Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (202) ... STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

  • Răspunsuri 674
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna,

 

Felicitari pentru meniurile conforme! De-abia aştept sa gust din tortul facut ieri (conform) pentru ziua de naştere a dlui soţ :)

 

Claudia, am tot vazut in meniurile tale salata de icre, ma tot învârt pe lângă castron :) ai observat stagnare de la ele?

 

Acum ca aproape am terminat curăţenia pentru Paşti trebuie sa pregătim meniul... Caress, dacă ai timp posteaza te rog meniul conform de anul trecut :)

 

O săptămână frumoasă!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'neata!

Am tot vrut sa scriu in weekend, dar n-am mai apucat.

Incet-incet vine si aici primavara, si am profitat.

 

In we am gatit: supa de pui cu galusti (ptr restul casei), pulpe de pui la cuptor, friptura de vita la slowcooker (l-am mancat cu brocoli, conopida la aburi), peste la cuptor, brownies monti si prajitura turnata cu mere.

Aseara am avut fajitas de pui (tocanita de pui cu ardei). Asta am si azi la mine.

Plus mar, porto, batoane cu cereale facute dupa reteta lui Caress.

 

O sapt. buna si conforma,

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, sunt pe fuga, intre delegatii, servici lung si in week, lectii si intretinut copil.... [fri]

 

Joi, vineri am mers in delegatie, unde nu ma intrebati ce am mancat... bine macar ca e doar stagnare... [il]

 

Myha, icrele nu ma tin in loc, insa le mananc cu lipii de tarate; au mult ulei si nu merg nici macar cu paine monti... parerea mea! [flo2]

 

In meniu, ciorba de vita, zacusca, tofu, salata, lipii, cioco 85%....cam pe aici! [:)]

 

O zi frumoasa! [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vin si eu cu cateva noutati pozitive:

1 suntem sanatosi cu totii, copiii au ramas cu ceva tuse, dar se va duce incet-incet

 

2 mi s-a confirmat greutatea cateva zile la rand, 65.5, deci sunt destul de multumita. S-ar putea si mai bine. Mai sunt 10 zile si fac 2 luni de dieta, cu un minus de 5 kg deocamdata. Am avut stagnare noptile acelea cu redbull si nesomn

 

3 azi am fost la sala, maine semnez contractul pt abonament pe 2 ani.... e la 5 minute de casa mea, am incluse accesul la aparate, cursurile diverse (fit ball, zumba, aerobic, pilates, tae bo, steel combat, steel tonic....) , sauna si jacuzzi, de cate ori vreau pe zi si pe saptamana, au program si duminica. Totul costa 35 de euro/luna, deci cam 160 de lei acum. Habar nu am care sunt preturile in alte orase, dar mie mi se pare ok aici. Oricum e singura sala de nivelul asta din oras, deci... nu am alternative.

 

Sper sa reusesc sa ma tin de treaba, eu cand fac sport nu prea mai am pofta de mancare dupa, doar lichide imi trebuie.... as bea fresh de portocale intr-una, apa cu tonele...

 

Meniul pe azi a fost:

 

MD iaurt cu seminte diverse, biscuiti din faina de secara integrala, tarate de secara, cu magiun peste ei

G branza cu ridichi

P somon la gratar cu salata verde, leurda, ceapa verde, ridichi si lamaie

C 1 mic si jumatate cu mustar fara zahar (Doamne cat l-am cautat!!!), creveti trasi in tigaie cu lamaie

un pic de sampanie

(au la kaufland vin si sampanie la sticlute mici, cu capac cu filet, numai bune de savurat din cand in cand)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata fetelor,

 

vai cat va invidiez cu sala.... Eu fac miscare in casa dar nu se pune.. si mi-am propus sa ies mai mult la alergat, insa mai intai trebuie sa-mi cumpar niste adidasi buni, ca sa nu ma doara coloana si alte cele.

Am auzit ca pentyru reusita unei diete este de preferat sa o tii cel putin 2 luni FARA NICI O ABATERE !!! sa speram ca vom reusi...

 

Meniul de azi:

MD: portocala; cafea; 2 oua fierte+ crema de cascaval( sotul meu are un prieten care aduce produse din Italia si germania si ma rasfata cu bubnatati).

G: ceai

P; ciorba de perisoare

C: mancare de stevie

 

Diseara o sa incerc reteta aceasta dar montificata:

http://www.culoriledinfarfurie.ro/2012/12/chec-aperitiv-cu-spanac.html

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

se pune si aia, numai sa poti sa te tii de ea. Cu copiii printre picioarele tale... e cam greu, intr-adevar. Azi am reusit la 7 dimineata si stepper acasa, 20 de minute doar, dar treptat o sa pot mai mult. Apoi am baut un fresh mare de portocale si acum mananc un iaurt de 0,1 cu fructe goji, seminte de floarea soarelui si de dovleac.

Inceputul e greu, de!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...