Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Stelute stralucitoare de iulie august 2013 (29)


Recommended Posts

Neata!

 

Eu ma simt extraordinar, am dormit de la 22:30 la 6:30, parca sunt alt om. Acum ma bucur atat de tare ca cred ca Sebi se va "revansa" noptile ce vor veni [:-)))]

 

Acum privesti altfel "viata', asa-i? Parca altfel incepi ziua cu o noapte legata. Bravo. La cat mai multe nopti odihnitoare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 523
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Haideti ca aasa grabiti sunt dintisorii lui Sebisor al meu ca pana sa apuc sa pun poza facuta ieri, asa cum am spus I-a spart si cel de al saselea dintisor, adica incisivul lateral. |Eu ieri ii facusem poza si astazi dupa amiaza am vazut ca a iesit si incisivul lateral al asaselea. Eu pun poza facuta ieri, asa cum am promis. Zilele acestea nu am reusit sa intru pentru ca am fost doar eu cu ei, tati a fost plecat din Bucuresti.. asa ca timp pentru calculator nu am avut.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monica, am vazut si eu filmuletul cu Sebi cand aplauda. E dulce foc. M e cu o zi mai mare decat S, dar nu e asa avansat. Are doar doi dintisori, de o sa[ptamana sta bine bine in fundulet, nu stie sa aplaude:))) si nici nu se taraste. E un lenes si jumatate.

 

Multumesc frumos Oana pentru aprecieri. Noi mergem de buselea cu spatele nu vrea neam sa vina in fata,.... asa nostim este ca ma amuza... dar.. vom merge si cu fata cine stie, numai el hotareste...

 

Oana nu te nelinisti.. stelutza tot cand vrea le face pe toate.. pana la urma sanatos sa fie ca este cel mai important. POate el vrea sa mearga direct in picioare cine stie.. il pupam dulce.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ele nu am tel tau, doar daca mai exista acel doc pe contul de picasa sa ma uit, daca nu Pm.

 

Oana eu vb de cazul nostru ca mi-a indicat pediatra sa aman lactatele pana la 10 luni, avem teren alergic la PLV (sotul si L) deci prudenta nu strica. Altfel lactate se pot da dupa 7 luni (branzica) si dupa 8 luni iaurtul.

 

Azi B a zis "papa" cu adresa! Mancase fructele la 11 si pe la 3 a inceput sa bodogane "paaaappaaaa" l-am lasat in pace, apoi il tot intrebam daca vrea papa, "papam tzitzi?" si se lumina la fata, am mai tras de timp el o tinea intr-una "paapaa papapapa" si daca a vazut ca tot nu reactionez s-a necajit tare si s-a pus pe plans! L-am pus imediat la san si a inceput sa rada! [olala] ♥ ♡ Deci la 8 luni notam 2 cuvinte cu adresa:"tata" si "papa", mers taras, niciun dinte inca, se ridica singur in fund, se ridica singur in picioare si merge tinut de manute.

 

Pediatra noastra mi-a dat unda verde de la 7 luni sa ii dam iaurt. Am introdus in meniu si un pic de orez si lamaia. Lamaia ii storc in supita crema de legume si asa mult ii place. Seamana cu taicasu la gusturi. La fructe cu mine si la lactate cu surioara.

 

Bravo stelutza..pentru tot ce faci.. este o stelutza vorbaret si precoce.

Il pupam dulce.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

uff.. doream sa spun mai multe, timp n-am...

aaa copiii mi-au facut cadouri minunate, la M nu s-a agravat, in timpul zilei chiar parca s-a redus zgomotul mucilor din nas, acum mai pe seara parca iar este mai mare si C a luat locul 14 la olimpiada judeteana de matematica (asta e locul inainte de contestatii, caci alea se depun maine, nu pot sa va spun ce fericit si incantat este C... si iar nu am timp sa povestesc cum a ajuns din nou sa-si doreasca un rezultat bun). In rest am primit flori si cadou (a se citi bani-dar nu de valoarea unui smartphone [batcap]  [batcap] [batcap] ), nu conteaza sunt bucuroasa nici nu mai conteaza ca sunt obosita, mai ales seara  

 

Bravo pentru reusita baiatului. Sa o tina tot asa cu performante frumoase. Minunat te simti cand primesti astfel de vesti.. ai o multumire sufleteasca. Sanatate multa stelutzei.. sa se faca bine mai repede. Ma bucur ca sunteti mai bine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata! Haideti la cafea! Demult nu am mai dat cafea de dimineața. 

Ma omoară Luca cu trezitul lui între 6:50 si 6:59. [smulgpar]

Si se urca pe mine si ma trage de par, si tipa in urechile mele, etc  [batcap]

Ieri i-am făcut spanac, gătit ca pt noi, doar ca i-am pus deoparte înainte sa-i pun sare si piper. Tare i-a plăcut, după cum se vede si in poze. [:-)))]

post-91531-0-54834100-1394430351_thumb.jpg

post-91531-0-48855800-1394430373_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...