Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (202) ... STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

  • Răspunsuri 674
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna dimineata si de la noi. 

 

Aici e soare, asa ca dupa ce trecem prin piata, ramanem in parc.

In ultimele zile am facut si eu o mancare de fasole. Acum pregatesc si o mazare cu piept de pui. Doar cu supele nu stau nicicum, sa vad ce cerinte are fie mea.

Mi ati facut pofta cu cheesecake ... poate ma bag si eu la o noua incercare.

Buflea, daca ai timp si chef, poti sa treci meniurile tale pe aici, poate ne dam seama impreuna de ce nu se deblocheaza cantarul.

 

Weekend frumos si conform tuturor  [bis]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fi-miu a cules viroza aia care a speriat toate mamele de scolari, acum la spartul targului, ce sa zic. Ieri dupa sala am mers la scoala sa-l iau ca se plangea de burta. Pana am ajuns acasa avea si febra si frisoane. Ne luptam si cu niste bube de provenienta incerta. Si e si weekend [smulgpar]

 

Cu mine nu stiu ce e, la sala ma descurc din ce in e mai bine, am schimbat ganterele cu juma de kil in plus, am alergat a doua oara 30 de minute fara intrerupere, am inceput sa lucrez pentru fund ca prea s-a topit si vreau sa se bombeze putin, fac abdomene si plank cate 30 de sec, trag de mine cat pot, mananc zic eu corect si am un kil in plus fata de saptamana trecuta [q]  Mai am o speranta ca pe 1 ma masor si vreau sa vad daca am pierdut macar centimetri.

 

Buflea, pe mine m-a ajutat sa imi notez ce mananc si sa mai frunzaresc cartea. Asa am descoperit ca faceam zilnic greseli care ma tineau pe loc. Montignac e destul de eficient, sa incepi cu o mare stagnare e foarte putin probabil.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata la amiaza [hia]

 

Floaredemac, nu am facut niciodata cioco, sorry [:)]

 

Caress, nu mai stiu daca ti-am urat LMA pe facebook dar mai zic o data si aici: [s]   De ce crezi ca orezul e mai ok decat fasolea? Nu sunt toti carbi? Just asking [:-/]

 

Branduso, mai lasa munca si da un semn de viata [pup]

 

Darling, ovolactovegetariana cred ca as putea si eu dar vegana nu [:I]  Ce mai gatesti?

 

Buflea, ceva nu e ok. Nu se poate sa slabesti asa putin. Scrie ce mananci si poate mai trebuie un pic reduse portiile, nu stiu. Glicemia e cam mare intr-adevar pe nemancate. Desi daca mananci seara ceva dulce sau fructe poate fi justificata.

 

Dulce, intru si eu pe extraplate sa vad ce au mai pus fetele [aerob]

 

Carmenmarieta, cum mai sunt copii? Of saracuta de ea, ce v-ati mai speriat...

 

Dana, sa stii ca si la mine merge greu si trebuie reduse si portiile [fri]

 

Saptamana asta am incercat in premiera sa fac varza acra calita dar nu ne-a placut. Probabil mai trebuia lasata la desarat dar nu am avut timp. Pt saptamana viitoare am mancare de mazare cu carne de gaina, mancare de naut, ciuperci, piept de gaina, rosii si ardei. Poate mai fac si un orez cu fructe de mare sa mai golesc congelatorul. Pt pachet la servici am facut o tarta cu spanac si leurda dupa reteta Cerulinei.

 

Am lasat-o pe Stefi la mama asa ca azi e zi de curatenie, gateala si poate un film la cinematograf diseara.

 

Un weekend fain sa aveti [pup] [pup] [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

puisoaro la cerere scriu cate ceva...is foarte foarte BUSY si nu mai spun de oboseala..muncesc in fiecare zi cate 10-14 ore pe zi

 

de mancat nu mai spun...mananc ce apuc..aseara am venit acasa mai devreme si am facut borsh de sfacle rosie: sfecla, pastanac, morcov, ardei, bete de telina, cartofi in coaja

 

am luat acu 3 saptamani un voucher...si saptamanal primesc o cutie cu legume organice...cred ca o sa continui chestia..da o sa ii pun sa imi trimita la fiecare 2 saptamani ca n-am timp sa le consum intr-o saptamana. Saptamana asta mi-au trimis: brocoli mov, o punguta de rucola, morcovi, sfecla rosie, catofi noi, rosii, 2 zuchini

 

de mancat mananc dupa cum spuneam ce apuc ...ba curry verde thai..cand cu orez cand cu nuddles...ba salate verde sau cu ton si cu ce radacinoase imi trimit ei [barfa] si am inceput sa-mi fac singura dressing..adik maioneza rapida-1minut timp de facere...

 

si pentru ca acum stau mai mult cu fundu pe scaun decat in laborator..au inceput sa-mi amorteasca muschii la picioare si am picioarele mereu reci..si am pus back 600g [:I]  [:I] ..dar inca o data la cate prostii mananc..spun mersi si saru' mana [ph34r]  [ph34r]

Apropo de astea 600g puse...am mancat mai multe fainoase si am mancat mai putine seminte...clar spun cu mana pe inima semintele pe mine ma slabesc...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, fetelor!

 

Raportez o minunatie de budinca de seminte de chia... un deliciu apreciat chiar si de domnul sot, care e foarte sceptic atunci cand e vorba de "ciudatenii" culinare.

E super buna, ma tem ca voi deveni dependenta, sper doar sa fie adevarat ca are IG-ul mic. Nu am gasit inca o valoare concreta.

In rest... nimic deosebit... munca... fiica-mea baga si ea tuse si un 37 de control, sa nu uit ca am doi copii.

Am fost cumintica azi, biscuiti burger cu branza light, ridichi si ceapa, gratar de pui cu salata si mujdei de usturoi verde, ciorba de fasole si acum budinca de care ziceam.

Am pus cantarul in pod, ne mai intalnim peste 2 saptamani, ca prea ma deprima!

[pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

vai vai vai caress ce fel arata!!!

si cand te gandesti ca am si fulgi de cocos si am si o ciocolata de 150g neagra si am si ricota [batcap]  [batcap]

nu e nevoie sa-mi trimiti o felie..poti sa il trimiti intreg ca nu ma supar [soricel]  [soricel]

 

acu pe serioase am toate ingredientele da am partea mea de frigi plina de la legumele de le-am primit+ am si caserola cu borsh de sfecla...

 

nush daca v-am spus..s-o mai mutat o tipa..nush daca e iubita lu andy ca are camera ei..dar sunt prieteni de mult..Acu tot ce sper e ca andy sa cumpere naibii un frigi mai mare...desi nush daca sa imi fac sperante ca vad ca ei cam gatesc/mananca la comun [smulgpar] .

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...