Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bulgarasi de februarie 2014 - Cap. 1


Recommended Posts

  • Răspunsuri 170
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Crisicar, nu ai doar 3 consultatii incluse....verifica anexa din contract (acolo scrie ori de cate ori este nevoie), tot acolo ai si discountul pentru toate analizele.

Si al meu are cosulete pe fata, mai dispar, mai apar altele....si mie mi-a zis ca sunt de la hormoni.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Are dreptate Geluk, antibiotic pt cazuri grave. Eu folosesc apa termala si o crema lipikar baume ap de la roche-posay. Si bebelusului meu voia sa ii dea antibiotic si crema cu cortizon in spital si am refuzat. Pediatra m-a linistit ca e normal sa faca bubite, ei sunt sensibili.

Claudia din cate stiu eu castraveti nu ai voie

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Crisicar sora mea a nascut in Anglia acolo 9 copii din 10 au asa zisele bubite  este normal la copii mici, sunt creme la Avene pt bubitele astea, te-a speriat degeaba dr. si nu e cazul de antibiotic, eu auzeam ca se recomanda cremele cu cortizon care iar nu sunt bune pt bb asa mici.

 

Claudia eu am mancat salata cu de toate dar fara castraveti, nu imi place gustul lor acum pe iarna, vad ca nu am avut probleme, in schimb m-am cam ferit de fructe.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult pt sfaturi si sustinere! [pup]

Mai scrisesem un mesaj care vad ca s-a sters: ziceam ca si mie mi s-a parut prea mult sa ii dau antibiotic. Nu mai zic ca atunci cand am auzit si de intravenous deja cred ca mi se ridicase tensiunea. Tocmai de-asta am plecat la camera de garda. I-am spus si dr de acolo ca neonatologul imi spusese ca ea are o piele mai sensibila, lucru confirmat si de dr de la cam de garda. Mi-a spus sa fiu atenta la ce mananc ca ar pute fi de la asta. Ieri am mancat putin dintr-o briosa cu ciocolata si mucenici cu nuca. In maternitate mi s-a spus ca pot manca chestii la care eu nu sunt alergica dar se pare ca ea reactioneaza la oleaginoase. Deci nu le voi mai consuma. La RM mi-au scris pe reteta eritem alergic si mi-au dat o crema hidratanta.Deci m-am linistit si chiar am intrebat daca e nevoie de antibiotic si mi-a zis ca nu :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sunt si eu pe aici. putin cam ocupata zilele astea ca incerc sa aplic pt o slujba (cu sansa destul de mici as zice, dar incerc).....

crisicar, si pitica mea are bubitele respective si nu dau cu nimic, cel mult pun putin lapte pe ele in timp ce suge... trec singure, mai apar altele, iar trec.... asta pt primele 2-3 luni

claudia eu mananc absolut orice. pe aici inclusiv consultantii in lactatie spun ca sunt doar mituri astea cu mancarea.... asa ca liber la castraveti. 

mary, icterul persista mai mult la bebei alaptati exclusiv. nu te panica. NU-i da apa!!!!

da-i sa pape laptic mai des (1-2 ore in timpul zilei) eventual. 

 

noi suntem ok. saptamana viitoare mergem la cantarit .... sunt tare curioasa cat a luat in greutate. papa tot cate 5-8 minute cam la 1,5 - 2 ore. doar noaptea papa la 3-4 ore. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...