Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Despre barbatii care isi parasesc familia: motive si situatii


Recommended Posts

eu din mesajul lui dariucha nu am inteles totusi cine are grija de copil/copii. Daca fiecare e cu viata lui, sa intelegem ca sunt mari copiii si au viata lor, isi castiga singuri banii, isi fac singuri de mancare? Sau are stabilit cu sotul program : azi ma ocup eu de copil, tu vezi-ti de viata ta, maine ma duc eu la distractia mea, vezi tu de copil ?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 130
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Nu asa Laura ! Subiectul era despre soti , nu despre cum își orinduieste fiecare treburile in casa ...

Dar ca sa-ți satisfac nedumerirea : împreuna ne ocupam de copii , cu tot ce include asta ! Dar , si lor le lăsam spațiu , intelegi ? Ii las pe iei sa ia decizii in unele probleme care ii privește direct , adică ce vor sa facă astazi , ce vor sa studieze mai intii , ce școala vor sa urmeze ... Ii sprijinim , iubim , sfătuim necondiționat ! Of

Nu sunt un monstru de om !!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ok , altfel spus ... Nu ne cicalim , nu ne Ținem Evidenta , nu ne gelozim ... Ne iubim si ne respectam reciproc pina acolo incit daca ar avea vreo aventura nici nu as clipi !

copii sunt prioritatea nr 1 . Pt amindoi .

Si trag speranța ca nu-s vreo unicata :)))

Eu îs berbec , el e leu ;)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 Ne iubim si ne respectam reciproc pina acolo incit daca ar avea vreo aventura nici nu as clipi !

 

Pai vezi? De aici reactia negativa a celorlalti. Pentru multe persoane o afirmate de genul facut de tine: 

Am o relatie extraconjugala (sau sotul are o relatie extraconjugala) si o acceptam fara a clipi ca fiind ceva normal, natural si reciproc acceptat nu se potriveste cu ideea de a iubi si de a respecta partenerul de viata.

 

Sincer si mie imi scapa acest aspect la cei 46 de ani ai mei. Adica alergatul dupa oi este treaba de berbeci  [:)] (nu stiu daca si de lei)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu asa Laura ! Subiectul era despre soti , nu despre cum își orinduieste fiecare treburile in casa ...

Dar ca sa-ți satisfac nedumerirea : împreuna ne ocupam de copii , cu tot ce include asta ! Dar , si lor le lăsam spațiu , intelegi ? Ii las pe iei sa ia decizii in unele probleme care ii privește direct , adică ce vor sa facă astazi , ce vor sa studieze mai intii , ce școala vor sa urmeze ... Ii sprijinim , iubim , sfătuim necondiționat ! Of

Nu sunt un monstru de om !!!

Eu am dat vot negativa celui prim raspuns, dupa care mi-a parut rau. Nu cred ca e cazul sa judecam, pur si simplu ce functioneaza la ei, e bine ptr. familia lor. Nu putem fi toti la fel. Nu a venit femeia sa zica sa facem si noi ca ei, doar a expus situatia lor. Si in timp ce altii au inteles three- si four-some, eu am inteles ce a vrut Daruchia sa zica. DUPA ce am dat vot negativ, e drept.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai vezi? De aici reactia negativa a celorlalti. Pentru multe persoane o afirmate de genul facut de tine: 

Am o relatie extraconjugala (sau sotul are o relatie extraconjugala) si o acceptam fara a clipi ca fiind ceva normal, natural si reciproc acceptat nu se potriveste cu ideea de a iubi si de a respecta partenerul de viata.

 

Sincer si mie imi scapa acest aspect la cei 46 de ani ai mei. Adica alergatul dupa oi este treaba de berbeci  [:)] (nu stiu daca si de lei)

 

Marius, in primul rand vreau sa clarific ca daca sotul meu ar avea o aventura, m-ar rani enorm. Ce as face, nu stiu. Primul gand e "ii pun bagajele in drum", dar... sincer, nu stiu cum as reactiona, evident. Si sper s anici nu aflu vreodata.

INSA, cum spuneam, nu suntem toti la fel; unii sunt mai libertini ca altii, unii isi vad viata de familie altfel decat altii. Hai sa fim seriosi, sunt milioane de femei care accepta aventurile sotilor (si invers) doar de dragul familiei, cu scuze gen: "nu-mi despart familia ca a calcat in laturi", "Nu-mi iau copilul de langa tata", etc. Asa, macar, in cazul Daruchiei, daca o fi sa se intample, nu sufera nimeni, au ei o intelegere tacita si zau ca e numai treaba lor. Atata timp cat ea nu are o aventura cu un barbat insurat si el nu are o aventura cu o femeie maritata, in rest e numai treaba lor ce si cat accepta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu asa Laura ! Subiectul era despre soti , nu despre cum își orinduieste fiecare treburile in casa ...

Dar ca sa-ți satisfac nedumerirea : împreuna ne ocupam de copii , cu tot ce include asta ! Dar , si lor le lăsam spațiu , intelegi ? Ii las pe iei sa ia decizii in unele probleme care ii privește direct , adică ce vor sa facă astazi , ce vor sa studieze mai intii , ce școala vor sa urmeze ... Ii sprijinim , iubim , sfătuim necondiționat ! Of

Nu sunt un monstru de om !!!

 

Multumesc pentru detaliere! [flo2]  Din primul mesaj se intelegea altceva

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dariucha,ma bucur ca mesajele mele tzi-au fost de folos!

 

Nu te ia nimeni peste picior,replicile au venit la mesajul care l-ai scris.Si fara suparare,intre ce ai scris ieri si mesajele care le-ai scris astazi ...e mare diferentza!

 

Nu cred ca pentru cineva care scrie la subiectul asta,casnicia inseamna restrictzie la libertate,nimeni nu traieste prin institutzia casatoriei ca intr-o inchisooare.

 

Insa e drept ca libertatzile(ca cele mentzionate de tine in mesaj)sun tin general absente...le potzi avea,nu e nuicio problema,insa asta nu mai are nimic de-a face cu casatoria.

 

Nu cred ca vreun participant la subiect,indiferent de sex,vede in casatorie limitarea libertazii de a incerca.de a testa cu altzi parteneri...sorry,dar nu cred.Sigur ca exista printre noi,insa sa afirmi cu dezinvoltura ca ai libertatea chiar de a teste cu tertze persoane...e peste limita morala a multora dintre noi.

 

Pentru ca da eu-dar si altii care te-au citi asta au inteles.

 

Dana

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...