Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (202) ... STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

  • Răspunsuri 674
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Neata.

Ieri doar v-am citit nu am avut timp sa si scriu.

Caress la multi ani.

Pe mine cantarul de luni m-a ambitionat mi-a aratat ca se poate, usor dar sigur.

Meniu marti:

Urzici

Alune

Peste cu salata verde.

Bisciuti monti cu scortisoara.

Ieri:

Putin peste, ramas de marti.

Supa de pui.

Doua mere

Mancare de mazare congelata cu carnita de porc.

O zi buna!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult, Claudia! Pana acum am cautat doar prin hypermarket-uri, o sa incerc si la plafar!

M-am bucurat azi ca era ananas la cutie dole fara zahar, in oferta.... nu stiam IG-ul dar oricum l-am cumparat. I-am desfacut o cutie juniorului care e in convalescenta, am furat si eu un cubulet sa vad daca e bun.... si apoi am citit ca are un IG urias, asa ca mi-am pus pofta in cui! Deja ma si vedeam cum mananc seara cate o cutie cand lucrez [:-)))]

nu-i nimic, mananca piticotul abia se mai pune pe picioare, ca-i numai piele si os de la atata tuse!

 

Meniul pe azi:

MD branza, sunca slaba, ridichi, vinete si ceapa verde

G capsune si iaurt de baut 0,1%

P piept de pui la gratar cu o mega salata

C nu stiu daca voi mai manca ceva, poate o fasole pastai cu usturoi si otet

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Caress, la multi ani, multi pupici! Stiam eu ca e undeva pe la sfarsitul lui martie, dar niciodata nu stiu exact cand. Mi-e tare rusine... dar ma ierti daca iti spun ca ziua mea e pusa cu alarma in telefon? [batcap]

 

Eu tot cumintica, tot in jur de 55. Greu se stabilizeaza. Sper la un moment dat sa o mai ia in jos, spre noul target.

 

Meniul de ieri:

-cafea cu cofeina

MD: 3 portocale mici

P: 2 rosii, branza, 3 feliute de muschi tiganesc

C: 1 cana de lapte 0.1%, 3 feliute paine (vel pitar grau intreg), sirop de agave

 

Meniul de azi:

-cafea cu cofeina

MD: 2 mere

P: fasole batuta (luata de la mega image)

C: 1 cana de lapte 0.1%, 3 feliute paine (vel pitar grau intreg), sirop de agave

 

Si trebuie sa si gatesc diseara. O sa fac o ciorbita de loboda cu pui si niste pulpe de pui la cuptor.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Floaredemac, tu vrei sa tii post negru in dupa amiaza aceasta?

 

Daca ti-e pofta de ananas ia unul proaspat ca are IG mediu. Eu am mancat marti dimineata la prima ora si nu m-a afectat deloc la cantar.

 

Eu daca de la pranz n-as mai manca nimic zau ca nici nu m-ar lua somnul de foame. Si as ajunge sa mananc seara tarziu ceea ce nu e deloc bine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Apoi nu mai mananc deloc, nici proaspat, nici conservat :( De-aia zici de post negru? Nu prea reusesc, sincer, sa nu mananc, pe mine ma ia somnul de la foame, parca intru in hibernare. 

 

O intrebare off topic: nu stiti pe cineva care ar fi dispus sa imi cumpere niste remedii homeopate din Italia si sa mi le aduca / trimita in tara? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dulcetica, eu am facut acum cascaval pane cu wasa rasnita fin pe post de pesmet, a iesit perfect.Dar il poti face simplu, in tigaia doar unsa sau , daca e o tigaie buna, punand cascavalul direct, cu capac, la foc mic.

 

Andanii, ce ma bucur ca mai zici ceva despre tine..Brindusik, tu tot 14 ore/zi muncesti???

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...