Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

ce stiti despre magneti?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 5
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

De ce ar fi nocivi magnetii la atingere?

Iar de-i inghiti devin nocivi numi daca devorezi cate 2 sau mai multi - se atrag si pot bloca ansele intestinale.

 

Singura chestie pe care o stiu este despre cana ce magnetizeaza apa.

Se spune ca apa magnetizata imbunatateste semnificativ starea de sanatate a organismului. Reduce tensiunea, echilibreaza sistemul nervos, eczeme, arsuri, taieturi etc

 

Am avut o asemenea cana, acum vreo 15 ani. Obtinuse locul I la nu stiu ce salon de inventii. Chinezeasca bineinteles.

Cana asta avea pereti dubli in care se gaseau magneti fiind proiectata pe baza principiului liniei magnetice, ceea ce facea ca apa sa se magnetizeze in campul sau.
 

 

Barbata-miu a facut cure de cate 30-40 zile si zicea ca se simte minunat.

Eu am facut diaree si dupa 5 zile m-am lasat pagubasa.

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu despre magneti stiu :D ca sunt jocuri educative fffff misto, care dezvolta de la creativitatea la curiozitatile stiintifice ale copilului, cum ar fi de exemplu siragul asta (sa vezi ce misto invata sa faca un cub sau o piramida cu mult inainte de a i se preda geometria in spatiu): http://www.owomall.com/ro/products/Neodymium-216-Beads-Magnetic-Balls-Neo-Cube-Puzzle-Toy-Bulk-%28Black%29-China-Wholesale.html

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...