Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bulgarasi de februarie 2014 - Cap. 1


Recommended Posts

  • Răspunsuri 170
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

'neata

 

dana, pe langa ser fiziologic in nas poti incerca aburi (in baie faci aburi si stati acolo 10-15 minute). 

 

onitzi, noi avem un leagan dar nu pot spune ca e super incantata el, tot in brate vrea. cred ca depinde de copil, unii il iubesc, altii nici nu vor sa auda. 

 

noi sunt in perioada in care vrem la san non-stop, chiar daca vomitam de la atata laptic. am mai incercat sa-i dau si suzeta cate putin dar tot la san vrea. 

am avut o noapte ok, cu treziri cam la 3 ore pt mancat si schimbat, dar spre dimineata la noi incepe durerea de burtica. acum sughita si nu se mai opreste. macar nu pare sa o deranjeze. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A mea fată s-a gandit pe la 8 că ar fi cazul sa doarmă.. dar nu oricum, pe burtica la mă-sa.. numai acolo i-a convenit. Si a dormit până pe la 11 când a vrut mâncare.. adormit iar tot pe burtica.. acum pe la 3 iar a papat dar de data asta doarme ca tot omul normal.. la noapte iar o sa ma ia naiba. Sper sa nu se obişnuiască pe burta mea ca nu o văd bine :))
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Zmotocel multumesc! Totusi nu as incerca cu aburi pentru ca poate raci mai rau dupa ce il scot transpirat. eu nu prea am fost de acord niciodata cu sauna sau chestii de genul pentru ca inhalezi in plamani niste apa...

Sper sa existe niste picaturi mai usoare sau ceva care sa-i desfunde nasucul...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mada al meu numai pe burta adoarme :)....il doare burtica si in pozitia aia poate sta cu picioarele stranse sub el, plus ca se incalzeste la burtica....de multe ori incerc sa-l pun in patut dupa ce adorme ca sa pot si eu sa mai mananc sau sa mai fac cate ceva, dar se trezeste....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si.moi tot pe burtica Suntem acum. :) nu stiu daca merge la bebeludi sau daca e ok, dar fetei mari, cand era racita si avea nasucul infundat, ii puneam o ceapa Sparta langa nasuc cand dormea. I se desfunda imediat. De miros, no comment , darr a Mers intotdeauna. O FIU ok si la bebelus,.nu vad de ce nu.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Onitzi eu maine primesc balansoarul si eu sunt curioasa daca o sa stea in el, din cate am inteles de la prieteni copii nu prea il prefera, eu nu am pretentii sa stea prea mult in el doar o jumate de ora cat mai stau eu prin bucatarie sa fac un pic de mancare, in rest am timp sa stau cu el in brate nu-i problema.

Mine iti dau raspunsul sa vedem cum reactioneaza al meu.

Mada fata ta vrea sa fii fotomodel in continuare nu vrea sa mananci sa nu te ingasi! [:-)))] [:-)))] [:-)))]

Cu kg in plus cum stati?

Eu am dat jos la spital doar 5 apoi acasa inca 2 mai am vreo 5 in plus care vad ca nu mai vor sa scada, astept sa treaca cele 6 saptamani sa ma pot apuca de sport.

Apropo cu lohiile cum stati la mine inca mai am momente cand vin si iar pleaca, ma enerveaza deja, la fata dupa 10 zile nu am mai avut nimic.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi nu avem colici.. sper sa nici nu facem in grabă :))) dar s-a plictisit de poziţiile obişnuite cred.. hmm.. ar face bine sa ma lase sa pap dacă vrea laptic in continuare.. cu kg in plus.. am cu 3 mai puţin decât media mea normala.. mai exact 45 [batcap] trebuie sa ma ingras, dar nu prea ma lasă domnişoara..

Azi am avut un vizitator.. pe tata fetei.. mi-a plăcut reacţia ei.. când a luat-o in braţe l-a boxat bine si i-a dat si un cap in gură. Aşa ii trebuie :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...