Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (202) ... STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

  • Răspunsuri 674
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ei. atunci imi fac si eu curaj si mai bag combinatii... ca si mie imi place slaninuta, de! 

 

Meniu pe ieri:

MD peste prajit

P ciorba de loboda cu ceapa verde

C peste prajit cu mamaliga si mujdei

G 2 patratele de ciocolata neagra, din pacate doar 70%.

 

Azi:

MD biscuiti burger cu dulceata, ceai de flori de soc

G jumatate de kg de capsune bune bune

P mancare de leurda, sa vad cum o fac, cu mamaliga 

G vinete

C ? poate cealalta jumatate de kg de capsune

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am mancat si morcovi si pastarnacul si telina dar n-au fost prea multe in bolul meu. Am pus 1 morcov mare la vreo 4 litri de ciorba. Dar eu sunt cam la F2 acum. Nu mananc de regula orez, cartofi, faina alba, nici fructe cu IG mare.

 

Daca aveti in grija trei copii precum fetele mele o saptamana slabiti si cu F2  [:)] .

 

Ups, tu ai scris ovaz, eu am citit orez. Ma bucur ca gasesti asa fara zahar. Pe astia parca i-a lovit ceva de pun zahar in multe alimente.

 

Iar la cantina au ce au acum cu maioneza si pastele puse fix peste legume crude care imi plac sa le mananc simplu. Hai ca pastele le mai pot da la o parte dar daca's cu maioneza adio salata respectiva.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Otilia... stiu cum e! Eu am noroc cu un serviciu flexibil (e afacerea noastra), si o distanta redusa fata de casa. Cel mare e singurel acasa, in convalescenta, iar eu fug din ora in ora sa vad ce face, iar cea mica e la gradi, imediat fug dupa ea. Apoi vine bona de la 2 pana la 6, atunci pot sa trag tare, nu ma mai duc de colo colo.

 

Szivarvany, eu sunt o "vinitura" de Muntenia in Ardeal. Am gusturi mixte  [:-)))] pofte complexe... cum e mai rau!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:)] eu sunt pe-aici mai mult ma tarasc decat merg. Sufar crunt de oboseala. Singurul lucru care ma mai ridica din pat dimineata e speranta ca sunt cu o zi mai aproape de vacanta. Mai departe nu ma mai gandesc, ca toata vara o sa-mi iasa parul prin caciula cu bestiile mele de copii. Ma ridic din pat la 6:45 cel tarziu si pana la 7:20 zac si nu sunt in stare nici sa ma spal pe dinti. Singurul lucru de care sunt capabila e sa apuc cana de cafea si s-o duc la gura. Pe parcursul zilei mai gasesc mici farame de energie, cat sa merg la sala [hop]  sunt foarte decisa sa nu ma las, sau sa ma tarasc cu astia pe la activitati, iar in timp ce ei sunt la activitati eu sa merg la cumparaturi cum voi face azi de exemplu. Am o lista de lucruri pe care mi-am dorit sa le imbunatatesc in viata mea pe parcursul lui 2014. Incepe cu sportul si se termina cu mancatul sanatos [pk]  vad ca sunt pe drumul cel bun. Mai am de lucrat la partea din mijloc.

 

Aseara cand speram ca am terminat cu drumurile si ma pregateam sa pun de-o mamaliga sa mancam cu peste si mujdei vine fi-miu ca i s-a dezlipit aparatul dentar. A trebuit sa ma duc cu el la 8 seara sa i-l lipeasca la loc si a durat pana la 9. Imi venea sa plang la gandul ca iar trebuie sa ma imbrac si sa plec. Evident ca am mancat la 9 jumate. In schimb cand am facut mamaliga mi-am pastrat un castron sa fac si eu o mana de coliva. Am mermelit-o cu esenta de rom, fructoza si nuca si nu stiu ce a iesit, sper ca e buna ca e cina mea din seara asta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andro,  mult spor la alergat la tine (si la sala si la activitati :-) !

Eu sper ca am rezolvat la munci , mai am de invatat unele chestii dar sper sa le bifez cu brio saptamana care vine (am preluat munca unei colege care s-a carat ca n-a  mai rezistat cu sefa-nebuna, haha). 

Asa ca nici nu stiu cum se face ora 18 si eu mai am hartii si mailuri ... dar scopul scuza mijloacele [:-)))] asa ca trebuie sa caut o profa de pian pentru miss, sa-mi tin promisiunea facuta acu fro 2 ani [fri]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...