Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Spray-ul impotriva monstrilor, in sfarsit avem reteta


Recommended Posts

  • Răspunsuri 6
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Un produs ingenios si util oricarui parinte al carui copil primeste vizite de la monstri, sub pat, noaptea: Spray-ul impotriva monstrilor. Avem in sfarsit reteta.

 

http://www.desprecopii.com/Images/SitePages/anti-monstri-spray-m.jpg

 

 

:) Mi se pare dragalasa, chiar utila ideea in anumite situatii, dar oare, nu cumva, pe de alta parte incurajeaza copilul sa creada ca exista monstri cu adevarat?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai copilul care are nevoie de spray-ul asta chiar crede ca exista monstri cu adevarat. Nu-i trebuie incurajari.

 

Pai copilul care are nevoie de spray-ul asta chiar crede ca exista monstri cu adevarat. Nu-i trebuie incurajari.

Da... si eu aveam sabie din laser tot pentru monstrii, cine era ca mine... vai de capul lor (a monstrilor) doar sa apara... [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...
  • 7 months later...

Super idee. Acum ma duc sa bricolez ceva asemanator pentru cel mic. Si nu cred ca o incurajez sa creada in monstri (oricum, cand va creste isi va da seama singura ca monstrii nu exista), ci doar o ajut sa treaca mai usor peste o spaima a copilariei. Pentru ca noi, parintii care imbratisam ideea asta :), inseamna ca am depasit demult si am esuat in a-l lamuri pe cel mic ca "asa ceva nu exista".

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...