Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Stelute stralucitoare de iulie august 2013 (29)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 523
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ieri dimineata la 9 si un pic i-am dat V mar cu biscuiti si am pleeecccat.inainte sa ies din casa i-am spus sotului ca nu are V la amiaza legume si sa ii faca.ce s-a gandit el:a pus repede la foc un cartof, dovlecel si dovleac placintar, apoi le-a pus intr-un borcanel .a inbracat fata si au plecat la tara la ai mei.(face 30 min cu masina)acolo a dormit V 3 ore afara in carucior.i-a fiert un ou , a amestecat jumate dd galbenus cu legumele i-a dat sa pape (a ras un borcanel intreg).a imbracat-o si au venit acasa..Mie asa bjne mi-a prins iesirea si ei s-au descurcat si fara mine
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata!!!

Paula si Irina il stie...chiar pe la 4 ne-a dat trezirea..noroc ca in juma de ora adoarme iarasi.

NU am filmat-o inca. E smechera ...cand nu are chef tot rostogolindu-se ajunge unde vrea. Dar daca vrea se taraste ca o rama. :))

 

Legat de intalneala...zicea si Yvy....cand ? ramane pe mai??  fetele fara FB, nu veniti si voi??? Teo???

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mocanita si L si B sunt cu muci verzi si tusesc urat de O LUNA! Deci deja nu stiu cum sa mai scap de muci si mi-e teama sa nu se complice ca asa au dat amandoi in pneumonie anul trecut. Offf mai ca le-as da antibiotic dar o sa am de tras cu candidoza ca abia am scapat. Ma enerveaza mucii astia de nu mai pot [bang] [bang]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata [flo2]

 

yvy , oxi .. [flo2] [flo2] [flo2] ..pt pitici mucosi...

 

noi la fel bifam o nopate cu multe maraieli , e drept ca prin somn , ajungea sa pun mana pe ea si se linistea dar oricum mi-a fost franjurata noaptea , nu stiu ce dintisor o chinuie dar parca e mai accentuata durerea sau reactiile ei la durere fata de datile trecute..astept ceva sus..sa iasa..

 

noi am fost iesiti in we...am fost prinsi in vijelie..ce a fost la cluj..sau mai bine zis unde am fost noi nu am vazut in viata mea , era pe la 7 seara , eram cu caruciorul la plimbare , si a inceput usor sa vuiasaca prin padure , initial am zis ca se aude mai accentuat pentru ca nu sunt frunze si vantul poate sa izbeasca mai usor copacii , dar totul se amplifica...ajunsese ca sunetul sa fie un Huruit in adevaratul sens al cuvantului , i-am zis sotului..asa suna de parca as pica un avion..asa suna ca si motoarele unui avion..ne-am intors repede inapoi la cabana..mai aveam vreo 10 m pana la intrare cand a inceput urgia..un vant fetelor sa nu mai zic ce ploaie de frunze..am luat-o pe ilinca in brate si am fugit inauntru , vantul a luat caruciorul pe sus [fri] ....foisorul de vara din curte la fel..l-a facut bucat in 2 secunde..am intrat ingroziti si ne-am uitat la geam..zici ca se coborase iadul pe pamant...evident dupa asa o furtuna s-a luat curentul....aveau generator...ca norocul...am ramas socata..

 

fetelor pentru dureri le de dintisori le dati nurofen la copii ? are efect la voi , eu i-am dat si nici un efect...la fel s-a comportat..

 

lydia ..si eu i-am dat o data antibiotic timp de 5 zile...

 

maria..cu asa fetita e usor sa chiulesti de acasa...eu nu stiu ce are ilinca cred ca din cauza dintilor e tare mamoasa...doar la mine vrea , plange altfel..

 

 

v-am spus ca am scapat de bunica cea scaitoare ( me refre la a mea ) este la matusa noastra , ce bine e acum in casa , e alta atmosfera...

 

o saptamana minunata..cu nopti dormite si fara muci va doresc fetelor [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!!

 

Noi inca avem trezirea la ora 4...cand incepe sa planga prin somn de o linistim cu greu. [batcap]

Dupa incepe cu tavalitul, rasetele...timp in care eu vreau sa o readorm. Adoarme dupa juma de ora.

Si ne-a revenit tusea..... [help]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...