Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bulgarasi de februarie 2014 - Cap. 1


Recommended Posts

Neata. Fetelor, kg mele se duc repejor vad. La 2zile unul. Iupyyyyy. Toata dim am stat pe net. Mi s a facut de vacanta, sa ma duc Unde i soare mare si munte. Unde miroase a vacanta tot timpul, strafute inguste si in panta care duc la mare.....dar pana una alta avem buci rosii. Eu care zoceam ca uleiuri naturale, Fara servetele umede. Doar apa ca e sanatos si natural.... Uite Cum am intors casa cu fundul in sus sa gasrsc tubul cu sudocrem. Sper sa i treaca cu asta ca altceva nu am sa i dau..acum sta cu bucisoarele la Aer. O Sterg, o ung, iar face un kk mic, iar o Sterg, iar face. Ziceati Voi de diaree la bb. Pai fata mea Cam asa face, apa. Dar cred ca i normal nu? Adica pana la turnulete mai avem vreo 6luni zic eu. Face apa , mustar si cu bobite. E ok? Des si uite ca acum are pilelicica rosie draga de ea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 170
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Multumesc fetelor pt sfat, am sa incerc nectarul pt ca apa cu miere la mine nu functioneaza.

Ai grija Geluk cu sudokrem, in spital mi-a zis o asistenta ca folosit des usuca pielea si faci mai rau, tb doar tamponat cu el pe zona cu probleme.Mai bine cu bephanten sau cu o crema de galbenele si spalat la fundulet cu un gel care nu usuca pielea nu cu sapun.

Kk e normal, si la mine face la fel. Cand w verde cand galben moale cu samburei

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si scrie pe cutie ca se recomanda si pt ingrijirea sanilor cu probleme de la alaptat. Sun sotul sa mi cumpere altceva. Acum am dat o ,sa vedem Cum o sa fia la urmatorul schimbat. Des nu folosesc, Doar cat sa i bi repar pielea. Dar nu inteleg de ce a aparut. Cu kk nu am lasat o Deloc, pipi nici atat. Doar ca face mult si des
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor!

Si noi mancam din ora in ora pentru ca nu putem dormi din cauza colicilor si cand ne trezim ne apuca foamea chiar daca am mancat in urma cu o ora...

Suge cateodata si o ora cu pauze de plans...cum incepe sa suga, il ia burtica dupa cateva inghitituri si apoi plange, dupa 5 min mai suge 2 inghitituri, iar plans si tot asa.... nu se intampla asta chiar la fiecare masa, dar la majoritatea....

Sunt zile cand doarme mai mult si mananca mai bine si zile cand nu stiu ce sa-i mai fac...

Si al meu are cosulete sau iritatie ce o fi, neonatologul mi-a zis ca sunt de la hormoni, sa vedem ce zice si pediatru saptamana viitoare...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si noi avem "diaree" (asa e scaunul normal la varsta asta) galbne mustar cu bobite, de se mai intampla sa explodeze prin scutec.  iritatie am facut doar o zi (chiar daca folosim servetele umede). am stat la aer cateva ore si am dat cu sudocream de 2 ori .. si gata. sudocream printre altele absoarbe excesul de lichide, dar si incurajeaza vindecarea tegumentului. nu e indicat sa fie folosita zilnic pt prevenirea iritatii, dar pt tratarea lor pe termen scurt e super ok. 

cosulete avem si noi, dar le ignoram. unele trec, altele apar si tot asa...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, da, o sa isi schimbe programul. Si a mea a dormit non stop doua saptamani jumatate si acum sta treaza cam patru ore la rand ziua...

Kk si ea face la fel: cand mai apos cand mai tare, cand galben cand galben-verzui. Ea mananca din 3 in 3 ore noaptea si din 2 in 2 ziua. O schimb inainte de fiecare masa (uneori si mai des) su de fiecare data face si kk.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...