Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (202) ... STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

Dragelor, va multumesc tuturor pentru urari!!!Eu tocmai am facut un pilaf glucidic, cu orez basmati, ceapa si un morcov ras, cu o lingura de ulei la o 300 g orez.Incercati sa mancati orez, paste, budinca de tarate seara, nu mai mancati fasole, mai ales cele care stagnati! Un orez cu salata verde va deblocheaza cantarul cu siguranta-fara grasimi, evident!

 

Plec la sala, revin.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 674
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Salut!

MD-wassa cu zacusca

G-2 mere mici

P-restaurant,o salata de varza ,o salata rosii +castraveti +ceapa,+ardei+salata verde si legume la gratar(3 felii dovlecel ,2 felii ardei,5 ciuperci)

G-3 wassa cu zacusca

C-un kiwi ,un grapefruit

Am alergat 6 ture de stadion si am facut 15 min aparate. Acasa 10 min stepper.

Va pup si va doresc weekend placut!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara. Marietutza sanatate copiilor. Meniul de ieri: md. paine grau intreg cu cascaval, g. 2 wassa, p.mancare de mazare, c.omleta cu doi crenwusti micuti si o abatere. Astazi am facut tort de ciocolata, cel cu galbenusuri crude in crema, foarte bun. Meniul de azi: md.kefir, p.ciorba de perisoare(fara orez) si ceva dovlecei cu branza si ouă la cuptor, g.tort, c.varza cu scarită. Cred ca mananc cam mult. Scuze pentru felul in care am scris, am un telefon cam vechi am facut schimb cu Praslea. In wd sunt la serviciu de la 8-21 sper sa fiu cuminte. Si voi la fel. Va pup.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu stagnez ... Am eliminat zaharul si cartofii din alimentatie si dupa 2 luni am (-2kg) ...

Nu m-am mai cantarit de 2 sapt ...dar am scapat de balonari ...

 

Eu suspectez ca am un inceput de diabet ...imi iau glicemia dimineata si este in jur de 105-110. O sa ma duc la doctor ...candva.

 

Caress, sa traiesti multi ani, slaba :)

 

Mi-am luat niste forme de silicon in forma de oua de Pasti si iepurasi ...exista vreo reteta de fursecuri sau ceva saratele sa fac in ele ? Si cu ce le ornez ?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara dragelor :)

 

Nu v am uitat, va citesc zilnic dar nu apuc sa scriu, de fapt nici nu prea am nimic interesant de scris. Meniurile mele se tot repeta, cantarul constant, merg cu sportul inainte, am mai sarit peste cateva zile dar recuperez.

 

O saptamana am fost vegetariana ca am avut musafiri lacto ovo vegetarieni. A fost ok, cred ca m as putea obisnui, daca mi ar si gati cineva ar fi si mai bine.

 

In weekendul asta planuiam sa fac cheesecake cu branza de vaci. Am facut branza de casa dar nu are gust de branza, nu i acrisoara deloc, arata ca branza dar e dulce ca urda. Asa ca nu mai fac cheesecake.

 

O seara frumoasa si wknd relaxant!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai si ce daca e dulce?E si mai buna, nu?Si eu am facut cheesecake ieri, doar cu smantana 10 % si branza de vaci, gelatina si fructe de padure.Baza di wasa rasnita inmuiata in unt. Tare bun!

 

Buflea, ai scos doar zaharul si cartofii?Faina alba, orezul, pastele normale nu?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...