Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Stelute stralucitoare de iulie august 2013 (29)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 523
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Oxi da, de obicei se da iaurt cu ceva (banana, biscuiti, peste un an poti pune putina miere cu nuci yamyyy e o delicatesa), sau branza cu mamaliguta si smantana sau macaroane cu branza sau paste fierte in laptic tot asa cu branza, sau faci papanasi din gris si galbenus de ou si fierti in lapte ai variante, insa cum L e alergica la PLV eu voi face cu lapte de capra, insa pediatra a zis sa amanam, pana spre 10 luni si atunci le introduc, atunci bag si branza facuta din lapte de capra cu lamaie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce rau imi pare ca se scrie atat de putin aici si nici n-au facut stelutele 8 luni decat cateva, se scrie mai putin decat la odiseea lui L unde deja implinesc 3 ani copilasii!  [ups]

Aici nici n-or sa implineasca puii un an ca se stinge subiectul... Eu vreau sa fac si la B jurnal precum la L, asa ca aici imi fac veacul de acum, la ea am toate amintirile de la nastere pana acum  [il]

 

Nu punem si noi de o intalnire? La munte ar fi OK, acum cand da coltul ierbii, un week-end undeva, ce ziceti? Propuneri, ceva? Paula, Catalina, Ele, Olimp si restul fetelor ce parere aveti? 

Eu vreau sa merg cat de curand la munte, langa Sinaia si sigur ma voi intalni cu Ele (daca ajung te caut [soricel] ) 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc de pareri, am fost la pliclinica unde doresc sa ma mut cu M la pediatru (dupa ce se fac 6 luni de la inscierea aici unde sunt), din pacate pediatrul nu avea program vineri dar a controlat-o un medic de familie. In afara de secretiile vascoase ce se aud in zona nasului, nu a vazut alte probleme, totusi si doctorita a spus ca trebuie aspirata ca sa nu faca otita si supravegheata sa nu apara rosu in gat (acum nu are). Dupa bronhexim M a inceput sa tuseasca sec, doctorita ne-a spus sa-l scoatem si sa-I dam stodal si cand ii se rupe tusa sa-I dau ambroxol. In rest doctorita asta mi-a spus ca ea nu I-ar da nurofen sau panadol (desi mi-a dat reteta pt amandoua sa am in caz de tempertura), si am mai primit reteta pt aerosoli cu ser fiziologic si ser efedrinat. M horcaie si sforaie in continuare nazal, si ne-a mai dat si vibrocil.

Acum ce sa spun eu in mintea mea obosita am hotarat sa-I dau nurofen in continuare 3,5 ml cum a spus Yvy ca mi-I se pare un process inflamator in zona nasului.

Masa de seara era SF si pt mine, dar mi-I se pare mai usor de introdus decat legumele [batcap]  [batcap] [batcap]  [batcap]  [batcap]  

 

chiar doream sa va intreb daca merita sa zornai jucarele ca sa 'inghita' fara sa-si dea seama in jur de 50 g de legume. Daca nu o fac atenta in alta parte isi face greata si in general scuipa si vomita. (legume numai preparate de mine, ca la borcan nu accepta nici cu zornaieli).

Monicaa- eu nu ti-am vazut copiii pana acum, foare frumosi si ... cred ca toata lumea ti-a spus de parul superb la micutei fotbaliste

Yvi- daca nu am weekendul ocupat vin la intilnire. Nu pot stii sigur cand sunt weekendurile libere pt C si nici ale sotului(de ex C este ocupat si weekendul asta si in urmatorul are turneu), sotul tot e amenintat cu delegatii si inca nu a plecat

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...