Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Felicitari Corina.Ion! Felicitari Elynko! Felicitari Catalutza81!Felicitari Alysolita! Aspirante optimiste (846)


Recommended Posts

Corina felicitari si ma rog ca maine la beta 2 sa fie rezultatul exact cum trebuie si bebe sa fie bine; sa stii ca ma citit aseara despre clinica la care ai facut tu si erau referinte f bune asa ca eu zic ca e de bine;

da ella o sa merg pe mana ei; eu nu stiam ca exista vit E si de 400mg o pastila ; eu am  gasit mereu de maxim 100mg si asa mi-au zis si de la farmacie;acum, cautand pe net am gasit; nu mi-a zis exact ce doza , dar daca a zis una pe zi eu m-am gandit la cea pe care o luam eu mereu de la farmacie; nu mi-a dat in gand sa intreb; la fel si la magneziu forte ; il iau pe cel care se numeste asa; eu il iau pe cel romanesc; am mai luat in trecut ca aveam probleme cu carceii, dar atunci nu lucram pentru bebe; acum cu vit E nici nu stiu ce sa zic ca mi-a zis o doctora specilaista in medicina alternativa ca in preconceptie trb sa fie in cantitate cat mai mare, dar din surse naturale, nu cea sintetica; eu cred ca o sa sun sa intreb clar la ce cantitate se referea;

Mon mai stii? o avea gura aurita; ai vazut ca felicitarile in avans transforma visul in realitate; ai vazut pe celalalt forum ca am felicitat-o pe S in avans si apoi a venit cu testul pozitiv; asa ca...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 474
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna fetelor ,

Danutza ma bucur ca te vad si abia astept sa revii [pup]

Raisa ai mare dreptate e un titlu ff frumos si sa vedem cine mai urmeaza , hai ca trimit un [pup] si daca mai vrei mai trimit si niste soare [:D]

Ella se pare ca ai mana buna [pup] , sa dea D-zeu curand sa te trecem noi pe tine in titlu [bib]

Maryella [pup] si eu zic sa te tii de tratamentul dat de doctorita , interesante articolele multumim ca ne-ai impartasit si noua

Teardrops [pup] ma bucur ca ai mai scapat de o  "grija" uite cu pasi marunti te apropii de bebe

Elena [pup] [pup] maine te asteptam cu vesti bune de la eco sa ne spui cum a fost prima intalnire cu bulinuta ta [il]

Mony imi pare rau de iritatie [pup]  sper sa rezolvi repede

Velvet sa dea D-zeu ca pana la urma sa iti indeplinesti dorinta [pup]

Silvi [pup]  imi pare rau ca se mai amana cu problema ta dar gandeste-te ca dupa ce rezolvi problemele bebele va aparea mai repede

Doina ,Floren  Raluca , Floric, Monna, Lavinia , Ioana , Caresse si restul fetelor [flor]

Iarina multumim de urari [pup]  ca intodeauna nu ne uiti , sarcina usoara incontinuare cu bebe voios la termen [pup]

Didi , Camcris , Daena, [pup] [pup]

Arrya ,Silvia nastere usoara [pup] [pup]

O saptamana minunata fetelor si sa dea D-zeu sa veniti cat mai multe cu vestea buna! [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello optimistics!  [flo2]  [flo2]  [flo2]

am scris, dar mai scriu o data:

vit E forte 1/zi;

acid folic 5mg 1 /zi

Elevit 1/zi- eu aici am dubii pt ca am mai luat si m-a ingrasat destul; fiind vb de vitamine prenatale nu cred ca ar conta;

magneziu cu B6 1/zi

vit C1 gr cu propolis de preferinta 1/zi sau in functie de ce dozaj are pastila; 

Mulțumesc mary  [flo2]  din ce ai scris, nu ai aspenter.. sau ai omis să îl scrii aici. Am citit articolele următoare și mă bucur mult că ai postat ce ai descoperit. Acum poți lua tratamentul cu toată încrederea fără niciun fel de dubii  [:)]  [pup]

 

corina  [bis]  you did it, girl! Hai cu beta mare mâine să dăm chef [batetoba]  [batetoba]  [batetoba]  [batetoba]  [pup]  [pup]

L.E.: văd că v-ați încins:  [bis]  [bis]  [bis]  [bis]  [bis] să facem dezmăț zic  [8D]

[colegi]  [colegi]  [colegi]  [colegi]  [colegi]  [colegi]  [disco]  [disco]  [disco]  [disco]  [disco]  [disco]  [disco]  [disco]  [disco]  [disco]  [disco]  [fiesta]  [fiesta]  [fiesta]  [fiesta]  [fiesta]  [fiesta]  [fiesta]  [fiesta]  [fiesta]  [fiesta]  [fiesta]  [fiesta]  [acor]  [acor]  [acor]  [acor]  [acor]  [acor]  [acor]  [acor]  [acor]  [acor]  [artif]  [artif]  [artif]  [artif]  [artif]  [artif]  [artif]  [artif]  [artif]  [artif]  [roker]  [roker]  [roker]  [roker]  [roker]  [roker]  [roker]  [roker]  [roker]  [roker]  [roker]  [roker]  [bum]  [bum]  [bum]  [bum]  [bum]  [bum]  [bum]  [harp]  [harp]  [harp]  [harp]  [harp]  [harp]  [harp]  [harp]  [harp]  [harp]  [harp]

 

Eu initial am luat Cetebe, apoi dr gine mi-a zis sa schimb cu redoxon. Cetebe are 300 mg vit c si trebuia sa iau vreo 3/zi si redoxon are fix 1 gram, e efervescent, e bun la gust si e si mai ieftin.

