Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (202) ... STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

Buna dimineata.

Floare, de ce nu faci ceva Monti, http://alinaretetedietetice.blogspot.ro/2013/08/nutella-montignac.html ?

 

Eu raportez ca aseara am mancat o omleta rapida pe la 6 juma apoi am mers la dentist si atat a fost.

Azi nu pot sa rontai seminte, asa ca trebuie sa mi duc ceva de mancare ... offf. Abia astept weekendul.

 

O zi usoara tuturor  [flor]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 674
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna!

Aseara am facut 24 minute stepper si am alergat 6 ture de stadion.Azi vreau sa maresc putin cu ceva aerobic,poate aranjat dulapuri,dar nu-mi prea place asa ca nu e sigur.

Snitelele din soia,daca ati testat si-s bune ,imi spuneti cum se prepara ,de post evident!?

Azi ,cred ca:

MD-un grapefruit si 2 kiwi

G-un mar

P-ciorba de fasole,salata de varza

G-seminte ,fistic

C-o salata de varza ,masline ,tofu

O zi buna!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata si de la servici, hihihi.

Meniul meu: cafea cu lapte zero, mai am la mine 200 g branza degresata; pt pranz am omleta cu di toate si salata mixta. Gustare ... am 2 patratele cioco 85% si mere. Sa vedem cum le rumeg.

La cina voi avea snitel cu salata mixta.

 

O zi frumoasa tuturor si spor la treburi [pk]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata dragelor.Scriu un pic, pe fuga, ca mai tarziu nu stiu daca mai apuc.

Dulcetica, inlocuieste fasolea boabe cu fasole verde, mananci aproape in fiecare zi si sigur nu te ajuta.Eu as scoate si semintele si fisticul, sunt foarte calorice...FELICITARI CA TE AI REAPUCAT DE SPORT!

 

Eu nu am gatit nimic in we, a fost ziua mea si n-am prea stat pe acasa, am mancat la restaurant sau la prieteni, cat am putut eu de conform.Sunt super obosita, as dormi intruna, dar macar am scapat de mancatul nocturn, ca ma culc devreme.Ma mentin la 58.3-58.5, desi am avut ceva abateri si mananc destule mese de F2.

 

Meniul de ieri:

MD iaurt cu tarate si coacaze

G idem

P Ghiveci de legume conforme cu castraveti murati

G 1 grappefruit

C 100 g emmentaler, 100 g somon afumat, un castron de ciorba de loboda

GT o bucatica de mango

 

Va pup si revin mai tarziu, daca reusesc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Szivarvany, multumesc pt sfat! O sa incerc sa o fac, doar ca as fi vrut ceva sa mearga si cand tin post. E o vorba pe la noi, vreau si cu sufletul in Rai, si  cu.... nu mai zic ce... in dos. [:-)))]  Dar o sa o fac pe asta de la Alina mai mult pt copii, ca ar manca si ei ... au colegi care vin la gradi cu sandvis cu nutella, sau cu pate de ficat  si ma dispera acasa ca vor si ei . Le-am facut in casa si pate si alte nebunii, dar nu le plac, de! alea cu amelioratori, potentiatori,,,, o tona de sare....zahar.... mama lor... alea sigur le-ar placea [bang] 

 

Caress, [flo2] LA MULTI ANI !!!!

imi dai vreun sfat legat de budinca de tarate de ovaz sau mamaliga, sau coliva? Oare IG-ul ramane la fel prin fierbere? oare abuzez daca mananc de 2-3 ori pe saptamana?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Caress, la multi ani ! [s]

Eu nu prea ma omor cu gatitul ,de asta fac cantitati maricele si maninc o perioada.

Merci pentru sugestii! Categoric  elimin fasolea uscata si nu mai maninc vreo luna,ca am ajuns la suprasaturatie. O sa trec pe salate ,ca e clar ca n-ajuta la slabit.

Azi e o zi cam inchisa si mare lucru sa nu ploua,ceea ce mi-ar da peste cap programul de alergat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani Caress, sa fii sanatoasa si fericita!

 

Dulcetica, si eu tot ture de stadion fac dar la eliptica. Vreau sa incep alergatul afara dar cand nu stiu. Sunt ocupata din nou tare rau. Dimineata asa as dormi la ora 6 cand incepe telefonul sa cante. Astept we desi am multe planuri, va zbura timpul ca de obicei.

 

Floaredemac, verifica sa nu aibe zahar laptele de orez. Eu ce iau pentru smoothie are din plin zahar si pana acum n-am gasit aici fara nimic adaugat. Gasesc ori cu zahar, ori cu gust de vanilie, ori cu cacao. Odata am fiert eu orez si am pus asa dar nu mi se pare deloc la indemana sa fierbi orez, sa faci lapte de orez ca sa fierbi in el tarate.

 

Eu aseara am facut o ciorba de vita cu rosii, mazare, morcov, telina, pastarnac, ceapa. Si a mers cu smantana. De dimineata cantarul a fost tare dragut dar tot nu-s sub 60 de kg.

Am cumparat gutui. Bine ca am mai gasit ca le-am luat pe ultimele. Acum mai trebuie sa fac gemul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Otilia  [flo2]  lapte de ovaz, nu de orez. Poate am scris eu gresit, nu mai stiu. E fara nimic adaugat, doar apa, cred. La fel si cel de soia, am luat simplu, fara zahar, vanilie sau alte prostii. De orez ma feresc oricum... 

 

Daca fierbi morcovul si pastarnacul dar nu le mananci pe ele propriu zis ci doar zeama... e ok? M-am ferit sa pun in ciorbite. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...