Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Stelute stralucitoare de iulie august 2013 (29)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 523
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Neata!

Dau cafea multă si mare si buna!

Cand m-am trezit la 6:30, Luca era treaza de mult, era f activ prin pat.  [batcap]

 

Voi ii dati cu ceva pe fata când Ieșiți afara? Tb sa iau crema cu protecție solară, tot e roșu in obrajori. Cred ca iau LaRoche Posay, cu factor 50. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata [flo2]

 

aveti dreptate [soricel] [soricel] [soricel] [soricel] [soricel] ..aseara am citit codul rutier si am sus doar prostii [:-)))] [:-)))] [:-)))] ..so mea culpa...se primesc scuzele de dezinformare [:-)))]

 

paula 4 dintisori [fal] [fal] [fal] ..noi doar la 2 cei de jos , au iesit la o luna distanta si cresc tare incet abia acum se vede primul cand zambeste ,are 2 mm iar ce-l de-al doilea are 1 mm....tare greu cresc..

 

 

de soare , da ar trebui sa o fac cu crema , inca nu am facut-o caci am ferit-o de soare tot timpul , nu am ajuns acasa cu ea rosie in obrajori..e drept ca stau cu coviltirul de la carucior pus si i-am luat si umbreluta de carucior care o deschid si o pozitionez unde bate soarele..

 

vreau sa-i cumpar spary cred ca e mai usor de aplicat ce zice-ti ? daca nu ma bag la Farmec sa cumpar au pt bebelusi si sunt bune produseleor

 

bubu da cam asa sunt camerele...livingul are 26 mp , bucataria 20 mp cu locul de luat masa , o baie mai este jos de 6 mp , camara de  7 mp , holul + casa scarilor care care cam 25 mp , garajul e de 37 mp si un ateliaer al sotului de 17 mp..astea sunt suprafete utile..la etaj avem 2 dormitoare de 16 mp + baie de 7 mp si dormitorul nostru de 17 mp + dressing de 10 mp + baie de 7 mp , mai am o camera gen spalatorie de 6 mp..

la subsol , e camera centralei de 15 mp ..cam asa e proiectul..l-am tot ajustat cand aveam timp de el ..e maricica dar e cam ce ne dorim..sper sa ne ajunga banii sa o si putem incalzii iarna [:-)))] [soricel] ..

 

 

ai mei dorm inca , ilinca pana pe la 8 nu scoate nasul din patut..astept sa se trezeasca si sa o intindem in we..e vreme frumoasa..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ELE DRAGA NU MA AJUTA NIMENI  ,NU ARE CINE MAMA E IN UK ,SOACRA  IN IT ,BUNICI NU AM.

OLIMP M-AM INCURCAT [batcap]  ,1 AR ARE 100 MP  ,VAI DA CE SCUMP E LA VOI,EU IN 2006 AM CUMPARAT 10 ARI [1000MP] UNDE AM CONSTRUIT CASA SI AM DAT 17 .000 EURO.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

teo..nu este usor sa cauti o femeie sa te ajute , eu nu am cautat niciodata nu este cazul , dar cred ca tare sucita as fi in alegerea ei.., am obsesia asat ca nimeni nu face asa de bine ca mine.. [batcap] ..treaba mea evident..si nu as avea incredere sa o las pe ilinca pe mana lor..sunt ca o closca nebuna [:-)))]

 

 

si la cluj gaseti si terenuri mai accesibile dar trebuie sa prinji ocazia , noi am avut noroc , il cunosteam pe directorul de la urbanism si noi am luat anul trecut terenul cand era extarvilan , dar ne-a spus ca urmeaza cal la finele anului sa intre in intravilan si asa este acum e intravilan si l-am luat la pret de extra..a fost o ocazie buna pentru noi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Teo, nu esti, crede-ma  [flo2] Dar trebuie neaparat sa-ti placa una pana la urma, pentru creierii tai :)

 

Olimp, ce frumos ca faceti escala la Istanbul, super !!! E orasul meu preferat, dupa Londra, din ce-am vazut pana acum...Atat de viu si colorat !!!La 9 luni am iesit si noi prima oara cu Toma afara din tara, a dormit tot timpul in carut, a fost excelent :) 

 

Noi tot cu muci si febra amandoi, e nasol rau, dar cred ca Maria o sa fie mai puternica  pana o dau la gradi :) Toma a inceput de 2 saptamani gradinita si a fost din 10 zile doar 4 :) Tot e bine....

 

De mancat noi cu piureuri, Maria mananca bine, ii dau fructe, radacinoase, cartof dulce, spanac, ricotta..... Sunt sigura ca ar vrea bucati mai mari , o vad cat de disperata e dupa coltul de paine, dar mi-e frica, recunosc.. Paula, stiu ca tu  il inveti asa, bravo tie, e putin mai marisor Luca, e adevarat... Sa ma vad peste o luna, poate oi mai prinde curaj.

Va pup.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mocanita asta sper si eu referitor la ilinca , ea doarme bine de tot in carucior si ii place plimbata..sper sa ramana asa si pe atunci..si de mult imi doream sa vad Istambulul..dar pentru ca de fiecare data luam pachet cu avion...nu puteam face escale la vizitat asa ca acum mergem cu masina ..e mai greu e drept , dar ne vom oprii si dormii nopatea in bulgaria si la dus si la intors..

 

legat de mancarica , eu legumele nu i le mai blenduiesc de vreo 2 saptamani i le zdrobesc usor cu lingurita si carnita o tai cu cutitul maruntel , la fel si ficatul..nu isi face greata o papa bine

 

coaja de paine o adora doar ca atunci cand ramane cu o buc de 3-4 cm si-o indeasa toata in gura si mi-e teama sa nu se inece si i-o scot sa vezi urele.. [:-)))] [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Olimp, ce frumos suna proiectul vostru. si noi tot cam asa ne dorim, doar ca un pic mai micuta:). Nu-mi plac casele prea mari. Sa fiti sanatosi si sa o terminati cat mai repede. 

Eu nu am curaj sa ies cu m din tara, momentan. La cat nu doarme noaptea, cred ca m-ar injura tot hotelul:)). Plus sa nu prea sta in scoica, vrea ridicat, se plictiseste repede...sper totusi ca, cu trecerea timpului, sa se mai linisteasca si cu somnul, sa-l pot lua in concediu. Si asa sunt satula de casa si curte, abia astept sa fugim si noi undeva, la vara.

Abia astept sa ne povestesi cum e istambulul. si eu imi doresc de mult sa-l vad:(.

Aseara am iesit la un restarant cu niste prieteni. Asa bine mi-a prins iesirea... Nu mai iesisem undeva de vreo doua luni. Apoi, m-a pus sotu la condus, ca si-a luat masina hidramata, si m-a "invatat" sa o conduc. Chiar m-am relexat. Recomand tuturor o iesire, cat de mica. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...