de linte rosie, gustoasa tare! O sa o mananc la cina.

 

Meniul de ieri:

- iaurt cu tarate de ovaz, goji si seminte chia, cafea

- ciuperci la gratar cu cascaval, leurda cruda

- supa de linte rosie, cioco neagra.

 

Meniul de azi

- mamaliga din tarate de ovaz, iaurt, cafea

- mancare de leuda, cascaval la tigaie

- supa de linte rosie.

 

Interesanta informatia despre ceaiul verde, si eu mai luam de la ambele firme. Acum am ceva de la lidl...o fi ok?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ba da, lintea o poti manca si cu lipide, ca e glucida buna, dar daca o prepar fara grasimi rezulta ca e cina glucidica. Eu am remarcat ca daca mananc seara glucidic sau deloc atunci slabesc. Daca mananc cina lipidica, oricat de conforma ar fi stagnez.

 

http://comunitate.desprecopii.com/forums/topic/148029-retete-montignac-1-stil-de-viata-nu-dieta/?p=7827570

Aici e reteta, e buna zici ca e gris cu lapte. Urmatoarea pe lista e coliva Claudiei, cred ca daca renunt la nuca o fac si de F1 si glucidica [:D]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...