Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Felicitari Corina.Ion! Felicitari Elynko! Felicitari Catalutza81!Felicitari Alysolita! Aspirante optimiste (846)


Recommended Posts

Maryella acum la serviciu port bustiera. Off sper sa treaca cat mai repede ca azi-noapte nu ma dormit bine deloc. Si o sa dau si cu miere.

Fetelor o sa schimb medicul ginecolog. Prima data am mers la un consult si o simpla ecografie. Mi-a gasit la consult o anexita subacuta dreapta pentru care mi-a dat tratament in decembrie ca sa o tratez si mi-a zis ca daca in 6 luni de zile nu raman insarcinata sa revin sa incepem alte proceduri si sa nu asteptam 1 an. Toate bune si frumoase, ma bucuram ca nu astept un an. Sun vineri pentru programare si o intreb pe asistenta daca fac ecografie transvaginala si monitorizare ecografica a ovulatiei. Raspuns: nu avem aparatura pentru asa ceva si va recomand sa mergeti la x-culescu. Suparata pun mana pe telefon, sun si acolo aflu ca fac eco de monitorizare, dar transvaginala nuuuuuu. Si mai imi aud urechile d ela asistenta ca ecografia transvaginala e cam acelasi lucru cu ecografia vaginala. Offff

Povestesc cu prietenele mele, eram chiar trista ca in oras la mine nu gasesc un amarat de ecograf performant si mi-a zis una dintre ele ca a facut o transvaginala undeva la doi pasi de serviciu meu.

Azi cred ca trag o fuga pana acolo sa vad ce si cum. Doamne ajuta sa fie bine. [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 474
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna dimineata!

Cori multumim de tratatie si tin pumnii pentru o veste minunata!

Velvet daca ai probleme cu tensiunea micaa si vrei sa iei BU, ia pastile ca alea nu scad tensiunea si sunt si mai ok de luat, la gust la refer. Eu din alea am luat si a fost ok, si eu am probleme cu tensiunea mica.

Tear, parca tu ziceai de Dr U si ce sa ii duci? Nimic. Eu nu i-am dus niciodata nimic, e super draguta, dar f pe fuga pentru ca sunt f multe persoane acolo, banii in niciun caz sa nu incerci sa ii dai ca face urat, daca tii neaparat ii poti duce o floare sau o cutie de bomboane, dar nu e obligatoriu. Eu de fiecare data cand am fost nu am vazut pe nimeni sa dea ceva, doar o singura data o fata le-a dat o cutie de bomboane si cu greu a acceptat-o.

Nu mai stiu ce am citit [batcap] , va pup pe toate si va doresc o zi minunata!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor m-am uitat pe net la rezultatul la analizele hormonale si la FSH si LH am valori aproape identice cu acum 3 ani; deci ovarele mele sunt mai tinere ca mine; mi-a zis mie un doctor la ecograf treaba asta, dar atunci mi s-a parut ca abereaza;eu asa am gandit mereu si m-am simtit mai tanara biologic decat in buletin; deci functioneaza gandirea pozitiva; 

vroiam sa va intreb ceva: eu am facut analizele in ziua 13 CM, deci in faza foliculara, ca ovulatia o am cam in ziua 16; stiti cum va daca raportul FSH, LH e valabil doar in ziua 3 sau trb sa fie mereu 1 indiferent de ziua cand CM cand se fac? oricum saptamana viitoare ma duc cu ele la doctora sa le interpreteze, dar asa in mare mi se par ok; si doctora ginecolog mi-a dat unele de coagulare si au iesit f bine; si cele de la Fundeni la fel; prolactina a iesit exact la jumate, adica 10, maximul fiind 20;; am respectat conditile de recoltare; aveam minim 2 ore de la trezire , pe nemancate si m-am dus f relaxata la recoltat; chiar am fost bine dispusa in ziua aia desi afara era o vreme urata;

asa ca bebe al meu nu mai are scuze deloc; trebuie sa vina, ajunge cu taraganeala; [:-)))]  [:-)))]  [:-)))] ;

acum mai trb sa fac chlamydia,micoplasma, ureaplasma; cred ca le fac la Synevo ca sunt preturile cele mai ok; citomegalovirus si ma cam opres pentru o perioada; ii dau inainte cu tratamentul prescris; 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata  [flo2]

 

ella  [flo2]  multumesc pt raspuns.la pastile ma gandeam sa iau intr-o vreme...si pot lua branca ursului si daca am cm regulat?adica cu ma poate ajuta?

 

maryela cel mai bine e sa faci hormonii,FSH,LH,estradiol in Z 3.dar vorbeste cu dr tau pt interpretare.multumesc pt sfat!  [flo2]

 

o zi buna!

 

L.E. corina mult succes!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello gagicuțe  [flo2]  [flo2]  [flo2]

 

Am ajuns și eu acasă  [bis] și v-am citit  [:D]

TEardrops eu i-am dus o zambila sincer; dar majoritatea de acolo nu i-au dat nimic; mie mi s-a parut f de treaba sau am prins-o eu intr-o zi buna;

in alta ordine de idei nu inteleg ceva; tot cautand pe net ce vitamina C sa ii dau sotului care sa aiba efect mai puternic pozitiv(gen naturist caut, goji, pulbere de macese, din astea) vad peste tot la contraindicatii ca nu se ia vit C cu un anticoagulant; si doctora hematolog prescrie aspenter impreuna cu vit C; nu mai inteleg nimic sincer;

Mary  [pup] până la urmă nu am apucat să-i mai duc nimic.. Am fost așa pe fugă.. Dar m-au tratat foarte frumos și respectuos. Nu mi se pare a fi o femeie rea. Ținând cont că este șef de secție pe Hematologie (cel puțin așa am înțeles eu) în spital este normal să fie înfiptă și drăcoasă. Mi s-a părut o femeie directă și dezinvoltă, exact pe placul meu  [hot] Iar asistenta Țaru la fel: o doamnă jos pălăria. În ciuda faptului că sunt destul de tânără niciodată nu mi-a vorbit la per-tu iar eu apreciez lucrul ăsta maxim.

Cât despre combinarea vitaminei C cu aspenter nu știu ce să zic.. Și pe prospectul de la Duphaston (de exemplu) scrie că NU inhibă ovulația, lucru total greșit! DA, O INHIBĂ  [:D]

 

 

Tear, parca tu ziceai de Dr U si ce sa ii duci? Nimic. Eu nu i-am dus niciodata nimic, e super draguta, dar f pe fuga pentru ca sunt f multe persoane acolo, banii in niciun caz sa nu incerci sa ii dai ca face urat, daca tii neaparat ii poti duce o floare sau o cutie de bomboane, dar nu e obligatoriu. Eu de fiecare data cand am fost nu am vazut pe nimeni sa dea ceva, doar o singura data o fata le-a dat o cutie de bomboane si cu greu a acceptat-o.

ella  [pup]  mulțumesc de răspuns. Până la urmă nu am apucat să-i cumpăr nimic și bani nu i-am dat că nu am văzut pe nimeni să-i bage ceva pe sub mână. Și s-a purtat foarte ok cu mine.

 

velvet  [pup]  de ce vrei să iei brânca ursului dacă ai cm regulat?

 

Vă pup pe toate  [pup]  [pup]  [pup]

 

A! Am scris la FIV Sibiu ce am rezolvat la Fundeni. Mai e nevoie să scriu și aici? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...