Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Sfatul lui Dan din Cluj pentru viitorii tatici


redactor

Recommended Posts

Selene_Bunny - nu iti impune nimeni sa-l lasi pe sotul tau linga tine....daca ai hotarit tu pentru sotul tau e problema voastra....eu vorbeam tocmai despre un drept care nu exista in tara asta....dreptul de a hotari daca vrei sau nu sa il ai linga tine in sala de nasteri....in momentul de fata, acest lucru il hotarasc medicii ca si cum noi nu am avea discernamint....clinica se numea hipocrate....nu stiu daca mai exista....doctorul, daca mai traieste, are peste 70 de ani....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 54
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Alizee - si in tarile civilizate doctorii stiu ce sa faca si, totusi, tatii sint invitati sa asiste la nastere....povestea este reala....nu s-a chemat politia pentru ca nu a curs singe....moasa a fost doar putin socata....face meserie de 45 de ani....pe vremea ei taticii asteptau in curte....nu a inteles ca vremurile acelea au apus....era prima oara cind un tatic o infrunta si ridica pumnul la ea....probabil ca solutia ar fi ca si in romania tatii sa fie invitati in salile de nasteri....sa hotarasca viitorii parinti nu medicii....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

marius: ziceam, doar ca e ciudat sa ai la dispozitie ustensile dar sa nu ai voie sa le folosesti....

Nu a spus nimeni ca nu pot fi utilizate insa am vorbit de discernamant. Nu as dori sa ai senzatia ca are cineva ceva cu tine insa mi-ar place sa cred ca aici functioneaza reguli fie ca iti plac sau nu, este extrem de simplu sa functionezi normal pe aici daca respecti acest set de reguli valabile pentru toti inclusiv pentru mine. In fond sunt de bun simt, nimic special. Vorba aceea, tonul face muzica.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Selene_Bunny - nu iti impune nimeni sa-l lasi pe sotul tau linga tine....daca ai hotarit tu pentru sotul tau e problema voastra....eu vorbeam tocmai despre un drept care nu exista in tara asta....dreptul de a hotari daca vrei sau nu sa il ai linga tine in sala de nasteri....in momentul de fata, acest lucru il hotarasc medicii ca si cum noi nu am avea discernamint....clinica se numea hipocrate....nu stiu daca mai exista....doctorul, daca mai traieste, are peste 70 de ani....

Dar cind s-a intimplat nasterea asta de clinica nu mai exista iar doctorul a murit? Acu 40 de ani? Ca atunci nu ma mir ca nu te-au lasat inauntru, ca asa erau vremurile.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu din cate stiu la cezariana nici in strainatate nu este permis accesul tatalui in sala de operatie. Daca gresesc contraziceti-ma...sincer mie nu mi se pare nici amuzant si nici de promovat aceasta metoda...de fapt ma indoiesc ca medicii s-au lasat batuti si au dat voie acestui domn in sala in aceste conditii...mai ales la cezariana...wtf nu suntem in jungla
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...