Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (202) ... STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

  • Răspunsuri 674
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Neata. Cred ca am cazut si eu in butoiul vostru. Sunt obosita, nervoasa, ciufuta nici eu nu ma suport. Beau ceai de sunatoare poate ma mai calmez. Am avut un wd de cco, dar macar a fost conform. Am mancat asa: kefir cu tarate, ciorba de perisoare, varza, paine grau intreg cu branza dietetica si o ciocolata 75%. Astazi cred o sa fac niste carnati la gril cu legume, mai vedem. Deocamdata sunt la cafea si mere asta am pana la 15 cand ajung acasa. O saptamana frumoasa si conforma!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fetelor,

 

multumesc pentru urarile de bine( adresate copiilor). Acum copii sunt bine dar i-am trecut pe naturiste: suc de ridiche neagra pt tuse.. mere cu lamaie dimineata.

 

Eu sunt suparata pe mine.. in week-end am calcat rau pe alaturi... sunt inainte de CM si am tot rontait.. le-am facut copiilor biscuiti cu cacao... si m-am tot infruptat!

 

Meniul de azi:

MD: biscuiti cu cacao; cafea

G: mar

P: ciorba de stevie, o bucatica muschi porc la cuptor

G: mar

C: mancare de quinoa cu stevie+ lamaie

 

O sa fac si eu orez basmati,. sa am pt cina.

Ce pot prepara din mazare uscata?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sz, multumesc!

 

Androix, unghiile ies perfect; atat doar ca nu ma pricep la modele; ma multumesc cu baza si dau oja pe deasupra; am un intreg arsenal de culori - ca cica se poarta cele pastel anul asta si mi-am luat toata gama de pe piata  [:-)))]  [fri] . La 2 zile alta culoare! [il]

Andanii, ce face mama, cum se simte? proiectul de casa e gata?... a venit primavara... [:)]  noi deja plantam salata, spanac, bostanei...

 

Criss, hai sus din butoi si cam putin papi azi pana ajungi acasa... mergeau niste masline, branza.. [:)]

 

Marietuta, ma bucur ca ai copii mai bine; a fost foarte puternic virusul asta de primavara; si eu in perioadele de stres mananc mult, conform, dar mult! [:)]  Din mazare poti face supa crema, piure sau mancare de mazare cu sos de rosii si marar sau cu sos alb de lapte/smantana si marar! [flo2]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:-)))]  aoleu, pai tot la doua zile stai sa le faci? Pentru mine n-ar mai fi niciun avantaj ca daca as avea timp tot la doua zile sa le bibilesc n-as mai avea nevoie de gel pe ele. Unghiile mele ajung sa se rupa atunci cand n-am timop sa le ingrijesc, sa le pilesc, sa le dau cu oja. As fi investit in niste oje semi permanente dar si la alea imi trebuie lampa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andanii [pup] o sa incerc si eu!

Myhaella [pup] o notez pe lista bunataturilor de facut neaparat!

 

Ieri am avut o zi foarte aiurea, am simtit nevoia sa mananc mult ca sparta, e drept ca am mancat conform, dar .... am lucrat, sunt obosita de noptile albe... azi sper sa termin si poate isi revine si micuta cu tusea, ca tuseste non-stop. E drept ca nu ii dau nimic de tuse, fiindca am avut experienta cu fratele si m-am invatat minte. Acum ii las sa tuseasca, tusea e ceva normal si asa nu se ajunge la complicatii, cum pateam inainte ... saream pe el cu siropeluri, alea ii mareau secretiile, el nu le putea expectora, se suprainfectau,  si uite asa era un cerc vicios. Acum toata lumea din casa ma judeca, de ce nu le dau ceva sa nu mai tuseasca, dar nu ma intereseaza!

 

Azi am decis sa tin post, se spune ca postul tinut luni este pentru binele copiilor.

