Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Stelute stralucitoare de iulie august 2013 (29)


Recommended Posts

OLIMP sa folositi cu placere scaunelul, sa il udati cu un fresh de fructe :)) . la petra folosim scaunelul chicco al mariei, asa ca acum sunt in cautare de ceva pt maria. am numai scaune de masina in cap.

 

petra mananca absolut orice, mai putin vitel si ficat de pui. e mare fan bors de pui cu taitei. ma gandesc daca e ok ca ii dau taitei, sunt facuti cu oul intreg. si iaurt cu afine mananca de rupe. sta ca un pui de vrabiuta cu gura cascata.

 

am oameni la treaba in curte asa ca va pup!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 523
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Olimp f fain scaubul. Sa fie Ilincuta incantata de el.

Catalina imi pare rau prin ce treci.

Paula am facut eu somon dupa reteta Stefaniei si i a placut mult, si mie. Am mancat amandoi.

 

Am stors zeama de portocala pe somon, l am pus in hartie de copt si dat la cuptor. Cand e aproape gata il scot si pun putin unt si l mai dau la cuptor dar tot inchis in hartie. Si gata. Acu o sa i pun si patrunjel si usturoi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunt prin zona, doar ca timpul e scurt. Am inceput sa stam mult pe afara, in putinul timp in care stam in casa sunt solicitata maxim....pentru a nu stiu cata oara banui niste dinti, dar deja ma simt precum copilul din povestea cu lupul  [:-)))]

 

Olimp, sa stapaniti sanatosi scaunul! 

 

Catalina, tb sa incerc si hrisca daca zici ca Mariei i-a placut asa de mult. Si eu stiam asta cu prima si ultima masa de lapte in perspectiva in care ceea ce dam noi acum la prima masa va ramane doar o gustare pe viitor si abia dupa 1 an se introduce cu adevarat micul dejun. Noi oricum pana la 8 luni stam la 2 mese, la 8 luni bag si a treia masa cand bag lactatele. Sapt viitoare am in plan sa introduc - conopida, brocoli si mazare, iar peste 2 sapt oua

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am făcut. Si eu somonul, după reteta Stefaniei. L-am amestecat cu legume si a păpat tot. Doar ca am pus untul de la început.

 

Olimp, am pus la steamer conopida si morcovi 15 minute. Apoi i-am pus intr-un vas de yena, peste care am pus smântână amestecate cu un galbenus si cu cașcaval. Pus la cuptor pana se face un pic aramiu. 

 

De und luati hrisca?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

multumesc fetelor ..am sa-l ud cu freshuri de fructe !!!!  scaunul evident

 

paula..mersi de reteta , am sa-i fac si eu ..si ilincai ii place smantana , am reusit adugand smantana la mancare sa scot sarea , nu de tot dar vad ca la cele ia care pun smantana le manaca si fara sare ...ma bucur tare...

 

si inca ceva , sunt la care pun miez de painita si la fel nu mai pun sare are painita destula...

 

hrisca eu am vazut la magzinele cu specific naturist sau in hipermarketuri la raioanele cu produse bio si seminte...dar cum o face-ti ? sa mai incerc si eu altceva ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Scriu si eu in (ne)chef de munca.

Irina inca tuseste...astazi o duc din nou la medic. ...ca imi tuseste mult si noaptea.

Sper sa nu ajungem la antibiotic. [bang]

 

In rest oboseala, griji, munca, nesomn...altceva nou nu avem.

Oana ce bine imi pare ca ai mai trecut pe la noi!!!!! [pup]

Sunt sigura ca Petra e bine, fiecare copil se dezvolta in ritmul lui.

 

Cata Irina e tot cu soacra...nu am avut alta varianta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cata mersi [flo2] am sa cumpar si eu hrisca sa vedem cum o papa..apropo ce gust are ?

 

ele da mult timp a tusit cam o luna daca nu mai bine de atat , primele 2 sapt a fost seaca chear daca i-am dat stodal , apoi mi-a dat sa-i dau si humex ..si dupa humex a inceput sa expectoreze , impreuna cu prospanul am scapat dupa alte 2 saptamani...

 

sanatate la irinuca , noi am scapat de antibiotic , sa dea DD sa reusiti si voi..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...