Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bulgarasi de februarie 2014 - Cap. 1


Recommended Posts

Aurora, si mica mea are bubite rosii pe fata, ceafa si pe piept. Arata ca niste cosuri doar ca mi s-a explicat ca punctele albe din varf nu sunt cu puroi sunt doar de grasime. Mi-au dat o crema de la bioderma-atoderm se numeste si vad ca au inceput sa ii treaca. Mi-au spus ca are pielea sensibila si ca dupa baie sa o clatesc cu apa plata si sa urmaresc cum reactioneaza la sampon si la detergent. Sa folosesc in loc de crema pt corp ulei de masline fiert si apoi racit.

O alta recomandare a fost sa folosesc baneocin pudra pt corp si crema pt fata. Ca si gel de curatare si crema pt corp ni s-a recomandat Lipikar. Dar astea doar daca persista bubitele.

Crisicar, cosuletele sunt aparte , iritatia asta e ca niste pete doar pigmentata pielea.

Micu meu u doarme nici la ora asta desi astazi daca o dormit vreo 3 ore adunate. :(

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 170
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Diversificare mai devreme de 4 luni (si asta mi se pare putin) nu am auzit.

Eu pe Maria.mea o invelesc c u o patura subtire de zice lumea ca moare copilul de frig :-D , dar asta la 23 de grade, i-am dat o data sac de dormit si s-a incins de aproape ca era oparita pe la pliuri...

Noi dormim cu ea in aceiasi camera , regurgiteaza foarte des chiar si dupa o ora dupa masa uneori. Daca se ineaca incepe sa tuseasca se aude destul de tare. Cumpara un aparat de supraveghere audio....

In legatura cu scosul aerului a inceput sa ma invete ea pe mine, am inceput sa imi dau seama are momente cand se impinge ea de la san si o ridic si atunci ragaie cateodata chiar daca nu o bat pe spate

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am citit undeva ca trebuie sa ii inveti pe bebe care este ziua si care este noaptea, ziua sa fie lumina, galagie sa vorbesti si sa trezesti copilul sa manance mai des iar noaptea liniste, intuneric sa incerci sa schimbi mai rar (aici cand incepe sa faca kk mai putin...nu stiu ce sa zic de iritatii daca este o idee buna), wi mai ales noaptea sa nu vorbesti si sa nu te joci cu copilul
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

As lăsa-o să suga până adoarme.. dar nu suge.. aş lăsa-o si să urle până adoarme, dar nu urlă.. nu nu.. ea sta si se uită pe pereţi.. Geluk eram gata să schimb semnătura ca spuneai ca nu mai număr oi.. bine ca am uitat când am fost la laptop.. într-adevar.. acum nu mai număr singură, numără si fata ci mine împreună, sau invers :))
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Crisicar sigur o auzi daca sta langa tine, cel putin eu nu mai am somnul adanc, ma trezesc la fiecare miscare.

Asa cum au zis si fetele e prea devreme de supa de morcov, nu cred ca ii este foame ci il calmeaza la burtica daca suge cel putin asa am observat la mine. El mananca la 2-3 ore foarte bine si dupa ma suzeteaza nonstop, cu o oprirr de 20-30 min de somn.daca ar fi acceptat suzeta nu mai aveam problema asta dar nu o vrea si am incercat toate modelele, am colectie acasa.

Cu constipatia aveti probleme? Eu pe sarcina rezolvam cu kiwi darnu stiu daca avem voie acum sa mancam

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oooo, fetelir, mare problema cu constipatia. Nu am avut nicio oroblema in sarcina, dar dupa ce am nascut chinul de oe luje. Mai ales ca am mancat de regim vreo 2 saptamani: orez, branzica de vaci, supe strecurate...su colac peste pupaza m-am ales si cu ceva hemoroizi...tot dupa devam nascut, desi nu am nascut vaginal [batcap]

 

Cred ca e mukt orea devreme pentru supa de morcovi, apa sau altceva. Pana si un manualele vechi de acum 30 de ani asa deva se dadea duoa 4 luni jumatate...stomacelul lor hu e pregatit pentru asa ceva.

 

Mada, vad ca mandra ta isi pastreaza obiceiurile. Noaptea incearca sa nu te joci cu ea sau sa vorbesti prea mult. Stai cu ea mangai-o, dar fara joaca ca apoi :)))) Azi noapte avstat si flacaul meu treaz vreo 2h. Initial m-am dus dupa o jucarie si apoi mi-am dat seama ca nu-i afacere. El trebuie sa "inteleaga" ca noaptea e pentru somn, nu de joaca. Asa ca am stat imbratisati pana l-a luat somnul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...