Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (202) ... STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

Child, asta este reteta de budinca:

http://comunitate.desprecopii.com/forums/topic/148029-retete-montignac-1-stil-de-viata-nu-dieta/page-3

Cum faci mancarea de leurda???

 

Andanii, si eu merg greu cu slabitul, tot 4 kg din ianuarie... ma dau la urcat scari ca nu se mai poate... [fri]

 

Edit, am pus in acelais timp cu Androix...

 

Androix, coliva de tarate este de F1! [:)]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 674
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Neata,

 

Claudia şi Puisoara, aceea e reteta. Eu am pus 1 conserva ton, 2 ouă, cam 50 gr telemea şi 50 gr cascaval date pe razatoare, ardei gras cubulete, cam 3 cepe mici, 4 jumătăţi de roşii uscate in ulei (le-am mai scurs), 2 linguri tărâţe ovăz şi piper doar pt ca sare au avut de la telemea şi caşcaval. Ar mai fi mers măsline dar am uitat de ele, oricum parcă in prima carte erau interzise in faza 1. Din cantităţile de mai sus ies 5 briose. Prima tură am blenduit tonul (bucăţi) dar parcă nu mi-a plăcut textura, a două tură doar l-am mărunţit cu furculiţa. Nu cumpar ton mărunţit pentru ca nu mi se pare ca are acelasi gust precum cel bucăţi.

 

Claudia, abaterile tale sunt mici pe lângă ale mele...

 

Dulcetica, încearcă şi ceva proteine vegetale, salatele nu prea ţin de foame şi vei ajunge sa mananci ceva nepermis. Poti sa faci o varianta vegetariana a salatei de broccoli crud, fără maioneza.

 

Child, budinca e la subiectul cu reţete Monti.

 

Am făcut o mâncare de stevie la care am pus cam 2 linguri de ulei la vreo 6 porţii, o consider glucidica, intenţionez sa o combin diseară cu i mămăligă din tărâţe pentru o cina glucidica. Şi tot asa as vrea sa mănânc seara in următoarea perioada, ori stevie, ori urzici, ori spanac plus mamaliga.

 

O săptămână conforma!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va pup, fetelor, multumesc pt incurajari! Am trecut cumva noaptea, voma, febra, de-astea, dar acum e mai vioi. Se pare ca la gradi colcaie virusul, chiar si educatoarea s-a plans de febra si durere de cap. Ma astept si la cea mica, dar sper totusi ca ea e mai puternica (asa-s fetele!!!! plus ca ea are o imuntate mai buna oricum, si-a format-o de la 6 luni incoace, mintenas face 3 ani)

 

Azi: md biscuiti burger cu iaurt light si o lingurita de dulceata

P ciorba de loboda, peste dat prin tarate si prajit, mamaliga si usturoi

C of... nu mai stiu... poate ciorba, poate nimic.

 

Dupa abuzurile de ieri, nu mai imi vine sa mananc nimic. Oricum, m-am tinut tare, le-am facut celorlalti gogosi, prajitura cu glazura de cioco, clatite... snitele....si nu m-am atins de ele, in schimb am terminat panna cotta, adica 2 cutii de mascarpone, de-alea mici. [bang]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata!

 

Eu ca niciodata am uitat sa ma cantaresc. Mi-am dat seama pe drum. In we am mancat asa si asa. Am fost la o petrecere aniversara sambata unde erau din fericire bete de morcov, ardei plus conopida si m-am dus si eu satula. Dar am stat suficient de mult de mi s-a facut foame asa ca am mancat si ceva pizza dar cu un blat foarte subtire, putin tort negresa si ceva prajitura cu iaurt, ou si foi. Pe seara am mancat sushi. No, bine ca am fost sambata dimineata la sala 1 ora inainte de dezmat si nu s-a pus pana ieri nimic.

Am facut vineri seara reteta lui Cares de biscuiti cu unt de arahide. Cred ca am pus cam mult unt de arahide si am mai tot adaugat faina si tarate dar au iesit buni la gust. Am facut doua tavi si s-au terminat intr-o zi [:)] . Fetele au mancat si cu gem de mure sau cu Nugati ca nu erau dulci, am pus doar 2 linguri de fructoza.

 

Eu ma bucur ca am dezbatut cum grasimile adaugate fac sa fie cina glucidica. Mi-am luat un cartonas rosu la sugestia cu pateul din seminte de floarea soarelui dar se mai intampla. 

 

Claudia, cum faci tu icrele?

Floaredemac, sper ca e bine baiatul tau.

Androix, daca o tii tot asa o sa alergi si o ora.

Dulcetica, ai dreptate, nu se gandesc la diabetici. Se gandesc sa aibe gust bun ca sa-si vanda produsul. Si uite asa se confirma inca o data ca tot varianta clasica de infuzie din frunze e mai sigura.

Andanii, bravo, e bine ca tot merge in jos avand in vedere ce stresuri ai avut. Cum isi revine mama ta?

Mihaela, zau ca as incerca gemul acela daca as putea. Eu trebuie sa cumpar fructe (gutui, pere, mere) sa imi fac gem ca tare greu e fara gem ca si varianta seara sau la servici.

Cat e o tura de stadion la tine?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...