Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

ana are un "catel"


Recommended Posts

ana (9 ani) are de simbata un catel.... imaginar, pe care l ia cu ea peste tot (pisica ori iepurele -reali, neputindu i lua propriu vorbind). vorbeste cu el, il mingiie, il prezinta familiei si prietenilor, spunind totodata ca Sprite este invizibil.o vad ca se amuza.
 pe mine, nu ma deranjeaza, dar niste prieteni ne-au sunat ingrijorati dupa ce ana le a prezentat catelul.

ea ma sunase imediat dupa ce l a prezentat si ridea de se prapadea de faptul ca persoanele intrasera in jocul ei. "miine am sa li l duc pe sosetutza (o marioneta facuta dintr o soseta pt un proiect scolar) si am sa le spun ca soseta este catelul".

are un iepure si de curind a primit si o pisicuta.. cu care se joaca si pe care le iubeste. ei daaa, ea ne tot bate la cap ca ar vrea un ciine, rugaminte pe care nu i o putem satisface. aaaa si mai este ceva: una din colegele/prietena va primi pe 1 iunie un beagle, mi a mai pomenit si de alte colege care au ciini. intr o discutie despre o colega,copil unic, la remarca mea, ca fetita respectiva nu are o surioara sau un fratior, mi a replicat "dar il are pe ..." un ciine

 

serios, mie nu mi pare un motiv de ingrijorare. ar trebui?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 26
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

eiii, nicio ingrijorare

ai mei au avut tot felul de prieteni imaginari, trebuia sa avem grija de ei, cand ne culcam sa nu ne asezam pe ei, au avut si loc la masa cu noi [:)]

le-a trecut asa cum a venit, dintr-o data

noua ne placea ff mult jocul lor (fiecare la timpul lui) tot timpul intram in joc

 

e chiar amuzant sa afli ce vorbeste si cum se comporta cu el, afli si altceva :))

am aut si noi comentarii ca nu e bine, ca e e asta imaginar ca bla, bla

asa si??? noi i-am incurajat in continuare

 

joaca frumoasa

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa va spun eu de ce va scrie Tora: pentru ca unul din prieteni, nu stiu de ce s-a ingrijorat si a sunat o prietena psiholog de meserie si inca pentru copii. Si tanti aia i-a zis ca, pentru varsta ei, nu e chiar in regula.

Iar el m-a sunat pe mine (este si el parinte, dar de copil mare, un tip echilibrat, destupat la minte ) ca na, sa fiu atent. Eu i-am multumit politicos...n-am comentat nimic.

Nu ne-am gandit ca ar trebui sa ne ingrijoram, insa altii se ingrijoreaza.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...