Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (202) ... STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

Darling, super, deci ti-ai pus adidasii in picioare si ai alergat asa pur si simplu? [:)]  Ma faci sa-mi fie dor de alergatul in natura. Mai ales in perioada asta a anului e superb sa ai parte de vreme frumoasa si sa vezi de la o zi la alta cum renaste totul de la natura la animalute si pasari. Din pacate pentru mine chiar e o problema sa ajung in herastrau la ora aia, imi ia numai drumul pana acolo 40-50 de minute si nu merita. Poate in vacanta de vara se mai elibereaza traficul dar atunci o sa fie prea cald ca sa mai alerg afara. Lasa, e bine si la sala [pk]

 

Claudia, sanatate multa pentru fetita si tie forta sa treci mai usor peste perioade de felul asta! [flo2]

 

Andanii, [flor]  ce mai faci? Uite ce frumos ai scris ca m-ai molipsit si pe mine la un mesaj de-asta.

 

Da, desigur ca e cazul sa ne cumintim, doamnelor! Vara bate la usa si trebuie sa aratam si sa ne simtim bine in pielea noastra!

Eu nu numai ca am mers la sala zilele astea dar cred ca este primul Paste cand slabesc in loc sa ma ingras [pk]  O sa ma declar pe deplin multumita cand o sa trec si primul craciun si revelion tot asa in minus.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 674
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Neata!

 

Am ceva de terminat pana vineri si nici nu pot lucra seara ca sotul e mai mult plecat. Adica m-am scos in perioada aceasta.

 

La noi a fost foarte frumos de vineri. Cred ca aceasta e vara noastra iar aici daca e soare afara apai trebuie sa profiti din el ca nu se stie cand il mai prinzi. Asa ca n-am gatit mare lucru de paste. Am facut vineri seara cateva oua fierte. Cateva pentru ca nu vreau sa mancam oua fierte vechi. Am pus 8 si au ajuns 6 rosii. Tot vineri a venit o amica pe la mine si am facut niste cookies bestiali. N-am monticizat deloc reteta dar am folosit doar jumatate din zaharul farin si din ciocolata neagra ca nu aveam mai mult. Si au iesit bestiali. Ah, cu alune de padure era reteta. La fix ca aveam in casa. Ca daca nu aveam ceva din ingrediente deloc trebuia sa abandonam ca magazinele au fost inchise joi, vineri, duminica si luni.

Sambata seara dupa ce am imbaiat 4 fete (3 plus o prietena) am facut si o pasca fara aluat. M-am apucat sa fac branza de vaci dar nu mai aveam calciu lactic. In final mi-a iesit cat de cat cu lamaie. A iesit mai cremoasa, nu legata dar am mai pus si smantana si a iesit bestiala pasca. S-a dus la masa de pranz, doar ce am gustat eu.

Si in rest am mancat gratar si salata multa. Am facut humus si ciuperci aburite, brocoli cu seminte de floarea soarelui.

Am avut musafiri sambata, duminica la terasa, locuri de joaca, padure. De paste am plecat dupa masa la o plimbare lunguta. Si a trebuit sa car ba rolele, ba trotineta, ba impins la bicicleta ca nu putea mijlocia sa mearga la deal asa abrupt. Am venit rupta de oboseala. A doua zi de paste aveam 60.1 kg. Azi 59.8kg [:)]  Sotul ma intreaba daca nu cumva sunt bolnava. In concluzie nu mi-am atins targetul de paste ci a treia zi dar sunt impacata caci n-a mai fost prioritatea mea numarul 1.

Sa va zic faza haioasa aseara. Aveam o cadere de ciocolata si desfac una cu alune si stafide primita de ele, de 200 gr. Bomba calorica dat din cea neagra nu mai aveam. Iau vreo doua bucati si ies afara ca aveam treaba in gradina. Cand ma intorc ciocolata disparuse. Intreb degeaba. Mai incolo apare amabalajul si mai erau trei bucati. Iau o patratica, ma mai invart prin casa si cand ma duc sa iau restul n-am mai gasit decat ambalajul. Dragele mele asa-s de ajutor la dulciuri [:)]

 

Claudia, multa sanatate Ioanei. Of tare greu cu copil bolnav.

Cge, cam seamana reteta mea cu ce ai facut tu. Singura diferenta e ca am folosit si faina din alune. Ah si am folosit oua crude ca era inainte de paste.

