Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (202) ... STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

Floare, eu găsisem pe un site maltitolul cu ig 52, e adevărat ca site-ul promovează stevia :) Oricum m-a balonat rău si am aruncat gemul respectiv.

http://www.sugarfreestevia.net/maltitol-fr.html

 

De acord ref Croatia e o ţară cu peisaje supebe dar au rămas in urma cu modernizarea hotelurilor, clar nu e pentru turismul all inclusive.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 674
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Floaredemac, apai e mai mult un du-te vino la tine.

 

Daria, spor la preluare! Frumos cu pianul. Si noi speram pentru ana dar tare mi-e ca nici in 3 ani nu va primi loc la stat. Asa ca un compromis merge acum la orchestra scolii la xylofon care se pare ca ii e de folos daca va ajunge la pian.

 

Androix, eu ma loghez pe Lufthansa doar ca sa vad cate zile mai sunt pana vine mama in mai  [:I]  Pentru vacanta in vara atat avem biletele de avion. De ieri am inceput sa ma uit si de oferte la marea noastra insa nu prea am chef sa fac tabele si sa analizez optiuni.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Myhaella, eu cu franceza ... nu prea, doar din ce intuiesc pricep ceva. Germana sau engleza . Uite aici am gasit eu: http://www.sugar-and-sweetener-guide.com/maltitol.html

La hoteluri, ti-am spus, nu merita sa mergi la croati. Dar oferta cazare particulara e f generoasa si merita banii.

 

Otiliav, ca bine mai zici! Acum am revenit si eu, am dus copila acasa, am hranit-o, a preluat-o bona... a culcat-o si acum o pazeste. Problema e ca cel mare doarme si el, ceea ce e neobisnuit, doar cand e bolnav se intampla. Si nu a mancat nimic de azi dimineata, dormea cand am ajuns eu sa ii dau. La 17.30 tb sa merg cu el la o terapie, nu stiu ce ma fac [bang]. Inainte aveam program si mai incarcat, mergea si la niste activitati extra gradi... acum am ramas doar la inot.

 

Am facut mancare de leurda, ciudata.... Am pus un pic de lapte de soia, i-a mai taiat din gustul pregnant. Am mancat-o cu mamaliguta, mi-a mai ramas un pic asa cum zice si Androix, mai ca as indulci-o deseara cu sirop de agave, i-as pune un pic de nuci sfaramate si niste rom si aia ar fi coliva ! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna!

La mine azi a fost frig ,12 grade,dar daca am apucat sa promit m-am dus la alergat.Alerg cu 2 prietene,ca altfel ziceam pas.|Din pacate cind am ajuns acasa am mincat mango ,fara sa verific si e un fruct cu IG 50.Nu e recomandat.Pentru asta ar trebui sa fac vreo 20 min stepper.

Otilia ,normakl ca ar fi bine sa alergi afara,ca inspiri aer curat,bine asta depinde unde alergi.Voi in Norvegia aveti un aer fresh,nu e poluare.

Imi caut un film si-mi aduc stepperul.

Pup!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:)] Eu alerg pe banda, in fata unei ferestre deschise. Insa imi amintesc cu placere de vremea cand alergam in parc. E frumos, intalneam veverite, ratuste cu pui pe lac, vedeam cum infrunzesc pomii, ma intalneam cu alti alergatori, mai clateam si eu ochii [il] [:-)))]  Dar am trecut prin niste dureri serioase din cauza asfaltului si a dalelor de beton pe care am alergat. Amicele cu care ma mai intalneam uneori si alergam putin impreuna (ca eu nu prea reuseam sa tin pasul cu ele) alearga si iarna pe zapada, cu conditia sa nu fie ger.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine ma deranjeaza alergatul, mi se zgaltaie toate alea... macar ca nu am chestii prea mari care sa atarne,,, [:-)))] intelegeti voi. Nici pe banda nu puteam sa alerg, faceam mai mult mars, adica mergeam fff repede. Asta demuuult.. [:-)))] . inainte de copii, deci acum vreo 7-8 ani. De atunci... pauza! Ma voi mobiliza cand nu o sa mai lucrez noaptea, o sa ma trezesc mai devreme si o sa bag stepper, plus la o placa din aia de echilibru, e f faina pt streching (eu asa am gasit utilizarea deocamdata, dar sunt si altele). Am gasit-o la penny ieftinica si am luat-o, se antreneaza si baiatul la ea (e mai bun decat mine [batcap] ).

 

Mi-am facut "coliva" monti, am pus sirop de agave. Nu stiu de ce parca mi-e rau de la siropul asta, mi-e greata... am observat si cand faceam mere coapte. De la fructoza nu am nimic [bang]

Oare gasesc undeva stevia pura? Adica indulcitor din stevia, nu cu stevia, asa cum am vazut.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata dupa cateva zile pline, delegatie, oboseala! [:)]

Nu am citi tot din urma, raspund doar la ce e pe aici...

 

Macule, stevia iei de la plafar si arata asa, e 100% extract natural de stevia 

http://lecturidemamica.files.wordpress.com/2013/11/hyper-stevia-indulcitor-natural-lichid-hypericum.jpg

zilele astea am mancat corect si cantarul se mai misca putin, insa pana nu se stabilizeaza nu pun modificarea...

Ieri: 

md: lapte de susan cu chia, tarate, migdale, caju, coacaze...

p: 4 portocale si 2 buc cioco 85%

c: humus, salata de sfecla cruda, tofu cu ceapa

 

PEntru azi am gatit bame cu sos de rosii si diverse verzaturi printr-o salata!

 

O zi frumoasa! [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata  [biz]  [biz]  [biz]  [biz] va pupacesc si va doresc o zi frumoasa 

Eu cuminte, cuminte dar totusi merge foarte greu ... oare chiar asa de mult poate sa influenteze stresul scaderea ????? trebuie sa ma interesez .... sunt persoane care din cauza stresului slabesc de nu se mai vad  [batcap]  [batcap]  [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...