Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (202) ... STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

  • Răspunsuri 674
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Of of of, cu mancatul seara! Corpul meu imi spune ce vrea si eu ma fac ca nu inteleg. Dupa doua zile de nemancat seara, deloc, nu mai zic glucidic sau lipidic, sunt iar pe minus la cantar. Acum nu stiu, c-o fi apa pe care o retine organismul pentru ca mananc sau chiar o fi o slabire reala, cert e ca atarn mai putin dupa ce nu mananc seara. [clo]

Am trei sabotori in casa [perne] imi vine sa-i bumbacesc bine, mai ales pe cel mai mare - in toate sensurile.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

PUISORUL sosul pentru vermicelli il fac simplu, pun smantana dulce in tigaie, pe foc, si adaug cascaval ras (de obicei cumpar amestecul ras de la lidl, ala contine mai multe feluri de branzeturi), pana se face consistenta dorita. Sosul asta il adaug peste vermicelli, pentru mine dau peste paste integrale, pentru baieti.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

PUISORUL , sanatate multa, cred ca sunt dureri mari...eu nu am avut niciodata cistite sau infectii urinare, cred ca sunt calita, de la patinaj.

 

Meniul de azi:

- salata de vinete cu ardei, putina budinca de avocado

- omleta cu cascaval, legume

- ciuperci pe gratar

- salata de telina sau gulie.

 

Am incercat si eu faza cu nemancatul dupa orele 18, la mine nu functioneaza, daca toata ziua bag multa mancare in mine.

Asa ca acum, cand imi este foame, mananc putin si conform, functionez mult mai bine asa.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Puisorule, Dulcetica... va multumesc mult [pup] ! La fel si celorlalte! [flo]

Juniorul meu are 6 ani si sper ca suntem pe drumul cel bun. Sunt f fericita ca nu i-am mai dat nenorocitii aia de corticosteroizi. Hai ca antibioticele mai erau cum mai erau, dar restul...Nu stiu ce au baietii astia de sunt asa de gingasi, unde ma uit tot cate un potential astmatic intalnesc! [bang] Doamne ajuta tuturor sa nu devina de-adevaratelea. 

Multumesc si pt rabdarea de a-mi "asculta" vaicarelile mele off topic. [bang]

 

Ieri am reusit sa tin meniu vegetarian, asa cum mi-am propus. Cina a fost orez integral cu ciuperci si sos de rosii, usturoi, ceapa verde si busuioc, cu salata de spanac baby , cu lamaie.

 

Azi in schimb mi-am facut de cap de dimineata:

omleta dintr-un ou cu ciuperci si sunca. Iubesc ciupercile champignon brune, sunt f bune la gust, nu sunt atat de apoase.

gustare : capsune

P piept de pui la gratar cu salata de spanac baby

C o conserva de ton, cred

Va pup, ma apuc de treaba!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata,

 

Cântar pe minus cu câteva sute de grame :) dar prea ma abatusem de la Monti in ultimile luni, zilnic câte o abatere... Şi kg in plus, evident. Mi-am propus sa revin la programul meu de sport zilnic. Din pacate seara mănânc destul de târziu dar şi adorm târziu. Dacă nu mananc seara, pe la 22 mănânc ce nu trebuie.

 

O zi frumoasă!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor.Mi se pare ca nu am mai scris de o vesnicie, nu am avut timp nici sa mor.Dar v-am citit...

 

Tortul cu bilute de branza arata spectaculos dar nu e cine stie ce...raman la tortul meu cu nuci si la cheesecake uri, sunt cele mai bune deserturi Monti pe care le-am incercat.

 

Sanatate tuturor bolnaviorilor, mici si mari, ca multi mai sunt!

 

Felicitari fetelor care sunt pe minus si celor care au vointa sa nu manance seara dupa 8 macar, nu mai zic dupa 6...la mine e spectaculos nemancatul seara, scad minim 500 g /zi, doiar ca nu reusesc sub nicio forma , din cauza mersului la sala.Inainte de sala nu mananc nimic, si sa nu mai mananc de la 3-4 dupa amiaza imi este imposibil...macar daca m-as limita la o salata, dar si asta e greu.

 

In we am facut miliarde de treburi administrative, mai mult in curte decat in casa, am inceput saptamana obosita franta...plus trezitul cu o ora mai devreme, sunt zob, abia astept we viitor! [:-)))] [:-)))] [:-)))]

 

Nu am gatit decat o supa de linte in varianta rapida, lintea fiarta, adaugata o ceapa taiata calita in putin ulei cu bulion, in jumatate de ora era gata.Aseara am facut niste clatite din ou si tarate, cu sirop de agave si scortisoara, in amintirea loukoumadelor grecesti, buna combinatie!

 

Treaba multa si acasa, si la cabinet, vreau o zi de 36 de ore!!!..Si cred ca nu sunt singura...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Numai de 36 ore??? Si de dormit cand mai dormim??? Abia ajung de treaba astea 36, mai pune ceva si pentru somn! [:-)))]

Si eu cu fetele mucite, treaba multa si la servici si acasa, nu am mai apucat sa intru deloc.

Meniul meu de ieri:

-cafea cu cofeina

MD: 3 portocale, ness fara cofeina

G: cafea cu cofeina

P: carne de vita, salata verde

G: ness fara cofeina

C: o cana de lapte 0.1%, 2 felii de paine grau intreg cu sirop de agave

 

Azi:

-cafea cu cofeina

MD: 3 portocale, ness fara cofeina

G: cafea cu cofeina

P: o pulpita mica de pui la cuptor, ardei copt, ness fara cofeina

G: 2 portocale

C: spanac cu ou

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...