Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bulgarasi de februarie 2014 - Cap. 1


Recommended Posts

Si al meu azi a plans foarte mult chiar si in timpul alaptarii si a facut caca foarte des cam de 4 ori azi.

StMaria si eu zic ca o imbraci subtire la 22 de grade,asa il imbrac si eu dar la 24 si tot mi se pare ca ii putin frig. Acum depinde si cum sunteti invatati voi, noi suntem cam frigurosi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 170
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Si in Bucuresti circula o viroza. Am doua prietene ai caror copii au facut febra 40 si apoi si ele.

De ce nu aveti voie in vizita?

Noi avem 25 de grade in casa chiar si cu caloriferul inchis. Tind sa cred ca nu merge bine termometrul :D si o imbrac cu body si costumas din acela intreg care are si botosei sau cu body, inca o bluzita si pantaloni. Noaptea o pun in saculet de dormit pt ca am obs ca asa ii place.

Ce bine ca ai dat avans! Noi nu ne hotaram deloc la un restaurant. Cele mai micute nu imi plac pt ca sunt inghesuite iar cele mari sunt prea scumpe si mi-e ca nu or sa vina invitatii...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, multumim pentru casuta noua Ari!

Stiu k nu am scris de mult, am incercat sa va urmaresc si abia azi am reusit sa va prind din urma. 

Desi avem un program de somn bun, 3-4 ore, noaptea chiar 5-6, mami e f rea de somn si abia acum si-a revenit. De azi sotul s-a intors la munca si am ramas singurei.

De colici noi i-am dat de la inceput Infacol inainte de fiecare masa (3-4h) si pana acum am scapat doar cu crampe inainte de scaun si ceva chitaieli in somn dupa 2h-2h 30. Chitaielile dispar doar la mami sau tati in brate dar dormim singurei in patut dupa ce trec.

 

Fetelor am si eu o intrebare....in maternitate am fost sfatuita de asistente si neonatolog sa nu schimb copilul daca face in timpul mesei sau dupa si sa-l schimb cand se trezeste, dar oare nu e mult 3-4h? Pe de alta parte am testat si daca il schimb la jumate de ora dupa ce face (in timpul mesei sau dupa) stricam partida de somn si la 2 ore de la masa vrem sa mancam din nou.  Daca nu-l schimb doarme linistit si adanc chiar si 4h 30 peste zi.  Voi ce parere aveti? Daca papam numai tzitzi nu e riscul prea mare sa ne iritam? Mai mentionez ca noi ne-am nascut mai micuti la 2720 si atingem o luna cu aprox 300 g (450g cu scaderea de dupa nastere).

 

Cu imbracatul si la noi e o dilema mare dar incercam sa respectam regula " o haina in plus fata de oamenii mari". S-a discutat de caciulite si am fost sfatuita sa pun caciulita numai dupa baie, nu mult ca altfel va deveni sensibil si la varste mai mari va face des otite. Nu e sfat medical asa ca nu stiu cat de bun e dar David nu are probleme sa doarma infasat fara caciulita la 22,7- 23 grade.

 

La multi ani cu intarziere!

O zi frumoasa si nopti linistite pline de somn!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si noi am dat avansul pt botez, va fii pe 5 iulie. Fetelor, si eu am in casuta tot 22 grade si moasa m- a sfatuit sa o imbrac cu ciorapei, body si costumas cu picior si noaptea la fel numai ca- i dau pijama cu picior in loc de costumas de zi si ca plapumica am saculet , eu nu o infas decat ziua cate putin in paturica, cateodata.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca doarme si face caca nu o schimb pana nu se trezeste ea singura ca oricum se trezeste repede dupa, dar daca e treaza si face caca o schimb imediat si in rest cam la 3 h o schimb la fiecare supt, noaptea se trezeste la 4 h si o schimb atunci de pipi si in general in timp ce o sterg jos vine si caca in acelasi timp :)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...