Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (202) ... STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

Buna dimineata!

 

Sunt mai bine deja dar am luat medicamente si merisoare.

 

La Lidl e broccoli la reducere si ciuperci la 3 lei 500 de gr parca, foarte ieftin.

 

Mersi Diana de reteta [:)]  O sa fac si eu de cina in weekend.

 

Floare de mac, ce bine arata cosuletele alea [pofticios]  Cu capsuni si frisca ar fi bestiale.

 

Meniu ieri:

MD: ridichi, un snitel, telemea

P: placinta de naut cu spanac si leurda

C: mancare de mazare cu aripi de gaina

 

Azi:

MD: mamaliga de tarate cu branza

P: ceva salata de cruditati cu pui

C: mancare de piept de pui cu naut, ardei, praz si ciuperci

 

O zi usoara sa aveti [pup] [pup] [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 674
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Neata, ieri nu am avut nici o clipa libera sa va salut! [flo2]

 

Macule, sanatate si cosuletele arata super, o idee buna tare pentru Paste! [:)]

 

Caress, Carmen ma bucur sa va "aud"; a inceput munca si in curte, ne dezmortim bine dupa iarna! [:)]

 

Puisorule, sanatate! [flo2]

 

Child intersant sosul pentru vermicelli; am luat acu o luna o tona jumate de la Lidl! [:-)))]

 

Myha, lasa abaterile, ca te inveti cu ele... scoate-le din program! [:)]

 

Eu incerc sa ma mentin fara carne de 2 saptamani, doar oua si foarte putine lactate am servit, in rest multa scrumbie, icre, spanaci si salate, urzici si citrice! Corpul e foarte fericit asa...

Diseara voi face niste briose cu ton si legume la tigaie! Poate prestez si ceva dulce fara lactate.... niste briose cu visine?!, sa vad ce dispozitie am, daca nu am merg pe cioco 85%!.

 

O zi frumoasa [flo2]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[flor]  Neata! Rise and shine!

 

Sunt pe val! Hai sa va pun o melodie misto care m-a ajutat sa termin cele 30 de minute de alergare azi, parca a fost scrisa special pentru mine, special pentru alea ultimele 5 minute cand vrei s-o lasi balta ca ai alergat deja aproape cat ti-ai pus in cap [pk]

http://youtu.be/2fWE8WVeTnc

 

Si asta:

 

http://youtu.be/rWGUmcFLdu8

 

mi-am facut salata de brocoli, foarte buna! La pranz am mancare de fasole verde si diseara mananc un mar si beau apa multa!

O zi frumoasa si conforma sa aveti!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineaţa,

 

Ce părere aveti de ciocolata asta, bine eu o consum de luni de zilei, se consideră abatere dacă mănânc 100 gr odată oops e f buna, nu sunt sigura de boabele de cacao caramelizate, presupun ca nu intră prea mult zahăr, astea dau tot sarmul :-

http://fr-en.openfoodfacts.org/produict/3270190151654/chocolat-noir-aux-eclats-de-feves-caramelises-carrefour

 

Meniul de ieri:

MD: clasic, caise uscate

G: espresso

P: fasole galbenă cu dressing de kefir şi muştar (premiera, a fost ok), friptură de pui, salata broccoli

G: ciocolata neagră eclats :)

C: mozzarella, urzici, sirop de agave, kefir.

 

Azi am la prânz minunata supă de pui cu galuste de ovăz.

 

Claudia asa e, ma străduiesc sa nu am abateri de săptămâna asta :)

 

Androix, felicitări pentru mobilizare! Adauga pe playlist Queen - Don't stop me now, pentru mine e super trooper pentru mood lifting!

 

O zi frumoasă!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu, la sala. M-am lecuit cu aparatura de sport acasa. Am avut o bicicleta. A fost cel mai incarcat umeras din casa. Am dat-o si m-am convins ca daca vreau sa fac miscare acasa pot face si fara sa am ceva mai mult decat o saltea si doua gantere. Pentru lucruri mai complexe la sala e cel mai bine.

 

Asta e linkul sper sa mearga. Din ce citesc eu acolo, 72% cacao e ok. Dar 100 g o data asta inseamna o ciocolata intreaga, ori monti zice ca ne mai putem abate din cand in cand cu cate o patratica.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Meniul de azi:

- mar, cafea

- salata din telina si maioneza de casa

- ardei cu salata de vinete

- salata din telina si maioneza de casa

- ciuperci la gratar cu cas.

 

ZIlele astea am baut mult ceai de salvie, ca am avut dureri de gat, cum nu am avut niciodata in viata mea. Asa ca, am bifat si multe lichide.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Luni am inceput bine, dar am terminat prost. Nu mai scriu ce am mancat ca am avut abateri şi ce a fost pe langa nu mai conteaza. Ieri am fost mai cumintică: md- briosa si cafea, p- ciorba de perisoare, g- briose si cina a fost de "vis": un mar, peste 30 minute doua linguri de iaurt, o felie de telemea si un pahar de vin. Va pup si ne citim diseara.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am prins cateva minute pentru un mesaj pe dc, yesss.

 

Cafeaua si colesterolul

 

Bine ca n-am probleme cu asa ceva dar eu sigur nu ma gandeam la uleiurile acestea din cafea. Nasol, mie place cafeaua la ibric dar n-am timp decat in we sa fac si folosesc o sita normala. Cred ca doar filtrele de hartie pot filtra astfel de uleiuri.

 

Miha, ce m-ai suprins cu mic dejun clasic. La mine in general era egal cu zero mancare [:)] , acum cam e fruct.

 

Merg si eu la sala azi cu cele mici. Sper sa fiu eficienta ca pana saptamana viitoare nu intrevad alta fereastra disponibila pentru sport. Fetele mari au spectacole sambata la balet, cea mare unul duminica la cor si repetitii pana atunci. Ah, timp liber o sa fiu prin gradina. Tot cumpar flori sa pun pe langa casa si in curand trec la arbusti.

 

Claudia, mersi de incurajare. Cum sa zic, parerile sunt impartite. Unii zic ca e bine, altii ca ce ne trebuie asa vacanta. Credeam ca sunt calita la opinii pro si contra dar tot ma surprind si la varsta aceasta. Oricum trebuie sa ma pregatesc sufleteste inainte de orice vizita in Ro. Anul trecut o doamna pe strada mi-a zis asa in treacat "vai saraca de tine ai doua fete" . Norocul meu ca eram doar cu doua la plimbare [:I]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oti, ne place sa socializam si sa ne pese de cei din jur... [:-)))]  noi romanii... [:-)))]

 

Verisorul meu cu 3 copii: 2 gemene de 2 ani si un baiatel de 4 ani, e mereu tinta bunicilor pensionari si cu mult timp liber de pe strada... [:-)))]  tot el este cel care de 3 ani merge in fiecare vara la Phoenicia si sunt foarte multumiti de toate cele de acolo... plus ca au si plaja cu nisip la indemana...o sa aveti o vacanta frumoasa! [:)]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...