Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Unde caut sa vad daca pot preda o anumita disciplina cu studiile mele?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 12
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna !

Unde pot cauta sa vad daca pot preda o anumita disciplina de invatamant cu specializarea mea?Exista un nomenclator, etc?

Multumesc anticipat!

 

Poti preda toate disciplinele din domeniul economic dar intai trebuie sa participi la un concurs daca exista posturi libere http://titularizare.edu.ro/2014/generated/files/j/index.html#BT  eu vad ca sunt cateva.... trebuie sa participi la examenul de titularizare . In functie de media obtinuta iti vei alege un post , la un liceu . In cadrul catedrei exista discipline din planul cadru pe care le poti preda acumuland 18 h/sapt (catedra intreaga).

 

http://titularizare.edu.ro/2014/ aici gasesti suficiente informatii, inclusiv daca sunt posturi vacante. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Si eu ma intrebam de curand ce presupune chestia asta.

Ai aflat in ce consta concursul ? Pentru specializarea economica vad ca este trecuta proba practica/inspectie speciala si probe orale la limba de predare / ROMANA. Se da examen oral de limba romana ?

 

Multumesc,

 

geniest

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu ma intrebam de curand ce presupune chestia asta.

Ai aflat in ce consta concursul ? Pentru specializarea economica vad ca este trecuta proba practica/inspectie speciala si probe orale la limba de predare / ROMANA. Se da examen oral de limba romana ?

 

Multumesc,

 

geniest

 

Paginile 30 si 31 

 

Proba practica este inspectia la clasa care presupune sustinerea unei lectii demonstrative,in fata inspectorului de profil/ mentorului/ metodist , in limba de predare romana (poate fi si in limba de predare maghiara , germana).

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...