Meniul:

MD biscuiti burger cu masline, ridichi si ceapa verde

G budinca de chia cu lapte de soia si goji

P Ciorba de fasole boabe

C orez integral cu sos de rosii cred, sau paste integrale cu sos de rosii

 

Va pup!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fi-miu a cules viroza aia care a speriat toate mamele de scolari, acum la spartul targului, ce sa zic. Ieri dupa sala am mers la scoala sa-l iau ca se plangea de burta. Pana am ajuns acasa avea si febra si frisoane. Ne luptam si cu niste bube de provenienta incerta. Si e si weekend [smulgpar]

 

Cu mine nu stiu ce e, la sala ma descurc din ce in e mai bine, am schimbat ganterele cu juma de kil in plus, am alergat a doua oara 30 de minute fara intrerupere, am inceput sa lucrez pentru fund ca prea s-a topit si vreau sa se bombeze putin, fac abdomene si plank cate 30 de sec, trag de mine cat pot, mananc zic eu corect si am un kil in plus fata de saptamana trecuta [q]  Mai am o speranta ca pe 1 ma masor si vreau sa vad daca am pierdut macar centimetri.

 

Neata! Sper ca e buna si baiatul s-a insanatosit.

 

Eu cred ca o sa iesi bine la masuratorile in centimetri. Si atunci kilogramul se datoreaza cresterii masei musculare. Ca deh, muschiul e mult mai greu fata de grasime.

Mie mi s-a mai intamplat sa fiu putin pe plus daca am facut febra musculara. N-am studiat insa problema in amanunt mai ales ca dupa o zi, doua mi-am revenit.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata tuturor pe baricade sau care se pregatesc de actiune!

 

Eu sunt tare tare obosita. Am avut un we plin si saptamana aceasta am pe fiecare zi cel putin o inatlnire planificata dupa-amiaza, pana duminica. Si de lunea viioare sper ca vor fi doar activitatile obisnuite.

 

Nu prea am ce sa raportez. Ma mentin desi n-am fost 100% conforma dar n-am mancat mult si m-a ajutat. Ma bucur ca se incalzeste si pe aici. Am mancat piept de pui la gratar cu salata, bun si conform.

Si munca multa pe langa casa, mai mult sotul dar eu am fost non-stop cu fetele, spalat, calcat, o petrecere ieri, plimbari pe afara. Dar macar acum avem un gard verde in fata casei, destul de inalt. Am pus si 2 trandafiri si am trantit si o mare piatra intre ei asa de decor. Sotul a facut cateva jardiniere din lemn si trebuie sa cumpar flori sa pun in ele.

Am facut rezervare pentru vacanta, 12 zile la mare. De abia asteptam balaceala. Acesta e si motivul oboselii mele ca azi noapte la 1 am terminat cu rezervarea. A mers foarte greu online dar eu nu aveam de ales ca numai asa puteam plati cu cardul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata,

 

Raportez un weekend cu trebaluiala multă, probabil ca de aceea nu s-au depus abaterile (multe), chiar a dat cu minus la cantar azi.

 

Sanatate puilor bolnaviori, sa le treacă repede, ca vine vacanta in curand!

 

Claudia, e 1 kg/ săptămâna sau 1 kg la 3 săptămâni?

 

Otilia, pe unde vacanta? :)

 

O saptamana frumoasă!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihaela, la Mamaia, Phoenicia. Venim in Ro o luna si nu vrem sa calatorim prea departe cu masina sau sa luam iar avionul. Ne ajung deplasarile noastre de pe aici.

Pentru noi e important sa vorbeasca fetele bine romana si am observat din alti ani ca isi imbunatatesc vocabularul dupa o vacanta in Ro. Acolo au activitati pentru copii si asa ceva am cautat. Singura "dilema" e daca o sa am si mancare conforma. Am ezitat sa iau all inclusive dar pana la urma am luat ca vrem sa reducem pe cat posibil bazaielile dupa anumite mancaruri si bauturi. Chiar discutam cu soata ca noi de 7 ani nu ne-am mai nimerit sa mergem impreuna in vacanta cu totii si sa nu facem nimic de mancare. Sper sa fie bine. Mai sunt cam 4 luni.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...