 

Va pup pe toate si sper sa intru mai des. Desi si acasa imi tot fac de lucru prin gradina. Au inceput sa-mi infloreasca lalelele, zambilele si narcisele sunt inflorite toate si eu sunt in extaz.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va place mesajul meu punctual asa pentru fiecare ????? pai nu sunteti voi prietenele mele ??????????  [deziuata]  [deziuata]  [deziuata]  [deziuata]

Eu sunt pe ultima suta de metrii cu proiectul de casa .... luni imi vin muncitorii si-acuma imi fac listele de armaturi , betoane ...  jumatatea ma alearga ca nu-s gata   [dra] f, viatza mea in ce m-am bagat  [soc]  [soc]  [soc] as manca ciocolata non stop ... dar gata, de azi am zis ca nu mai mananc nici macar d'asta 

 

Sz sa stii ca pe mine ma stagneaza ciucalata  [mai]

Claudia mama mea e multtt mai bine , inca merge cu cadrul dar progreseaza pe zi ce trece, multumesc de intrebare  [i]

Otilav superrrr ... ai coborat sub 60 ??? superrrrrrr  [i]  felicitari draga mea .. pup 

Androix zici ca te-am molipsit ??? ce fainnnnn ..... hai ca esti pe drumul cel bun ca ai slabit de sarbatori si nu ingrasat ca si mine .... asa eram si eu , am trecut peste multe cu minus dar anul asta parca am innebunit , nu alta  [mai]  [mai]  [mai]

Darling daaaaa, pe metereze toata lumea .... asteptam sa ne intregim trupa , sa apara toate fetele si sa incepem sa ne sustinem zilnic si le venim noi de hac kilogramelor ....  [:p]  [:p]  [:p]  [:p]  [:p]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andanii, imi place mobilizarea.

 

Otilia, asa e si aici, daca nu profitam, vara/vremea frumoasa trece repede.

Si aici a fost frumos de Pasti, sapt. asta anunta ploaie.

Macar sa nu fie in we viitor.

 

Si ca o gluma in Ro ziua Mamei e pe 8 Martie, aici e in prima duminica din mai, dovada ca primavara vine 2 luni mai tarziu.

 

Da, au iesit cookies cu oua fierte.

Aseara, copiii intrebau daca mai avem biscuiti din aia buni.

 

Azi am la mine peste cu brocoli si maioneza cu  un pic de usturoi [:)] Si 2 buc. de pasca fara aluat. Plus clementina si mar, si 2 patratele mici de cioco Lindt neagra cu portocale. 

Diseara, probabil, frigarui de miel cu salata verde.

 

Otilia, noi am vopsit 10 oua din care unul s-a spart.

Dar am mai primit vreo cateva, copiii nu mai vor ou fiert, asa ca o sa le ascund prin diverse mancaruri.

 

Claudia, sanatate Ioanei.

E aiurea sa fie copiii bolnavi, nu iti mai arde de nimic.

 

Andanii, bafta in proiectul cu casa.

Si eu trebuie sa ma mobilizez sa dau ceva jos pana in vara.

 

O zi buna si conforma,

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

 

Andanii, multumim pentru mesajul tău tonic, spor in toate cele pe care le ai de rezolvat in perioada asta! Eu încă nu m-am mobilizat dupa pauza de Paşte când am mâncat si interzise. Si, Darling, a propos de sport nici de P90X nu m-am apucat.. nu am cu ce sa ma laud.

 

Sper sa ma mobilizez de azi, ca e doar mijlocul săptămânii..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna!

Azi e prima zi decind sint conforma ,ca pina acum am avut abateri non stop,Din martie cind aveam 57kg am ajuns la 61 kg.

Azi am fost la sport si nu vreau sa mai calc strimb, ca nu m-am chinuit de pomana.

Andanii ,mai ametesc putin,dar incerc sa ignor. Nu ma duc la doctor.Spor la terminat casa!

Darling ,tie dupa cite ture de manevre ti-a trecut vertijul? Vai ce senzatie de voma mi-au provocat! Ma feresc sa fac miscari bruste si mi-e teama si de sport prea intens.

Pup toate fetele si va doresc sa slabiti sau in cel mai nefericit caz sa stagnati. Daca vedeti ca se intorc kg, nu le lasati!

Noapte buna!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dulcetica am repetat miscarile de 4 ori de la A la Z. Si eu am avut stari oribile de greata. Ma lua ameteala si in somn cand ma intorceam de pe o parte pe alta. Dupa ce am facut manevra mi a trecut nu a2 a zi ci a 3a. S a dus pur si simplu. La mine e urechea interna vinovata.

 

Androix da, tare fain sa alergi acum cand renaste toata natura. Eu ies din casa si incep direct, nu merg in parc.

 

Miha eu incep vineri, hai si tu :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata! Din fericire, ieri aveam greutatea de vineri. Au fost multe abateri, de fapt daca ma gandesc mai bine nu am fost monti deloc, dar cantitati mai mici. Acum meniul de ieri: un ou, spanac cu carne de curcan, salata beof cu urme de cartof. Cel mai probabil o perioada o sa stagnez, dar e bine si asa, eu nu mai am mult pana la targhet. Va pup! O zi buna.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza!

 

Uitati reteta de cozonac raw, in loc de miere eu pun sirop de agave http://esentadesanatate.ro/?p=637

 

Iese magnific, cu 2 feliute te saturi. Sotul, carnivor si crescut cu bucataria clasica pe care o prefera oricand, e foarte incantat de acest cozonac.

 

Meniul de azi:

- mamaliguta din tarate ovaz, iaurt, cafea

- vermicelli cu sos de cascaval, cicoare

- ardei.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...