Referitor la ce ai scris mai sus despre vit c, fix asta pa pregateam sa iti scriu si eu , de ce se recomanda, dar apoi am vazut mesajul tau. Eu asta o stiu de la dr mea.

Deci mergi inainte cu tratamentul dat ca e f bun.

Apropo de vit e forte, ti-a zis ce doza sa iei? Ca si mie mi-a zis tot e forte si nu a specificat nicio doza si am vazut ca sunt doze de la 100 mg la 400 mg [alcool]

ella  [pup]  legat de vitamina E forte mie mi-a scris 1 + 1 + 1 (bănuiesc că de 100 mg, să ajung la 300 mg/zi; pe prospect scrie „între 100-300 mg/zi fracționat”).

 

Mony  [pup] interesante informațiile despre colonsanfem ovule. Nu știam despre ele. Aș încerca și eu pentru rana de pe col dar să vedem dacă merge cu tratamentul care mi-l va da medicul.

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mony, sa dea DD sa vina cat mai repede fetita si sa o insotesti pe cori la odisee [flo2]

 

si nu doar mony, si ella, si maryella si marja si danutza (ca tot a revenit) si floric si ...toate aspirantele.

ce face oare floren, nu a mai intrat in ultima vreme, nu? o fi ocupata cu sotul [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Corina felicitari si ma rog ca maine la beta 2 sa fie rezultatul exact cum trebuie si bebe sa fie bine; sa stii ca ma citit aseara despre clinica la care ai facut tu si erau referinte f bune asa ca eu zic ca e de bine;

da ella o sa merg pe mana ei; eu nu stiam ca exista vit E si de 400mg o pastila ; eu am  gasit mereu de maxim 100mg si asa mi-au zis si de la farmacie;acum, cautand pe net am gasit; nu mi-a zis exact ce doza , dar daca a zis una pe zi eu m-am gandit la cea pe care o luam eu mereu de la farmacie; nu mi-a dat in gand sa intreb; la fel si la magneziu forte ; il iau pe cel care se numeste asa; eu il iau pe cel romanesc; am mai luat in trecut ca aveam probleme cu carceii, dar atunci nu lucram pentru bebe; acum cu vit E nici nu stiu ce sa zic ca mi-a zis o doctora specilaista in medicina alternativa ca in preconceptie trb sa fie in cantitate cat mai mare, dar din surse naturale, nu cea sintetica; eu cred ca o sa sun sa intreb clar la ce cantitate se referea;

Mon mai stii? o avea gura aurita; ai vazut ca felicitarile in avans transforma visul in realitate; ai vazut pe celalalt forum ca am felicitat-o pe S in avans si apoi a venit cu testul pozitiv; asa ca...

Daca suni sa intrebi sa imi spui si mie , te rog. Eu momentan iau de 100 mg, dar daca e as trece pe 400 mg.

Mi-a ridicat axest semnd e intrebare o farmacista luna trecuta cand am fost sa imi iau pastilele si din obisnuinta i-am cerut fix vit e pe care o luam in fiecare luna si apoi am mentionat vit e forte si apoi m-a intrebat pana la urma de care vreau din aia de am cerut sau cea forte ca aia are 100 mg, nu e forte [fri] , atunci mi-am pus abia aceasta intrebare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ella sun maine dimineata sa intreb si iti spun; si mie mi-au zis mai multe farmaciste ca vit E are 100 mg , ca nu mai scrie E forte; acum 5 ani cand mi-a dat ginecoloaga de atunci mi-aduc aminte exact ca scria E forte si avea 100 mg; si era vit E normala care avea 40 mg; acum le-au facut pe toate de 100mg; ca nu mai inteleg nimic;  ma gandesc ca mai compensez si prin faptul ca mananc migdale, nuci si cred ca se mai aduna acolo; si nici coenzima Q10 nu strica pe langa ca ajuta mult ovulele;cu atatea vitamine ale tineretii si la 80 de ani o sa aratam tot de 30 de ani; ne antioxidam de tot;

Teardrops eu sunt alergica la aspirina de sinteza; ca vrut sa imi dea aspenter; eu cred ca o sa iau din aia naturala, extract de salcie ca are acelasi efect, dar nu da alergii;

in alta ordine de idei azi am fost si am facut ecografie abdominala totala si mi-a iesit putin nisip la rinichi; in rest sunt bine; si asta-vara nu aveam nici pic la ecografia din august; mai astept rezultatul la Igg-uri; si dupa menstra ma duc la colposcopie si la consult iar; 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...