Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Stelute stralucitoare de iulie august 2013 (29)


Recommended Posts

deci, am vb cu un psiholog (nu psihiatru) o sa vad cum imi fac ordine sa merg la el

 

Delia- sa stapaniti terenul + ce-o sa construiti sanatosi si voiosi, eu vin cand se coc fructele [soricel]

Paula-  idei, retete doresc si eu

Monicaa-tinem si noi pumnii sa va mearga toate usor cu botezul

Yvy- sanatate la toti...

Mariaa-distractie placuta [flo2]  [flo2]  Si eu mai ies dar se vede ca am nevoie de mai multe iesiri din astea

 

M mai are muci, nu mai sta la aspirat [batcap]  [batcap] [batcap] . Azi am fost la cresa sa ma interesez, m-a descurajat aia de acolo, in TM de luni se depun ceri la cresele de stat, mi-au spus ca au putine locuri, si la prioritati... nu ma incadrez (nu mai am un copil in cresa/gradinita lor, nu sunt divortata...etc). Locuri putine o sa vad ce sanse am. Am fost si la o cresa particulara dar acolo o primeste de la 1 an si jumatate (si la stat inscriierile se fac pt luna septembrie, deci din iulie pana in sept nu stiu ce o sa fac). 

Asa urmeaza sa ma uit pe net dupa alte crese... dar toate astea s-au adaugat ca un nou stres la starea mea care oricum nu era stralucita.

Sanatate la toata lumea!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 523
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna ziua

Monicaa, Ele multumesc

Olimp de ce e asa mare amprenta la sol? Nu aveti mansarda sau etaj? Stii cat de mare e o casa care are doar 100 mp :), la 200 e imensa.

Yvy, Paula statuie pt voi.

Mie mi plac mancarurile lui L fara sare si condimente. N am nici o problema.

Catalina ce sa zic, iti face bine o iesire cu je :D

Eu plec in Ungaria, iar. Poate ajung si la strand cu L.

Weekend fain, va pup

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[alcool] Neata! 

Vai, vai ...copilul meu se trezește la 6 dimineața. In ultima șapt se trezea la 6:20. Azi mi-a tras-o si mai tare  [batcap] . Ce- o avea la ora aia , nu stiu! Si se cațără pe mine, si miorlaie si ma trage de par si se plictiseste.

imm...mi-e cunosvut tabloul asta...eu il astept pe tacsu sa vina ca o aude din camera cealalta si se trezeste. atunci facem schimb de locuri, eu ma duc fac cafeaua si trag o pipa...si ma dau pe net....relaxare 15min

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Paula tu ii dai pana la urma ceva lui Luca pentru imunitate? Eu am intrebat pediatra si mi-a zis ca e prea mic, dupa un an as putea sa incep cu ceva naturiste! Ma stresez cu treaba asta ca deja a bifat pana acum o pneumonie, bronsiolita si acum laringita cu alaptatul meu cu tot  [fri]

 

Catalina stiu ca tu ai zis de Luivac/Brochovaxom, vreu sa incep o cura la L insa tre' s-o prind sanatoasa tun, fara muci si tuse si alte cele si uite ca vine vara si nu mai apuc tot cu muci verzi suntem! Mie mi-au recomandat cativa ORL-isti sa o operez de polipi, dar nu ma incumet, mi-au ajuns spitalizarile de pana acum, vreu sa iau o pauza! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deliaaaa- da tb sa ne intalnim. Azi am fost la cec sa achit taxa pt pasaport. Saptamana viitoare sper sa ajungem sa-l facem. Apoi si noi vrem la aquaparc la Szeged (pt C caci el vrea multe topogane si ii suntem 'datori' de anul trecut)

Yvy- asa se recomanda, sa se inceapa cand sunt sanatosi desi nu se intrerupe tratamentul daca se imbolnavesc(si C s-a mai imbolnavit sub tratament dar nu grav). Noua alergoloaga ni-I le-a recomandat si la C efect mai bun a avut luivacul(bronhovaxom I-am dat anul trecut cand nu am gasit luivac)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

paula da scoica mi-i se pare comoda , dar nu am voie sa ies din tara fara scaun..si de aceea nu gasesc nimic ce sa-mi placa..mi-ar place si sa fie ieftin si comod si safe [:-)))] [:-)))] [:-)))]

 

legat de dr..sper ca ilinca sa fie bine sa nu ne trebuiasca dr,. oricum cam toti vorbesc engleza deci nu ar fi o problema , oricum am de gand sa-i iau medicamntele cu mine si de burtica si de febra , si de muci si de gat...sper sa le duc dupa mine degeaba..

 

legat de papa..de ce nu-i faci mancarica normala dar fara sare ..daca papa si fara sare e ok..

 

monicaa nu mi-e frica de ce e prin istambul..de anul trecut e situatia asta ..si e tot asa...mai mult in Ankara e mai mare galceava..oricum sa speram ca nu ne nimerim in ceva mitting cu caruciorul [batcap]

 

cata [flo2] [flo2] [flo2] [flo2] [flo2] ..ce sa-ti timit sa te linistesti putin...sa treaca starea nasoala ..s-a adunat si la tine..

 

,maria evadare placuta..

 

delia ...cand am zis 280 mp desfasurati   si 230+ utili , desfasurati nu inseamna amprenta la sol....inseamna toata constructia indiferent ca are sau nu nivel..nu stiu cat are amprenta la sol..cred ca vreo 190 desfasurati si 110 desfasurati etajul..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Paula- da o cautare pe google dupa vita crystal argentum +5ppm lite. Au preturi mai mici si te poti 'lipi' sa iei la pret de distribuitor. Eu am folosit produsele lor (flavin 7 de ex, chiar si argint colloidal) si sunt fff multumita, si cunosc personae care isi mentin starea de sanatate cu produsele lor.  Deci folosesc produsele lor dar si cele din medicina alopata

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...