Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (202) ... STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

Buna fetele,

 

Puisoaro, mulţumesc pentru urări!

 

De asta nu merg eu la sala, ca ma plictisesc îngrozitor sa ma uit la monitor in timp ce alerg pe bandă si nu intotdeauna preferintele mele coincid cu ale colegilor de sala. Acasă cu programele cardio e altceva, pot sa le execut la orice ora, nu costa nimic, ma mai uit si la un serial concomitent, chiar fac so educatie copilului între timp :) Numai ca in ultima luna nu am mai reusit deloc sa fac sport acasă... E un bun remediu pentru butoi asa ca planific sa reîncep... de luni....

 

Floare, si juniorul mănâncă Barni, mie mi se pare cu mult prea dulce.

 

Eu de Paşti gătesc obligatoriu ciorbă, drob, friptura de miel, spanac, cheesecake conform si încă vreo 2 tipuri de dulciuri nu m-am decis ce, probabil biscuiţi in diverse forme (sper sa găsesc cu specific de Paşte) si o prăjitura cu ciocolata cred ca neconforma.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 674
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Da, asta e reversul medaliei. Eu am facut sport si acasa si stiu cum e, numai ca mi-a fost mult mai greu sa ma mobilizez sa ma tin de treaba. Asa la sala daca am plecat intr-acolo nu mai am ce sa ma opreasca, decat daca ma ia vreo stare de rau acut prin vestiar la venire [:-)))]

 

Uite o poza misto apropo de educatia facuta copiilor in timp ce faci sport acasa:

 

post-4985-0-03183200-1397038828_thumb.jpg

 

 

Marietutza, sala e pe elev stefanescu: http://www.bery-fitness-spa.ro/ [batcap]  Sper ca nu ne-am intalnit azi dimineata [:-)))]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu stiu inca ce gatesc pentru Pasti. Nimic pretentios, in orice caz. Ouale rosii traditionale, branza, cascaval, o sa avem salata verde, ceapa verde, ridichi... mai departe... inca nu ne-am hotarat daca o sa avem miel sau nu, prin urmare, doua posibile variante: daca avem miel, o sa fie o ciorbita de miel cu loboda, friptura de miel la cuptor, iar daca nu avem miel... o ciorbita de pui probabil, cu loboda, friptura la cuptor de porc si pui, daca e frumos afara si avem chef, facem gratar. Dulciuri: cheese cake conform, tort conform.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Androix, gand la gand cu bucurie!

 

Noi o sa tinem post sapt. viitoare si io si copiii. Am mai tinut si anul trecut.

Asa ca eu caut retete de post: am gasit clatite de post, briose de post.

Si copiilor o sa le fac in sfarsit mancare de cartofi [:)] . Plus paste cu sos tomat.

 

Eu ma scot cu salata de naut, humus, chestii din astea.

Inca ma gandesc cum sa le fac sandvichul de la scoala. (ei au la pachet o zi pe sapt. sandvich). Poate sarim ziua aia, au concediu joi si vineri sapt. viitoare.

 

De Pasti, chestii mai putine si traditionale: oua, salata de boeuf, cozonac si cheesecake.

Si gratar, daca o sa fie frumos: cu frigarui de pui si porc.

Si o ciorba cred ca de perisoare.

 

O zi buna si conforma,

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Meniul meu de Paste va contine: ciorba, friptura & drob de miel, salata verde, oua rosii si cheesecake. Soacramea o sa faca si cozonac, not my business...

 

Eu sunt in pauza de sport de cateva zile, am musafiri care vor pleca pe 25. Nu prea merge sa topai & transpir cu ei de fata. O sa incerc sa ies la jogging, habar nu am cum se face asta, alerg asa pur si simplu??

 

Miha la multi ani cu sanatate sotului. Cum te uiti la serial in timp ce faci sport??? Eu nu reusesc. Si ai mei baieti sunt obisnuiti cu sportul, nici nu mai stau in picioarele mele acum. Cand scap de musafiri vreau sa incep insanity dupa programul lor, te bagi???

 

Puisor distractie placuta cu copiii la Pizza Hut.

 

Androix faina poza :)

 

Si acum inapoi la trebi :((((

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata,

 

vorbiti deja de meniul de Paste... hmmm... noi nu vom avea miel, asa ca o sa avem o ciorba de vita, scrumbie multa la gratar, drob de pui, pasca fara aluat, in loc de cozonac voi face un tort cu multa nuca si ciocolata cu faina de migdale, oua rosii si musai cas de oaie cu multa ceapa, ridichi, rosii, castraveti! [:)]

 

Meniul de zilele astea a fost cu ciorba de vita, salata de vinete, guacamole... aseara am facut o ciorba de zarzavat si piftele la cuptor! [:)]

 

Am o perioada foarte stresanta si la servici si acasa cu figurile de domnisorica ale Ioanei [fri]  si evident ca pe fond de oboseala cam clachez...abia astept poate reusesc sa imi iau cateva zile libere dupa Paste! [fri]

 

O zi frumoasa si va citesc zilnic [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...